لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ مکانیک ابزار دقیق

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ مکانیک ابزار دقیق

در این دوره آوسبیلدونگ به عنوان یک مکانیک ابزار دقیق، دقت بسیار مهم است. شما اغلب با ابزارهای ماشینی کار می کنید که باید از قبل آنها را روی رایانه راه اندازی کنید. شما فرآیندهای کاری را برنامه ریزی می کنید، ماشین ها را راه اندازی می کنید و کار حفاری یا سنگ زنی را انجام می دهید. پس از اتمام کار قطعات، آنها را نزد مشتری قرار می دهید و به آنها توضیح می دهید که چگونه آنها را به درستی کار کنند.

با این حال، سرهم بندی و مونتاژ به تنهایی هیچ کس را ثروتمند نکرده است. پس حقوق یک مکانیک ابزار دقیق به چه صورتی می باشد؟ آیا می‌توانید جهش‌های بزرگی با آن انجام دهید یا در پایان تمرین از گرسنگی می‌میرید؟ برای اینکه شما نیز از فرصت های بعدی و فرصت های شغلی خود به خوبی مطلع شوید، برای شما این مقاله را آماده کرده ایم.

 

نحوه‌ی آموزش در آوسبیلدونگ مکانیک ابزار دقیق

طول این دوره آوسبیلدونگ معمولا کمی طولانی تر از حالت معمول است و حدود سه سال و نیم طول میکشد. در این دوره شما پس از گذراندن سال دوم آموزش، باید از بین این چهار تخصص زیر یکی را انتخاب کنید:

  • مهندسی مکانیک
  • مکانیک ابزار دقیق
  • ابزارسازی
  • فناوری ماشینکاری

هر چهار رشته اصلی مشترک هستند که به عنوان یک مکانیک ابزار دقیق، شما از ماشین آلات و ابزارهای مدرن برای تولید قطعات ساخته شده از فلز، چوب یا پلاستیک استفاده خواهید کرد. شما طرح های موجود را با مشتریان خود مرور می کنید یا خودتان پس از بحث های مفصل، نقشه های فنی تهیه می کنید. تخیل فضایی و مهارت های ریاضی خوب قطعا برای این کار مهم هستند، زیرا شما باید طول ها، اندازه ها و مساحت های زیادی را محاسبه کنید.

 

آوسبیلدونگ مکانیک ابزار دقیق

دوره کارآموزی آوسبیلدونگ مهندسی مکانیک ابزار دقیق به چه صورتی می باشد؟

مهم نیست کدام یک از چهار حوزه را انتخاب می کنید. در هر صورت، در طول آموزش شما به عنوان مکانیک ابزار دقیق در این آوسبیلدونگ، فعالیت های شما شامل ساخت، نگهداری و تعمیر ماشین آلات یا سیستم ها خواهد بود.  همچنین در رشته مهندسی مکانیک با ماشین آلات تولید کالاهای مصرفی یا با تجهیزات صنایع بزرگ کار خواهید کرد.

در مقابل، مکانیک ابزار دقیق، همانطور که از نام آن پیداست، در مورد هر چیزی است که کاری را  خوب انجام دهد. این موارد شامل دستگاه های مکانیکی دقیق مانند چرخ خیاطی می شود. از سوی دیگر، ابزارسازی با تولید ابزار برش و فرآوری سروکار دارد. ما دائماً مطمئن می شویم که قطعات کار کاملاً مطابقت دارند. حتی اگر در ابتدا همه آنها تکه های جداگانه باشند، در نهایت باید در کنار هم قرار گیرند تا یک کل بزرگ را تشکیل دهند.

به همین دلیل بسیار مهم است که در اینجا به دقت اهمیت زیادی می دهید. آخرین اما نه کم اهمیت، تکنولوژی ماشینکاری وجود دارد. این در مورد تولید قطعه کار از اجزای مختلف برای ساخت ابزار است. هنگامی که دستگاه های ساخته شده کامل شدند، آنها را در سایت مشتری مونتاژ می کنید و سپس نحوه کار آنها را توضیح می دهید.

 

به عنوان مکانیک ابزار دقیق در دوره کارآموزی چه می کنید؟

شما همیشه باید با دقت کار کنید، زیرا قطعات تقریباً همیشه باید بسیار دقیق باشند و حتی انحراف یک هزارم میلی متری می تواند به این معنی باشد که قطعه دیگر مورد استفاده قرار نمیگیرد. شما احتمالاً برای صنعت خودروسازی هم کار می کنید و هر پیچ باید 100% جا بیفتد و تکان نخورد.

به عنوان یک مکانیک ابزار دقیق، می توانید محصولاتی را برای مناطق دیگر نیز تولید کنید. شما برای صنایع غذایی بسته بندی تولید می کنید یا برای کلینیک ها بطری های تزریق درست می کنید که همیشه باید از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند.

کار شما یک تعادل عالی بین کار دستی و فناوری پیشرفته است. شما اغلب با تکنیک های کامپیوتری کار می کنید و ماشین ها را راه اندازی می کنید. بسته به بخش های  جداگانه، ماشین ها را بر اساس نیاز تنظیم می کنید. در صورت بروز خطا، باید آنها را با دست برطرف کنید.

 

 

حقوق حین آموزش در آوسبیلدونگ مکانیک ابزار دقیق

از اول ژانویه 2020 قانون حداقل دستمزد برای کارآموزان وجود دارد. به عنوان یک مکانیک ابزار دقیق، از سال 2022 حداقل 585 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش، حداقل 690 یورو در سال دوم و در سال سوم کمک هزینه آموزشی شما به حداقل 790 یورو ناخالص در ماه افزایش خواهد یافت. در سال آخر آموزش این افزایش درآمد کمی کمتر است، یعنی 819 یورو ناخالص می توانید درآمد کسب کنید.

اگر شرکت آموزشی شما متعهد به یک قرارداد جمعی باشد، ارقام دستمزد مشخص شده در آن اعمال می شود.

 

میزان حقوق بعد از فارغ التحصیلی

حقوق اولیه شما به عنوان مکانیک ابزار دقیق بسته به اندازه و محل شرکت بین 1500 تا 2800 یورو ناخالص خواهد بود. اگر این حقوق ماهیانه برای شما کافی نیست، می توانید ادامه تحصیل دهید.

به عنوان یک متخصص در مشاغل ماهر، فعالیت های اداری و فنی را در معاملات هماهنگ خواهید کرد. به عنوان یک مکانیک ابزار دقیق، وظایف تخصصی و مدیریتی را به ویژه در معاملات مکانیک ابزار دقیق انجام خواهید داد پس از آن حقوق ناخالص شما تا 3000 یورو در ماه افزایش می یابد.

آیا به اندازه کافی با ماشین و ابزار سر و کار داشته اید و می خواهید خود را وقف قلم و کاغذ کنید؟ پس مدرک مهندسی طراحی را پس از آن هدف گذاری کنید. شما بعد از 6 تا 8 ترم می توانید در بخش ساخت و ساز یا فروش فنی کار کنید و انتظار حقوق بیشتری  را داشته باشید.

 

آوسبیلدونگ مکانیک ابزار دقیق

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…
  • راه اندازی ماشین آلات
  • بررسی کیفیت
  • ابزارهای خمشی را اجرا کنید
  • ترمیم و تکمیل سطوح
  • بررسی و اندازه گیری

 

کلام آخر

همانطور که می بینید، حرفه مکانیک ابزار دقیق نیاز به درایت، حساسیت و دقت زیادی دارد. اگر شما نیز درجه بالایی از صبر دارید و دوست دارید روی کار خود تمرکز کنید، آموزش مکانیک ابزار دقیق برای شما مناسب است!

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *