لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و ایمنی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و ایمنی

ما در این مقاله از لانر آوسبیلدونگ سعی کرده‌ایم همه چیز را درباره دوره آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و امنیت برای شما شرح بدهیم تا شما با چشمی باز و ذهنی آگاه برای شرکت در این کارآموزی اقدام کنید. بهتر است بدانید در آلمان، سالانه حدود 150000 سرقت ثبت می شود که در آن اموال شخصی آسیب می بیند و اشیاء قیمتی به سرقت می رود.

کارشناس حفاطت و امنیت چه می کند؟

  • پتانسیل ریسک را ارزیابی کنید:

شما با گذراندن دوره آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و امنیت با تمامی اقدامات و وسایل تامین امنیت آشنا می شوید. اعم از آشکارسازهای حرکت، سیستم‌های هشدار یا نظارت تصویری، شما می‌توانید موقعیت‌های خطرناک را ارزیابی کنید و بدانید کدام تجهیزات فنی برای اطمینان از امنیت لازم است. کار شما همیشه با ارزیابی پتانسیل خطر شی ای که قرار است محافظت شود، آغاز می شود. بر اساس ارزیابی خود، سیستم های مناسب را انتخاب کرده، نصب و راه اندازی می کنید.

 

  • حفاظت از سیستم ها و اشیاء:

هنگام محافظت از سیستم‌ها، ساختمان‌ها و اشیا، گشت‌زنی‌های منظم را انجام می‌دهید و از جمله، عملکرد دستگاه‌های نصب‌شده و اقدامات حفاظتی را بررسی می‌کنید. در مراکز به اصطلاح هشدار، شما آنچه را که روی مانیتورهای ویژه اتفاق می‌افتد کنترل می کنید. در موقعیت های خطرناک – مانند سرقت – شما مسئول هشدار دادن به پلیس یا آتش نشانی هستید. این وظیفه شماست که محل جنایت را تا رسیدن نیروهای اورژانس ایمن کنید. هنگامی که نیروهای امدادی به محل حادثه می رسند، سریع ترین مسیر را به آنها نشان می دهید و مسیر نجات را برای آنها روشن نگه می دارید.

 

  • حفاظت شخصی:

سیاستمداران و افراد مشهور به جهت حفاظت، به متخصصان ایمنی و امنیت وابسته هستند. این افراد آنها را در ملاء عام همراهی می کنند و از آنها در برابر پاپاراتزی ها، تماشاچیان یا حتی خطرات احتمالی محافظت می کنند. آن‌ها در صورت بروز موقعیت‌های خطرناک، سعی می‌کنند از آن جلوگیری کنند. در برخی موارد، آنها همچنین مجاز به حمل سلاح گرم هستند. شما در این دوره آوسبیلدونگ با این سلاح‌ها آشنا خواهید شد.

 

  • تضمین امنیت در رویدادهای مهم:

برای رویدادهای مختلف، مانند کنسرت ها، نمایشگاه های تجاری یا کنگره ها، متخصصان حفاظت و امنیت اطمینان حاصل می کنند که تمام اقدامات احتیاطی ایمنی رعایت می شود. به عنوان مثال، آنها از قبل بررسی می کنند که آیا خروجی های اضطراری کافی وجود دارد و آیا مسیرهای فرار به درستی مشخص شده اند یا خیر. وقتی بازدیدکنندگان پذیرفته می شوند، بررسی می کنید که آیا افراد اشیاء خطرناک را حمل می کنند یا خیر. شما همچنین وسایل نقلیه را بررسی می کنید و برای جلوگیری از هرج و مرج ترافیک به آنها مکان های پارک اختصاص می دهید. در طول این رویداد شما محوطه را زیرنظر خواهید گرفت. به سوالات پاسخ می دهید، اختلافات را حل می کنید و در صورت لزوم، بازدیدکنندگان خشونت آمیز را به پلیس گزارش می دهید.

 

  • حفاظت از حمل و نقل اشیاء با ارزش:

وقتی صحبت از حمل کالاهای با ارزش از مکان A به B می شود، متخصصان حفاظت و امنیت معمولاً پشت فرمان هستند یا راننده را همراهی می کنند. به هر حال، اوراق بهادار، پول یا اشیاء قیمتی را نمی توان بدون مراقبت در سراسر کشور حمل کرد. علاوه بر این، متخصصان حفاظت و ایمنی اطمینان حاصل می کنند که اشیای با ارزش توسط وسیله نقلیه قابل حمل است.

آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و ایمنی

دوره آوسبیلدونگ حفاظت و امنیت به چه صورتی می باشد؟

در دوره آموزشی این آوسبیلدونگ، به مدت سه سال در مدرسه حرفه ای شرکت خواهید کرد. در پایان سال دوم آموزش، بخش اول امتحان کتبی نهایی شما در انتظار شماست. شما دانش تئوری را در شرکت آموزشی خود جمع آوری می کنید.

در هنرستان با مقررات حفاظتی و ایمنی آشنا می شوید و می آموزید که تخلفات و جرایم قانونی را بشناسید و ارزیابی کنید. همچنین با اقدامات امنیتی مختلف آشنا خواهید شد و متوجه خواهید شد که چه زمانی از آنها استفاده می شود. متخصصان ایمنی و امنیت نه تنها تکنیک های مبارزه تن به تن، کمک های اولیه و مهارت های حل تعارض را یاد می گیرند، بلکه به درک فنی نیز نیاز دارند. پس از همه، آنها مسئول نصب، نگهداری و تعمیر سیستم های فنی هستند که ایمنی را تضمین می کنند. به همین دلیل است که با امکانات و سیستم های فنی مختلف آشنا می شوید و نحوه کار و تعمیر آنها را یاد می گیرید.

 

یک متخصص حفاظت و ایمنی در هنرستان چه می آموزد؟

در سال اول آوسبیلدونگ اقدامات امنیتی را برای پیشگیری از خطرات پیشگیرانه برنامه ریزی می کنید. شما به ساختمان ها و زمین هایی که باید ایمن شوند نگاه می کنید و برنامه ریزی می کنید که چه اقدامات احتیاطی باید انجام شود یا چه تجهیزات فنی باید نصب شود.

همچنین باید با قوانین ایمنی مانند مقررات ایمنی آتش نشانی آشنا باشید. شما خواهید آموخت که چگونه برنامه های ترخیص و تخلیه ساختار یافته اند و چگونه آنها را اجرا کنید. در مدرسه حرفه ای با موضوعات مربوط به استقرار، مالکیت و حقوق شخصی آشنا خواهید شد. علاوه بر این، شما یاد خواهید گرفت که چگونه جرایم مختلف کیفری مانند سرقت، تجاوز، سرقت، خسارت مالی، کلاهبرداری یا اجبار را تشخیص دهید.

 

در سال دوم دوره کارآموزی در مدرسه فنی حرفه ای، تکنیک هایی برای انجام مکالمات و به اصطلاح روش های تنش زدایی خواهید آموخت که به شما امکان می دهد در موقعیت های خطرناک کنترل خود را حفظ کرده و افراد را آرام کنید. با کمک های امنیتی مختلف مانند دوربین های تصویربرداری حرارتی، آشکارسازهای حرکت و سیستم های هشدار آشنا می شوید. یاد می گیرید که چه زمانی و کجا از آنها استفاده کنید و چگونه از آنها به درستی استفاده کنید. شما در سال دوم آوسبیلدونگ یاد خواهید گرفت که چگونه عملیات را آغاز کنید. به طور واقع بینانه خطرات احتمالی را ارزیابی کنید و در صورت بروز یک موقعیت خطرناک چه اقداماتی را انجام دهید.

 

در سال سوم دوره کارآموزی شما تکالیف خود را روی رایانه شخصی مستند می کنید. تمام اطلاعات را ضبط می کنید و حقایق را با جزئیات توضیح می دهید. در مدرسه حرفه ای یاد خواهید گرفت که چگونه فرآیندهای کسب و کار را مدیریت کنید. یاد خواهید گرفت که چگونه پتانسیل ریسک را از طرف مشتریان تحلیل و ارزیابی کنید.

آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و ایمنی

آموزش عملی آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و ایمنی

در سال اول آوسبیلدونگ در شرکت آموزشی ابتدا با مبانی حقوقی مربوطه که مربوط به سرویس های امنیتی است آشنا می شوید. به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه به طور مناسب ارتباط برقرار کنید و در مورد اقدامات حفاظتی و امنیتی چگونه رفتار کنید. با دستگاه های امنیتی مختلف مانند سیستم های دزدگیر، دوربین های نظارتی و سیستم های حصاری آشنا خواهید شد و عملکرد آنها را درک خواهید کرد.

در سال دوم کارآموزی اگر موقعیت خطرناکی پیش آمد، باید آن را دفع کنید. بنابراین، در سال دوم دوره آموزشی، تکنیک‌های خاص مبارزه تن به تن را یاد می‌گیرید و بینشی در مورد سلاح‌ها به دست می‌آورید. شما در زمینه کمک های اولیه آموزش خواهید دید تا بتوانید به افراد آسیب دیده کمک کنید. همچنین در هنگام برقراری ارتباط در موقعیت‌های خطرناک باید به نکاتی توجه کرد، به همین دلیل است که مهارت‌های ارتباطی و مکالمه مناسبی را که برای راهنمایی افراد و کاهش تنش نیاز دارید، یاد خواهید گرفت.

در سال سوم آموزش شما در برنامه ریزی و سازماندهی خدمات امنیتی شرکت خواهید داشت و فرآیندها را به درستی مستند می کنید.

 

کجا می توانم به عنوان یک متخصص ایمنی و امنیت کار کنم؟

متخصصان ایمنی و امنیت در هر جایی که جمعیت زیادی جمع می شوند کار می کنند، ممکن است افراد در معرض خطر باشند یا اشیاء قیمتی باید محافظت شوند. شما در شرکت های امنیتی، در شرکت هایی برای مشاوره امنیتی و آموزش های امنیتی یا مستقیماً در شرکت های رویداد یا نمایشگاه های تجاری مشغول به کار هستید.

آوسبیلدونگ کارشناس حفاظت و ایمنی

حقوق افراد در حین آموزش دوره آوسبیلدونگ حفاظت و ایمنی

در طول دوره کارآموزی، معمولا حقوقی دریافت می کنید که با توافق جمعی تعیین شده است، این میزان حقوق از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت است. به طور متوسط، شما می توانید انتظار حقوق ناخالص ماهانه 800 تا 1150 یورو در سال اول آموزش، 850 تا 1200 یورو در سال دوم و 900 تا 1250 یورو در سال سوم را داشته باشید.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره کارآموزی

به عنوان یک متخصص برای حفاظت و امنیت، حقوق شما معمولا بر اساس یک قرارداد جمعی پرداخت می شود. تعرفه حقوق ساعتی شما را تنظیم می کند که بسته به ایالت فدرال می تواند متفاوت باشد. متوسط  حقوق شما ساعتی 13.18 یورو است که با فرض 40 ساعت در هفته، به حقوق ناخالص ماهانه 2285 یورو می رسد. بالاترین دستمزد ماهانه در نوردراین-وستفالن 16.16 یورو و پایین ترین آن در تورینگن 10.20 یورو است.

 

دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ حفاظت و ایمنی

  • حفاظت و امنیت اصلی:

دوره آموزشی تکمیلی برای ماهر شدن در زمینه حفاظت و امنیت شش ماه طول می کشد و شامل یک بخش عملی و تئوری است. بخش تئوری در مدارس فنی و حرفه ای انجام می شود. علاوه بر دانش خاص شغلی، در اینجا مهارت‌های تجاری نیز کسب خواهید کرد که به شما امکان می‌دهد وظایف مسئولیت‌پذیری را در شرکت انجام دهید.

 

  • لیسانس مدیریت ایمنی:

پس از اتمام دوره آموزشی، واجد شرایط تحصیل در دانشگاه هستید. بسته به دوره، شما پس از شش ترم با لیسانس هنر یا لیسانس علوم فارغ التحصیل خواهید شد. علاوه بر دانش شغلی خاص، شما در درجه اول دانش تجاری را به دست خواهید آورد که شما را برای وظایف مدیریتی در شرکت های امنیتی آماده می کند.

 

  • لیسانس مهندسی ایمنی:

دوره مهندسی ایمنی پس از شش ترم با مدرک لیسانس مهندسی یا لیسانس علوم تکمیل می شود. در مقطع لیسانس، دانش مهندسی شما عمیق تر خواهد شد. علاوه بر اصول مهندسی، نحوه استفاده از سیستم های امنیتی فناوری اطلاعات را یاد می گیرید و معنی تمرین مدیریت بحران را درک می کنید. پس از فارغ التحصیلی، می توانید به طور مستقل مفاهیم امنیتی را توسعه دهید و وظایف اداری را در شرکت انجام دهید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *