راهنمای کامل اجاره مسکن در آلمان + معرفی 22 سایت اجاره مسکن

شرایط اجاره مسکن در آلمان

افرادی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند، باید از قوانین مربوط به نحوه اجاره مسکن در آلمان اطلاعات لازم ر ابدست آورند؛ زیرا در غیر این صورت ممکن است مجبور به پرداخت خسارت شوند. برای اجاره مسکن یک سری مدارک مورد نیاز است و همچنین قوانین خاصی وجود دارد که ما در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. اگر در این مورد اطلاعات کافی را ندارید در ادامه همراه ما باشید تا از قوانین، مدارک و بهترین سایت های مرتبط با اجاره مسکن اطلاعات لازم را بدست آورید.

معرفی سایت های مفید برای اجاره مسکن در آلمان

همانطور که سایت های کاریابی در آلمان می توانند برای یافتن شغل بسیار راهگشا باشند، استفاده از سایت های مرتبط با اجاره مسکن در آلمان نیز می تواند برای پیدا کردن مسکن در این کشور بسیار کمک کننده باشد.

قبل از اینکه به معرفی این سایتها بپردازیم بهتر است مختصری با قوانین اجاره مسکن در آلمان آشنا شویم.

سایت های اجاره مسکن در آلمان

برای اجاره مسکن در آلمان مدارک زیر مورد نیاز است:

 • ارائه دادن مدارک شناسائی با اعتبار کافی اعم از کارت اقامت، پاسپورت و توانایی مالی
 • ارائه دادن مجوز اقامت در کشور آلمان

یکی از مجوزهای اقامتی در آلمان، بلو کارت آلمان است. با داشتن این کارت می توانید مجوز کار و اقامت در این کشور را داشته باشید.

 • ارائه دادن فیش‌های حقوقی برای براورد هزینه‌ها

اگر شغل شما در گروه مشاغل پردرآمد آلمان باشد، دیگر نگرانی از بابت پرداخت هزینه ها نخواهید داشت. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم مقاله مشاغل پردرآمد آلمان را مطالعه کنید.

 • فرم مربوط از اداره کار برای مسکن و مالیات: این فرم به اثبات می‌رساند که درآمد مستاجر اندک نمی‌باشد .
 • معرفی یک ضامن معتبر که امکان دارد در برخی شرایط مورد نیاز باشد. این فرد تضمین می‌کند که مستاجر در زمان تعیین ‌شده می‌تواند هزینه‌های مربوط به اجاره‌خانه را پرداخت کند.
 • به اثبات رساندن سوابق خوب در رابطه با مالکین قبلی بسیار مؤثر است. در برخی مواقع مستاجر  باید از صاحب ‌خانه قبلی گواهی معتبری داشته باشد که اثبات کند مستاجر خوبی بوده است.

البته نمی‌توان ارائه این مدرک را اجباری دانست. اما اگر مستاجر این مدارک را داشته باشد، اجاره مسکن با شرایط بهتری برای او اتفاق خواهد افتاد.

موضوع مهم بعدی ثبت قرارداد رسمی بین مستاجر و مالک می‌باشد. این ‌موضوع بسیار مهم است زیرا بتوان توسط آن  حق ‌و حقوق قانونی مالک و مستاجر را به ثبت رساند.

شرایط اجاره آپارتمان در آلمان در دو روش کوتاه ‌مدت و بلند مدت ممکن می‌باشد.

قوانین ملکی که در کشور آلمان وجود دارد، ثابت می‌کند که نرخ افزایش اجاره‌بهای مسکن سالیانه می‌تواند بهینه بین ۱٫۵ تا ۲٫۵ باشد.

این شرایط و قوانین سبب می‌شود تا مالکان نتوانند مبالغی بالاتر از آن را برای اجاره آپارتمان در نظر بگیرند و اگر این اتفاق بیفتد، قوانین این حق را به مستاجر می‌دهد که بر اساس قانون به‌ ثبت ‌رسیده، تقاضای بررسی داشته باشد و بر علیه او شکایت کند.

اجاره مسکن در آلمان

مهمترین قوانین اجاره املاک در آلمان بصورت مختصر در ذیل آورده شده است:

1.اگر بیشتر از ۲ ماه مستاجر نتواند اجاره ‌بهای خود را پرداخت کند، این حق به مالک داده می‌شود تا تقاضای تخلیه نماید.

2.در اغلب شهرها برای پول پیش یا رهن حدوداً ۲ ماه از اجاره ‌بها پرداخت می‌گردد.

(البته این هزینه بعد از تخلیه و به اتمام رسیدن موعد قرارداد از طریق مالک به مستاجر پرداخت می‌شود)

3.اگر مستأجر به وسایل ملک خسارتی وارد کرده باشد، موظف است آن را تعمیر کند و یا هزینه‌های مربوط به تعمیر آن را پرداخت کند.

4.اگر شرایطی پیش آید که مستأجر قصد تخلیه کردن زودتر از موعد قرارداد دارد، دو راهکار دارد.

در این شرایط مستاجر یا باید هزینه‌های مربوط به خسارت را به مالک بپردازد که اغلب این هزینه‌ها بین ۱ یا ۲ قسط از اجاره می‌باشد. امکان دارد فردی را به ‌جای خود در آن آپارتمان بیاورد که بتواند رضایت مالک را جلب کند.

در همین شرایط برعکس این قانون نیز وجود دارد که اگر مالک تقاضای تخلیه زودتر از مستاجر را داشته باشد، باید هزینه‌های مربوط به آن را پرداخت کند و یا ملک دیگری را به وی به مستأجر برای جلب کردن رضایت او معرفی کند.

اجاره مسکن از طریق سایت در آلمان:

از طریق مراجعه به سایت  های اجاره آپارتمان در آلمان، امکانات مختلفی  که برای آپارتمان‌ها در نظر گرفته می‌شود که هر کدام آن‌ها امکان دارد هزینه‌های مختلفی برای اجاره تقاضا کنند.

قابل مشاهده است. تنوع بسیار بالایی برای آپارتمان‌های موجود در شهرهای مختلف آلمان وجود دارد.

هر فردی بر اساس بودجه و سرمایه خود می‌تواند آپارتمان مد نظر را از طریق سایت‌های اجاره پیدا کند. در واقع براساس گزینه‌های مختلفی همچون خانه‌های اشتراکی، سوئیت، خانه‌ای مستقل، آپارتمان، خانه لوکس با امکانات و دیگر موارد شرایط اقتصادی متفاوتی برای افراد در نظر گرفته خواهد شد.

این کاملاً واضح است که اگر فردی قصد اجاره مستقل با تمامی وسایل کامل زندگی را داشته باشد و همین‌طور اگر امکاناتی همانند متریال درجه یک، فضای سبز، پارکینگ و دیگر موارد در اختیار او باشد، هزینه‌های بالاتری به نسبت برای اجاره آپارتمان پرداخت خواهد کرد.

امکانات اولیه‌ای که برای تمامی خانه‌های اجاره‌ای در آلمان مشترک می‌باشد، بصورت خلاصه در ذیل آورده شده است :

 • سرویس گرمایشی و سرمایشی
 • سرویس حمام و دست‌شویی
 • اتاق‌خواب
 • آشپزخانه و وسایل اولیه مورد نیاز
 • اینترنت

البته به ‌غیر از اجاره آپارتمان‌ها برخی از سوئیت‌ها و خانه‌های اشتراکی در آلمان وجود دارد که اگر فردی شرایط پرداخت هزینه‌های اجاره‌ی خانه را به‌ صورت مستقل نداشته باشد، می‌تواند از این مکان‌ها استفاده داشته باشد.

اما شرایطی که باعث شده اجاره آپارتمان در آلمان مفید باشد، قانون و قواعدی است که در اتحادیه اروپا برای مستاجرین در نظر گرفته ‌شده است که اگر برخی از این قوانین غیر قانونی باشند، باطل می شود و در کل تمامی حق به مستاجر داده می‌شود.

وجود سایت اجاره آپارتمان در آلمان اطلاعات دقیقی در رابطه با ملک مد نظر ارائه خواهد داد و می‌تواند در تمامی شهرهای آلمان برای مستاجر همچنین امکاناتی را فراهم کند.

بنابراین مزیت و ویژگی اصلی استفاده از سایت اجاره آپارتمان در آلمان این است که افراد در کمترین زمان ممکن بر اساس شرایط بودجه خود می‌توانند انتخاب مناسبی از مسکن مد نظر داشته باشند تا در شهرهای منتخب خود سکونت برگزینند.

برخی از آوسبیلدونگ های مرتبط با اجاره مسکن در آلمان شامل موارد زیر می شود :

قوانین اجاره مسکن در آلمان

سایت‌های مفید برای  اجاره مسکن در آلمان

سایر سایت اجاره آپارتمان در آلمان

سخن آخر!

برای اجاره مسکن در آلمان آگاهی از قوانین می تواند بسیار موثر باشد تا هزینه ها را کاهش داده و از خسارت های احتمالی جلوگیری کنید. در صورتی که قصد مهاجرت و یا گرفتن اقامت در آلمان را دارید، می توانید از مشاوره ما کمک بگیرید تا بهترین و مناسب ترین مسکن را براساس شرایط خودتان بیابید.

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

با لانر آوسبیلدونگ زیر یک سال بیا آلمان!

آیا با خواندن این مقاله چیزی به دانسته های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا ،  لانر آوسبیلدونگ را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *