لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ کارشناس لوله کشی، فاضلاب و خدمات صنعتی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ لوله و فاضلاب و خدمات صنعتی

در آوسبیلدونگ لوله و فاضلاب و خدمات صنعتی با نحوه بررسی، تمیز کردن و تعمیر فاضلاب آشنا می‌شوید. تجهیزاتی چون دوربین، پمپ‌های فشار قوی و ربات‌های کنترل از راه دور در اختیار شما قرار می‌گیرد. این آموزش سه سال طول می‌کشد؛ پس از آن می‌توانید شروع خوبی در حرفه خود داشته باشید.

شما در این شغل مسئول سلامت کل یک شهر هستید. نحوه استفاده از دوربین‌ها را یاد گرفته و می‌فهمید که چگونه مواد شیمیایی خطرناک را حذف کنید. طیف گسترده‌ای از وظایف و فعالیت‌ها در انتظار شماست که به دو بخش عمده تقسیم می‌شود: خدمات لوله و فاضلاب، خدمات صنعتی. آموزش شما با توجه به یکی از این دو نقطه کانونی انجام می‌شود.

حوزه‌‌های اصلی سرویس لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی

 • سرویس لوله و فاضلاب:

در بخش خدمات لوله و فاضلاب، شما و تیم شما از سیستم‌های فاضلاب خصوصی و عمومی مراقبت می کنید. در نظر داشته باشید که همیشه لازم نیست خودتان وارد سیستم فاضلاب شوید. شما در طول آموزش، نحوه استفاده از دوربین‌های مخصوص و سیستم‌های تشخیص نشت به شما نشان داده می‌شود. و در صورت وجود آسیب نیز، از ربات‌های کنترل از راه دور برای رفع آن استفاده می‌کنید. اگر تکنولوژی که در اختیار شما قرار داده شده کافی نباشد، لباس محافظ و ماسک تنفسی به تن کرده و خودتان به منطقه مد نظر خواهید رفت.

 • خدمات صنعتی:

حوزه فرعی دوم حول محور خدمات صنعتی می‌چرخد. در اینجا نیز لوله‌ها و خطوط باید بررسی شوند؛ اما دفع زباله‌های خطرناک و تمیز کردن ظروف مواد شیمیایی نیز می‌تواند بخشی از وظایف شما باشد. شما همچنین در مورد واکنش‌های شیمیایی چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

آوسبیلدونگ لوله و فاضلاب و خدمات صنعتی

درآمد آوسبیلدونگ لوله و فاضلاب و خدمات صنعتی

از آنجایی که تعرفه‌های متفاوتی برای شهرها و شرکت‌های صنعتی اعمال می‌شود، حقوق‌ها بسته به شرکت شما، می‌تواند متفاوت باشد. شما در سال اول آموزش، بین 660 تا 860 یورو، در سال دوم بین 800 تا 900 یورو، و در سال سوم بین 950 تا 1000 یورو حقوق دریافت می‌کنید.

حقوق بعد از فارغ التحصیلی

اگر بعد از سه سال مدرک خود را در جیب دارید، احتمال اینکه یک فرصت شغلی دائمی پیدا کنید زیاد است. حقوق اولیه شما به عنوان متخصص لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی بین 2000 تا 2500 یورو می‌باشد. البته بسته به ایالت، صنعت و شرکت فدرال، درآمد شما متفاوت است. همچنین، اگر مجبورید آخر هفته هم کار کنید، در این صورت برای شما کمک هزینه‌هایی هم در نظر گرفته می‌شود.

با تجربه و مهارت حرفه‌ای، درآمد شما به عنوان متخصص در زمینه لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی همچنان رو به رشد خواهد بود. شما می توانید انتظار دستمزد ناخالص تقریبی 2200 تا 2800 یورو را هم داشته باشید. البته این پایان کار نیست؛ زیرا می‌توانید با آموزش‌های بیشتر و پیشرفته‌تر،  حقوق خود را تا 3500 یورو افزایش دهید.

مسیر شغلی در آوسبیلدونگ لوله و فاضلاب

 • کارآموزی:

اگر سه سال کارآموزی خود را پشت سر گذاشته‌اید، می توانید با افتخار خود را متخصص لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی بنامید. اکنون حرفه شما واقعاً در حال پیشرفت است. اکنون اولین گام برای شما استخدام شدن در یک شرکت است؛ نگران نباشید. این مرحله چندان سخت نیست؛ زیرا شرکت‌هایی مانند BUCHEN برای آینده برنامه‌هایی دارند و حتما به شما احتیاج خواهند اشت.

 • تخصص:

یکی از زمینه های آموزشی خود را دوست داشته‌اید می‌توانید در سمینارها و با گواهینامه‌های بیشتر، در آن کار تخصص پیدا کنید و در نتیجه در موقعیت‌های بالاتری قرار بگیرید. از ساخت و ساز فاضلاب تا کنترل کیفیت گرفته، آنچه را که به آن علاقه دارید انتخاب کنید.

 • تکنسین فناوری حفاظت از محیط زیست:

با آموزش‌های پیشرفته، می‌توانید به سمت پله‌های بعدی گام بردارید. اگر در آزمون تکنسین فناوری حفاظت از محیط زیست با تمرکز بر تامین و دفع آب شرکت کنید، می‌توانید یک عملیات را رهبری کنید یا مثلاً در اداره سازمان‌های محیط زیستی کار کنید. در نظر داشته باشید که دوره آموزشی بیشتر دو تا چهار سال طول می‌کشد.

 • استادی:

با عنوان استادی، نه تنها می‌توانید روی حقوق و مسئولیت بیشتر حساب کنید، بلکه می‌توانید کارآموزان خود را نیز آموزش دهید. دو عنوان برای انتخاب وجود دارد: کارشناسی ارشد لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی یا کارشناسی ارشد بازیافت و مدیریت زباله و نظافت شهر. این آموزش در موسسه IHK نیز تا چهار سال طول می‌کشد.

 • استقلال:

با تجربه حرفه‌ای کافی و دانش تجاری، می توانید شرکت لوله و فاضلاب یا خدمات صنعتی خود را باز کنید.

آوسبیلدونگ لوله و فاضلاب و خدمات صنعتی

وظایف کارشناس لوله و فاضلاب

 • بررسی شبکه‌های فاضلاب برای آسیب دیدگی
 • نمونه برداری و آنالیز فاضلاب.
 • راه اندازی و تعمیر ماشین آلات، دستگاه ها و وسایل نقلیه خاص.
 • مشاوره به مشتریان در موضوع فاضلاب و حفاظت از محیط زیست.
 • حذف ناخالصی ها در صنعت.
 • مهر و موم کردن مناطق کوچک آسیب دیده با کمک ربات‌های فاضلاب
 • چک کردن پساب

ضمناً شما معمولاً در روزهای کاری هفته کار می‌کنید، اما ممکن است مجبور شوید آخر هفته‌ها و یا حتی در شیفت شب نیز کار کنید. به خصوص اگر شرایط اضطراری پیش بیاید؛ مانند ترکیدگی لوله.

ریاضیات، شیمی و فیزیک نیز بخشی از کارهای روزمره شما هستند؛ زیرا می‌توانید از آن‌ها برای محاسبه مقادیر و رسیدگی به مواد شیمیایی استفاده کنید.

 

شما باید متخصص لوله، فاضلاب و خدمات صنعتی شوید اگر:

     شما مهارت مشاهده خوبی دارید و با دقت کار می کنید.

     از مواد شیمیایی نمی ترسید

     همچنین شما از نظر بدنی آماده هستید

 

قطعاً نباید متخصص لوله، فاضلاب یا خدمات صنعتی شوید اگر:

     ترجیح می دهید روز را پشت میز خود بگذرانید.

     ارتباط با خاک و فاضلاب حال شما را بد می‌کند

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *