لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

آلمان کشوری تمیز و بسیار تحت نظارت قوانین است. در این کشور، بازیافت زباله و پسماند امری بسیار مهم تلقی می‌شود. انقدری که اگر شهروندان زباله‌های خود را تفکیک نکنند یا به درستی آن را انجام ندهند، متحمل جریمه‌های سنگین خواهند شد. در کشوری مثل آلمان که مدیریت زباله و پسماند انقدر حائز اهمیت است، شغل متخصص بازیافت و مدیریت پسماند بسیار مهم تلقی می‌شود.

یک متخصص بازیافت و مدیریت پسماند، وظیفه سازماندهی دفع زباله، پردازش ضایعات و گاها بازیافت را بر عهده دارد. برنامه ریزی برای جمع‌آوری و دفع زباله در شرکت انجام می‌شود. وسایل نقلیه دفع به تیم‌های مختلف اختصاص داده شده و زمان‌ها کاملا دقیق است. بعد از اینکه کامیون‌ها به مراکز دفع برگردند، نوبت بازیافت زباله است.

کارمندان کارخانه و برخی از متخصصان بازیافت زباله‌ها را دسته بندی می‌کنند، اما تنها متخصصان تصمیم می گیرند که چه چیزی بازیافت شود و چه چیزی دور ریخته شود. به عنوان مثال، کاغذ و مقوا را می توان بازیافت کرد.

این امر به ویژه برای کارخانه‌های دفع و دسته‌بندی مهم است. زیرا بازیافت نه تنها از محیط زیست محافظت می‌کند، بلکه باعث کسب درآمد نیز می‌شود. علاوه بر این، مراقبت‌های لازم برای اطمینان از عدم انتشار آلاینده در محیط انجام می‌شود.

 

دوره آموزشی به عنوان متخصص بازیافت و مدیریت زباله به چه صورتی می باشد؟

این آموزش سه سال طول می کشد و در شرکت و مدرسه حرفه ای انجام می شود . بنابراین آموزش شما به طور کلاسیک دوگانه است. علاوه بر دروس به اصطلاح عمومی مانند ریاضی و آلمانی، کارآموزان ابتدا به صورت تئوری نحوه راه اندازی شرکت و نحوه هماهنگی فرآیندهای کاری را می آموزند یا بینشی در مورد تجزیه شیمیایی زباله ها به دست می آورند.

شما به زودی از این دانش استفاده عملی خواهید کرد: اگر در ابتدا تحت آموزش کار کنید و به مرور زمان بیشتر و بیشتر مستقل شوید، به بخشی جدایی ناپذیر از شرکت آموزشی تبدیل خواهید شد. اتفاقاً در صورت کسب نمرات خوب می توان با مشورت شرکت آموزشی دوره را کوتاه کرد.

آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

یک متخصص بازیافت و مدیریت زباله در هنرستان چه می آموزد؟

بخش کلی آموزش شامل دروسی مانند ریاضی و آلمانی است و همچنین دروس اختصاصی‌تری مانند شیمی که به فرآیندهای شیمیایی تجزیه زباله می پردازد نیز می باشد. اتفاقاً بخش مربوط به موضوع آموزش نه تنها در کلاس، بلکه در اتاق های تمرین یا کارگاه های آموزشی نیز انجام می شود.

 

 • سال 1 آموزش:

تمرکز اصلی در سال اول بیوشیمی است. برای مثال، می‌توانید با چسباندن زباله‌ها به انبوه کمپوست، نمونه‌برداری و اندازه‌گیری pH آنها در آزمایشگاه شیمی، نحوه درمان بیولوژیکی زباله را بیاموزید. مقدار PH نشان می دهد که یک محلول آبی چقدر اسیدی یا – برعکس – بازی است. علاوه بر این، توسعه یک مفهوم زیست محیطی و مدیریت میکروارگانیسم ها در برنامه درسی است.

 

 • سال دوم آموزش:

در سال دوم آموزش نیز به طور منظم در آزمایشگاه شیمی حضور دارید، به عنوان مثال برای بررسی اجزای آب و زباله حضور می یابید و ار نزدیک کسب تجربه می کنید . علاوه بر این، نحوه بررسی، طبقه بندی، پردازش و دفع زباله ها آموزش داده می شود. تمرکز همیشه بر روی یک فرآیند بازیافت پایدار و صرفه جویی در منابع است تا بی مورد بر محیط زیست فشار وارد نشود.

 

 • سال 3 آموزش:

در سال سوم آموزش، شما برای تمام موارد خاصی که می تواند در این حرفه در انتظار شما باشد، آماده خواهید شد. به این ترتیب متخصصان آینده نگر در اقتصاد دایره ای و مدیریت پسماند یاد می گیرند که چگونه ایمن وارد سیستم فاضلاب شوند یا چگونه با کالاهای خطرناک برخورد کنند.

 

متخصص بازیافت و مدیریت زباله در عمل چه می آموزد؟

1-18 ماه آموزش

در قسمت اول آموزش با محوطه کارخانه، سیستم های فنی و فرآیندهای کاری خاص آشنا می شوید. ماشین‌ها و سیستم‌ها چگونه کار می‌کنند، وسایل نقلیه در اطراف محل کارخانه هدایت می‌شوند و طبق کدام قوانین زباله‌ها توسط ماشین پردازش می‌شوند.کارآموزان همچنین درگیر فرآیندهای سازمانی هستند که در سال اول آموزش در دفتر انجام می شود. برای مثال مقدمه ای بر نرم افزار کامپیوتری مورد استفاده شرکت وجود دارد که فرآیندهای کاری را هماهنگ و ثبت می کند.

 

19-36 ماه آموزش:

در قسمت دوم آموزش با فرآیندهای پذیرش و دفع زباله و نحوه کنترل مستقل آنها آشنا می شوید. کامیون‌ها در محوطه کارخانه باید هماهنگ باشند، با رانندگان توافق‌هایی انجام شود و قرار ملاقات‌ها انجام شود. کارآموزان همچنین ضایعات را با کمک لیفتراک در اطراف محل کارخانه هدایت می کنند.

آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

چه کاغذ، چه بطری یا فلزات، نیاز به بازیافت دارند. حتی اگر مدت‌هاست آن‌ها را دور انداخته‌ایم. زیرا بازیافت به آن‌ها زندگی دوم می دهد. انجام این کار تنها با سازماندهی دفع زباله امکان پذیر است و شما به عنوان یک متخصص در بازیافت و مدیریت زباله در این امر مشارکت دارید.

شما بین 850 یورو تا 980 یورو ناخالص در ماه درامد خواهید داشت. طبق تعرفه صنعت، شما معمولا بین 660 تا 800 یورو در ماه درآمد کسب می‌کنید.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

طبق TVöD-E، شما ماهیانه حدود 2250 یورو ناخالص درآمد دارید. با گذشت زمان، حقوق شما تا 2860 یورو ناخالص افزایش می‌یابد. اگر به گروهی با حقوق بالاتر بروید، حقوق شما می‌تواند بیشتر افزایش یابد. در صنعت مدیریت زباله، حقوق اولیه حدود 2400 یورو ناخالص در ماه است.

 

وظایف شما در یک نگاه:

 • به سوالات مشتری پاسخ دهید
 • کامیون ها را در محوطه کارخانه آموزش دهید
 • تفکیک و بازیافت زباله
 • جابجایی بار با لیفتراک
 • سازماندهی حمل و نقل بعدی زباله
 • تجزیه و تحلیل شیمیایی زباله و زباله
آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

آموزش در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

در طول دوره آموزشی خود در EGN، به صورت عملی در مکان های مختلف کار خواهید کرد و با نقاط کانونی مختلف آشنا خواهید شد: فروش، تدارکات، امکانات دفع و سایر امکانات مواردی است که شما در آنها کسب مهارت می کنید. به عنوان مثال، شما به طور متناوب در کارخانه های دسته بندی و بازیافت، در کارخانه های زباله سوز و در محل های دفن زباله کار می کنید، جایی که شما مسئول ثبت جریان های مواد ورودی و خروجی هستید.

شما در مدرسه حرفه ای در Gelsenkirchen در درس های بلوکی شرکت خواهید کرد و برای امتحانات خود در سمینارها و دوره های آموزشی بیشتر آماده خواهید شد.

 

متخصص بازیافت و مدیریت زباله در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

متخصصان بازیافت و مدیریت ضایعات در EGN در زمینه فروش، تأسیساتی مانند محل دفن زباله، تأسیسات دفع و یا مسئول تدارکات کار می کنند.

وظایف اصلی شامل مرتب سازی و بسته بندی است. آنها همچنین روش های آزمایشی را برای شناسایی مواد خطرناک انجام می دهند. موبایل های آلاینده را طبق مقررات دقیق تخلیه می کنند.آن‌ها همچنین چک‌های ورودی و خروجی را در تأسیسات در اختیار انجام می‌دهند، وسایل نقلیه برای لجستیک فراهم می‌کنند یا مفاهیم دفع را برای مشتریان در فروش توسعه می‌دهند.

 

فرصت شغلی در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

اگر پس از آموزش به عنوان متخصص در مدیریت زباله در EGN استخدام شوید، می‌توانید یکی از سه حوزه اصلی را انتخاب کنید: فروش، تدارکات یا سیستم‌های دفع. در مصاحبه‌های ارزیابی، می توانید با مدیرتان در مورد مراحل شغلی خود صحبت کنید.

 

حقوق در EGN Entsorgungsgesellschaft Niederrhein mbH

در سال اول 771 یورو ناخالص در ماه، در سال دوم 826 یورو در ماه و در سال آخر آموزش حقوق شما به 903 یورو در ماه افزایش می‌یابد. حقوق آموزشی شما در EGN بر اساس قرارداد جمعی Bund Deutscher Entorger – به اختصار BDE است.

علاوه بر این، EGN پرداخت سالانه ویژه و تخفیف برای بلیط اتوبوس و قطار ارائه می‌دهد. شما همچنین می‌توانید از مزایای تشکیل سرمایه، بیمه مستقیم و بیمه درمانی تکمیلی استفاده کنید که توسط EGN پرداخت می‌شود.

آوسبیلدونگ متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

آینده شغلی

 • کارشناسی ارشد بازیافت و مدیریت زباله و نظافت شهر:

شما می‌توانید در این حوزه تحصیلات خود را ادامه دهید تا به یک استاد صنعت بازیافت و مدیریت زباله و نظافت شهر تبدیل شوید. این پروسه بین شش ماه تا دو سال طول می‌کشد و پس از آن شما وظایف مدیریتی را در شرکت به عهده می‌گیرید.

 • تکنسین متخصص در فناوری حفاظت از محیط زیست

شما می‌توانید در یکی از این شاخه‌ها تحصیلات تکمیلی داشته باشید: فناوری تامین و دفع آب، فناوری فرآیند، انرژی‌های تجدیدپذیر یا فناوری آزمایشگاهی. به عنوان یک تکنسین حفاظت از محیط زیست، می‌توانید درباره روش‌هایی تحقیق کنید که با آن‌ها می‌توانید زباله‌ها را به روشی سازگارتر با محیط زیست پردازش کنید یا حتی از آن به عنوان انرژی احیاکننده استفاده کنید.

 • کارشناس حفاظت محیط زیست:

در آموزش‌های بیشتر، می‌توانید  در  حوزه حفاظت از محیط زیست اطلاعات بیشتری کسب کنید. پس از چهار ماه تا دو سال، می‌توانید در آزمون شرکت کنید و برای کار به عنوان کارشناس حفاظت از محیط زیست در یک شرکت اقدام کنید یا در شرکت فعلی خود موقعیت جدیدی داشته باشید.

 

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…

 • زباله‌ها را به درستی دفع کنید تا آسیبی به محیط زیست وارد نشود.
 • راندن لیفتراک.
 • ایجاد برنامه‌های عملیاتی و سفر.
 • ایجاد برنامه‌های تحقیقاتی .
 • نمونه برداری کنید و در آزمایشگاه شیمی بررسی کنید.

 

متخصص بازیافت و مدیریت پسماند

سازماندهی دفع زباله:

برنامه ریزی تورهای دفع زباله در دفتر انجام می شود. وسایل نقلیه دفع به تیم ها و مسیرها اختصاص می یابد، زمان ها دقیقاً برنامه ریزی شده است. متخصص بازیافت و مدیریت پسماند نیز گواهی و کوپن های دفع را ایجاد می کند.

بازیافت زباله در محل دفن زباله:

زمانی که کامیون‌ها به مراکز دفع و دسته‌بندی برگشتند، مرحله بعدی بازیافت زباله است. کارمندان کارخانه و برخی از متخصصان بازیافت و مدیریت زباله زباله ها را دسته بندی می کنند، اما تنها متخصصان تصمیم می گیرند که چه چیزی بازیافت شود و چه چیزی دور ریخته شود. به عنوان مثال، کاغذ و مقوا را می توان بازیافت کرد. این امر به ویژه برای کارخانه‌های دفع و دسته‌بندی مهم است، زیرا بازیافت نه تنها از محیط زیست محافظت می‌کند، بلکه باعث کسب درآمد نیز می‌شود. علاوه بر این، مراقبت های لازم برای اطمینان از عدم انتشار آلاینده در محیط انجام می شود.

ضایعات پردازش:

کاغذ چگونه وارد پرس و ضایعات وارد زباله سوز می شود؟ بخش بزرگی از زباله ها با لیفتراک حمل می شود – گواهینامه رانندگی مربوطه در طول آموزش اخذ می شود. این ماشین‌ها مانند دستگاه فشرده‌کننده زباله نیز توسط متخصصان بازیافت و مدیریت زباله کار می‌کنند.

دفع زباله های خطرناک:

برخی از زباله های خطرناک باید به کارخانه های تخصصی حمل شوند. حداقل در مواقعی که هیچ تاسیسات دفع مشخصی در محل وجود ندارد.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *