لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

راهنمای کامل اجاره مسکن در آلمان + معرفی 15 سایت اجاره مسکن

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

اجاره مسکن در آلمان

مهاجرت به یک کشور جدید همواره یک تجربه چالش برانگیز است، به خصوص زمانی که باید مکان مناسبی را برای زندگی پیدا کنید. معمولا تعداد کمی از مهاجرانی که برای مدت طولانی در آلمان زندگی کرده‌اند به سمت خریدن یک خانه می‌روند، اکثریت مهاجران ترجیح می‌دهند که مسکن موردنظرشان را اجاره ‌کنند. شما باید قبل از امضای قرارداد اجاره مسکن در آلمان از چندین جزئیات مهم آگاه باشید. زیرا در غیر این صورت ممکن است مجبور به پرداخت خسارت شوید. در این مقاله علاوه بر موارد فوق، به بررسی هزینه اجاره خانه در آلمان نیز میپردازیم.

اگر در این مورد اطلاعات کافی ندارید، در ادامه همراه ما باشید تا از قوانین، مدارک و بهترین سایت های مرتبط با اجاره مسکن اطلاعات لازم را بدست آورید.

شما میتوانید با شرکت در دوره های آوسبیلدونگ مرتبط به این حوزه به آلمان مهاجرت کنید و در این حوزه مشغول به کار شوید:

اجاره خانه در آلمان

قبل از اجاره خانه در آلمان باید بدانید که دقیقاً چه می خواهید. این مسئله به شما کمک می کند تا لیست گزینه ها را محدود کنید و در نتیجه روند اجاره را تسهیل و تسریع کنید.

مشخص کنید که می‌خواهید تنها زندگی کنید یا با همخانه، به کدام شهر و چه محله‌ای علاقه دارید، چقدر می‌خواهید به حمل و نقل عمومی نزدیک باشید، مساحت و تعداد اتاق خواب و مهم‌تر از همه حداکثر مبلغی که حاضر هستید ماهیانه برای مسکن هزینه کنید.

بازار اجاره آلمان رقابتی است، بنابراین برای جستجوی مکان مناسب آماده باشید. حداقل قرارداد اجاره قانونی در آلمان وجود ندارد ، به این معنی که صاحبخانه ملزم به ارائه حداقل مدت اجاره نیست. با این حال، ضروری است به یاد داشته باشید که اکثر صاحبخانه‌ها به حداقل مدت اجاره 6 یا 12 ماهه نیاز دارند. اگر به دنبال یک قرارداد اجاره کوتاه مدت هستید، بهتر است قبل از امضای اجاره نامه از صاحبخانه در مورد خط مشی آنها پرس و جو کنید.

در آلمان شما می‌توانید به دو صورت مسکن موردنظر خودتان را اجاره کنید :

 1. اجاره سرد
 2. اجاره گرم

اجاره سرد صرفا قیمت پایه آپارتمان است اما اجاره گرم کل اجاره ماهیانه که شامل هزینه‌های آب و برق و سایر موارد است.

سایت های اجاره مسکن در آلمان

مدارک مورد نیاز برای اجاره خانه در آلمان

بازار املاک آلمان رقابتی است، بنابراین باید تمام اسناد خود را مرتب و آماده داشته باشید. در ادامه ما لیستی از مدارک لازم برای اجاره مسکن در آلمان برای شما آماده کرده‌ایم.

 1. کپی شناسنامه یا پاسپورت
 2. ارائه دادن مجوز اقامت در کشور آلمان
 3. تایید حقوق یا صورت حساب بانکی: شما باید اثبات کنید که درآمد ماهانه در حساب بانکی خود و یا منبع مالی برای پرداخت اجاره دارید.
 4. اسناد سوابق اعتباری (رکورد شوفا): این مدرک برای کسانی که قبلا در آلمان زندگی و خانه اجاره کرده‌اند ضروری است. اسناد سابقه اعتباری نشان می‌دهد که شما همیشه اجاره‌بها را به موقع پرداخت کرده‌اید یا نه.
 5. ضامن: اگر نتوانید مدارک فوق را ارائه بدهید، باید یک ضامن را معرفی کنید. ضامن باید فرد آلمانی و یا والدین شما باشد.
 6. ثبت قرارداد رسمی بین مستاجر و مالک: این ‌موضوع بسیار مهم است زیرا توسط آن حق ‌و حقوق قانونی مالک و مستاجر به ثبت میرسد.

مطالعه این مقاله نیز پیشنهاد می شود : آزمون ecl

قوانین اجاره خانه در آلمان

قبل از امضای قرارداد اجاره، ضروری است که در مورد قوانین قوانین اجاره آلمان بپرسید.

 1. اگر بیشتر از ۲ ماه مستاجر نتواند اجاره ‌بهای خود را پرداخت کند، این حق به مالک داده می‌شود تا تقاضای تخلیه نماید.
 2. در اغلب شهرها برای پول پیش یا رهن حدوداً ۲ ماه از اجاره ‌بها پرداخت می‌گردد. مبلغ دقیق در قرارداد اجاره شما مشخص می شود، اما از نظر قانونی نمی تواند بیش از سه ماه اجاره باشد.

البته این هزینه بعد از تخلیه و به اتمام رسیدن موعد قرارداد از طریق مالک به مستاجر پرداخت می‌شود.

 1. اگر مستأجر به وسایل ملک خسارتی وارد کرده باشد، موظف است آن را تعمیر کند و یا هزینه‌های مربوط به تعمیر آن را پرداخت کند.
 2. قوانین اجاره در آلمان حکم می کند که مستاجران از حریم خصوصی و از خانه خود لذت ببرند. این بدان معنی است که صاحبخانه نمی تواند بدون اطلاع قبلی یا اجازه وارد آپارتمان شما شود ، مگر در مواقع اضطراری. علاوه بر این، صاحبخانه ها مجاز به تغییر آپارتمان شما بدون رضایت شما نیستند.
 3. مالکان باید حداقل سه ماه قبل از فسخ قرارداد اجاره به مستاجران اطلاع دهند.
 4. اگر شرایطی پیش آید که مستأجر قصد تخلیه کردن زودتر از موعد قرارداد دارد، دو راهکار دارد.

در این شرایط مستاجر یا باید هزینه‌های مربوط به خسارت را به مالک بپردازد که اغلب این هزینه‌ها بین ۱ یا ۲ قسط از اجاره می‌باشد. امکان دارد فردی را به ‌جای خود در آن آپارتمان بیاورد که بتواند رضایت مالک را جلب کند.

مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود : پردرآمدترین رشته های اوسبیلدونگ

بهترین سایت‌های اجاره خانه در آلمان

مانند بسیاری از کشورها، درگاه‌های آنلاین املاک یک راه محبوب برای یافتن خانه در آلمان هستند. بسیاری از این سایت‌ها فقط به زبان آلمانی در دسترس هستند.

در سایت‌های اجاره آپارتمان ، امکانات مختلفی برای آپارتمان‌ها در نظر گرفته می‌شود، که هر کدام آن‌ها امکان دارد هزینه‌های مختلفی برای اجاره تقاضا کنند.

تنوع بسیار بالایی برای آپارتمان‌های موجود در شهرهای مختلف آلمان وجود دارد. هر فردی بر اساس بودجه و سرمایه خود می‌تواند آپارتمان مد نظر را از طریق سایت‌های اجاره پیدا کند. باید گزینه‌های مختلفی همچون خانه‌های اشتراکی، سوئیت، خانه‌ای مستقل، آپارتمان، خانه لوکس با امکانات و دیگر موارد شرایط اقتصادی را در نظر گرفت.

این کاملاً واضح است که اگر فردی قصد اجاره مستقل با تمامی وسایل کامل زندگی را داشته باشد و همین‌طور اگر امکاناتی همانند متریال درجه یک، فضای سبز، پارکینگ و دیگر موارد در اختیار او باشد، هزینه‌های بالاتری به نسبت برای اجاره آپارتمان پرداخت خواهد کرد.

مطالعه این مطلب پیشنهاد می شود : مهاجرت به آلمان

امکانات اولیه‌ای که برای تمامی خانه‌های اجاره‌ای در آلمان مشترک می‌باشد، بصورت خلاصه در ذیل آورده شده است :

امکانات اولیه خانه‌های اجاره‌ای در آلمان

 • سرویس گرمایشی و سرمایشی
 • سرویس حمام و دست‌شویی
 • اتاق‌خواب
 • آشپزخانه و وسایل اولیه مورد نیاز
 • اینترنت

البته به ‌غیر از اجاره آپارتمان‌ها برخی از سوئیت‌ها و خانه‌های اشتراکی در آلمان وجود دارد که اگر فردی شرایط پرداخت هزینه‌های اجاره‌ی خانه را به‌ صورت مستقل نداشته باشد، می‌تواند از این مکان‌ها استفاده داشته باشد. سایت هایی که در ادامه خدمت شما معرفی می گردند، جزو سایت اجاره خانه مبله در آلمان نیز هستند که برخی خانه های مبله را معرفی نموده اند.

بنابراین مزیت و ویژگی اصلی استفاده از سایت اجاره آپارتمان در آلمان این است که افراد در کمترین زمان ممکن بر اساس شرایط و بودجه خود می‌توانند انتخاب مناسبی از مسکن مد نظر داشته باشند

 1. immobilo.de
 2. my-next-home.de
 3. kalaydo.de/immobilien
 4. WG-GESUCHT.de
 5. zeitwohnwerk.de
 6. mrlodge.com
 7. Immowelt.de
 8. immowelt.de
 9. immonet.de
 10. immobilienscout24.de
 11. wohnungsmarkt24.de
 12. wohnungsboerse.net
 13. meinestadt.de
 14. quoka.de
 15. thehomelike.com

هزینه اجاره خانه در آلمان

در بحث هزینه اجاره خانه در آلمان، میانگین قیمت اجاره معمولاً به عنوان هزینه هر متر مربع تعیین می شود با این حال هزینه اجاره خانه در آلمان بسته به جایی که در آلمان زندگی می‌ کنید به طور قابل توجهی متفاوت است، به عنوان مثال یک آپارتمان یک خوابه در یکی از شهرهای آلمان حدود 700 یورو قیمت دارد، در حالی که همین آپارتمان در خارج از شهر حدود 530 یورو برای شما هزینه خواهد داشت. طبق اعلام موسسه فدرال ساختمان، تحقیقات شهری و فضایی، آپارتمان ها در آلمان به طور متوسط ​​به ازای هر متر مربع 8 یورو اجاره داده می شوند و قیمت آنها از حدود 4 یورو برای هر متر مربع تا 16 یورو متغیر است.

شهرهایی مانند مونیخ ، کلن و هامبورگ قیمت اجاره بالاتری نسبت به لایپزیگ، بوخوم یا حتی برلین دارند. با این حال، برلین به دلیل تقاضا شاهد افزایش قیمت بوده است.

مطالعه این مطلب نیز پیشنهاد می‌شود : کشور آلمان

سخن آخر!

برای اجاره مسکن در آلمان آگاهی از قوانین می تواند درکاهش هزینه ها و جلوگیری از خسارت‌های احتمالی بسیار موثر باشد.

در صورتی که قصد مهاجرت و یا گرفتن اقامت در آلمان را دارید، مشاورین ما آماده راهنمایی شما برای پیدا کردن بهترین و مناسب ترین مسکن براساس شرایط شما هستند.

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

۴ پاسخ

 1. سلام خوبید همسر من الان حدود ۸ماه است که در شهر بن دنبال خانه برای من و سه فرزندم می گردد اما موفق نمی شود باید چه کار کند چون می گوید متقاضی خیلی زیاد است

  1. درود بر شما، مقاله راهنمای کامل اجاره مسکن را مجدداً مطالعه بفرمایید و از سایت های معرفی شده برای اجاره مسکن استفاده بفرمایید.

 2. متشکرم از رهنمایی های سودمند تان و توقع دارم برای دریافت خانه مارا که حدوداً دو ماه می‌شود آلمان هستیم همکاری نمائید، محل مورد نظر ما شهر زینگین ایالت بادن ووتمبرگ میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره