لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

درآمد دانشجوی شاغل در آلمان + لینک مشاغل

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

زندگی دانشجویی در آلمان

دانشجویانی که در کنار تحصیل کار هم می کنند، نه تنها می توانند از درآمد خوبی برخوردار باشند، پس از تحصیل نیز تجربه کاری قابل توجهی به دست خواهند آورد. بنابراین، شغل برای یک دانشجو نه تنها فرصت خوبی برای بهبود وضعیت نقدی او در زمان حال است، بلکه گامی به سوی آینده حرفه ای وی نیز خواهد بود. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا در رابطه با امتیاز دانشجوی شاغل، درآمد دانشجوی شاغل در آلمان و جزییات هزینه هایی که دانشجویان برای مالیات باید بپردازند، آشنا شوید. به علاوه اگر دانشجویی هستید که دوست دارید مهارت ها و اطلاعات خود را در حوزه های کاری مرتبط با رشته تحصیلی خودتان افزایش دهید، می توانید با مشاوران لانرآوسبیلدونگ در تماس باشید تا راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

برای مشاهده ی دوره های آوسبیلدونگ کلیک کنید.

دانشجوی شاغل دقیقاً چیست؟

دانشجویان شاغل، در کنار تحصیل کار نیز می کنند. بسیاری از دانش آموزان به دنبال شغل مرتبط با موضوع رشته خود هستند. اما برای اینکه دانشجوی شاغل در نظر گرفته شوید، الزاماً نباید این وظایف با تحصیلات شما مرتبط باشد.

برای دانشجوی شاغل بودن، باید دو شرط را داشته باشید:

  •  باید در یک دوره تمام وقت ثبت نام کنید. (در یک ترم تعطیلات نباشید)
  • شما مجاز به کار حداکثر 20 ساعت در هفته هستید. (حداکثر 40 ساعت در طول دوره مجاز است)

اطلاعات عمومی در مورد حقوق و دستمزد به عنوان یک دانشجوی شاغل در آلمان

اساساً دانشجویان شاغل کارمندان عادی هستند، اما چند مورد خاص در مورد دانشجویان شاغل صدق می کند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد. به طور معمول، حقوق شما به عنوان یک دانشجوی شاغل از دستمزد ساعتی توافق شده ضرب در ساعات کار در هفته حاصل می شود.

زندگی دانشجویی در آلمان

دانشجویان شاغل چه مدت مجاز به کار هستند؟

ساعات کار دانشجوی شاغل تابع مقررات قانونی است. طبق قانون 20 ساعت، در هفته می توانید کار کنید.

البته می توانید این مدت را تا 40 ساعت در هفته افزایش دهید.

یک دانشجوی شاغل چقدر درآمد دارد؟

به عنوان یک دانشجوی شاغل، شما حق دریافت حداقل دستمزد را دارید که از ژانویه 2022، 9.82 یورو خواهد بود. در جولای 2022، حداقل دستمزد به 10.46 یورو افزایش خواهد یافت. شما قطعاً آن را دریافت خواهید کرد و به عنوان یک دانشجوی شاغل می توانید آزادانه دستمزد ساعتی خود را تعیین کنید. اگر از 20 ساعت به طور کامل استفاده کنید، حداقل 785 یورو در ماه دریافت خواهید کرد.

اگر رشته تحصیلی شما کامپیوتر است می توانید در مقاله زیر درآمد متخصصان کامپیوتر در آلمان را بخوانید:

“درآمد متخصص کامپیوتر در آلمان”

این بدان معناست که: از 1 ژانویه 2022 تا 30 ژوئن 2022، شما می توانید 1571 یورو ناخالص با 40 ساعت کار در هفته کسب کنید.

حقوق واقعی شما به عوامل مختلفی از جمله شرکت، صنعت، صلاحیت ها و مهارت های مذاکره شما بستگی دارد. نحوه نگارش رزومه نیز در آن بی تاثیر نیست. دانشجویان شاغل معمولا بین 10 تا 15 یورو در ساعت درآمد دارند.

امتیاز دانشجویان شاغل

علاوه بر این، دانشجویان شاغل به دلیل برخورداری از امتیاز دانشجویی شاغل از پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی معاف هستند. سهم تامین اجتماعی از دستمزد ناخالص کسر شده و به موارد زیر تقسیم می شود:

  • بیمه ی تصادف
  • بیمه بازنشستگی
  • بیمه سلامت
  • بیمه مراقبت
  • بیمه بیکاری

به عنوان یک دانشجوی شاغل، شما نیازی به پرداخت هیچ وجهی برای بیمه سلامت، مراقبت های پرستاری یا بیمه بیکاری ندارید و این موضوع به درآمدتان هم ربطی نخواهد داشت.

شما باید سهم خود را در بیمه بازنشستگی بپردازید که بستگی به میزان حقوق شما دارد.

اگر کمتر از 450 یورو در ماه درآمد دارید، می توانید به طور کامل از بیمه بازنشستگی معاف شوید. (فقط در این مورد از کارفرمای خود سوال کنید)

اگر ماهیانه بین 450 تا 1300 یورو درآمد داشته باشید، تحت قانون منطقه قرار می گیرید: کارفرما بخش بزرگتری را پرداخت می کند، شما بسته به حقوق و ایالت تا 9.3 درصد پرداخت خواهید کرد.

اگر بیش از 1300 یورو در ماه دریافت کنید، کل مبلغ را پرداخت خواهید کرد که در حال حاضر 9.3 درصد از حقوق ناخالص است.

در مجموع، این بدان معنی است که شما درآمد خالص بیشتری ازدرآمد ناخالص دارید. با این حال، این فقط تا زمانی اعمال می شود که شما ثبت نام کرده و به قانون 20 ساعت پایبند باشید. اگر یکی از این موارد اعمال نشود، شما به طور کامل مشمول حق بیمه تامین اجتماعی هستید.

کمک هزینه دانشجویی در آلمان

لینک های مرتبط با  پیدا کردن کار دانشجویی

Karlsruhe, Deutschland

Werkstudent Technische Kundenbetreuung B2C/B2B (m/w/d)

Job ansehen

 

Ettlingen, Germany

Werkstudent IT (m/w/d) Entwicklung Web-Applikation

Job ansehen

 

Karlsruhe, Deutschland

Werkstudent:in – App-Entwicklung / JavaScript (React & I…

Job ansehen

 

بیمه درمانی دانشجویان شاغل در آلمان

وضعیت بیمه سلامت دانشجویان شاغل کمی پیچیده تر از موارد قبلی است.

اگر در حال آموزش حرفه ای (در حال تحصیل) هستید، تا سن 25 سالگی بیمه شما بر عهده خانواده خواهد بود. این بدان معناست که شما مجبور نیستید هیچ گونه حق بیمه درمانی بپردازید زیرا از طریق خانواده خود بیمه شده اید.

با این حال، محدودیت درآمدی وجود دارد: برای مشاغل کوچک این مبلغ 450 یورو در ماه و برای دانشجویان شاغل 553.33 یورو در ماه است. این محدودیت برای دانشجویان شاغل به دلیل هزینه های مربوط به درآمد ثابت است. اگر درآمد بیشتری دارید، باید خود را در یک شرکت بیمه درمانی بیمه کنید. شما همچنین باید خود را پس از 25 سالگی، بدون توجه به میزان درآمد خود بیمه نمایید.

کمک های دانشجویان به بیمه درمانی قانونی حدود 90-100 یورو در ماه است.

مثال زیر را بررسی کنید تا بهتر متوجه شوید:

فرض کنید 10 یورو در ساعت درآمد دارید، سهم بیمه درمانی بالقوه 95 یورو است. با 11، 13 و 15 ساعت در هفته، حقوق ماهانه زیر حاصل می شود:

  • 11 ساعت در هفته: حدود 440 یورو در ماه
  • 13 ساعت در هفته: حدود 520 یورو، کمتر از 95 یورو = 425 یورو در ماه
  • 15 ساعت در هفته: حدود 600 یورو، منهای 95 یورو = 505 یورو در ماه

شرکت های بیمه سلامت خصوصی دارای محدودیت های درآمدی و تعرفه های متفاوتی هستند. اگر بیمه خصوصی هستید یا می خواهید بیمه خصوصی شوید، بهتر است با شرکت بیمه درمانی خود صحبت کنید.

به عنوان یک دانشجوی شاغل چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟

حداقل دستمزد مقرر شده برای یک دانشجوی شاغل حداقل 9.82 یورو در ساعت (از ژانویه 2022) است. از آنجایی که شما مجاز به حداکثر 20 ساعت کار در هفته هستید، این منجر به حقوق ناخالص ماهانه حدود 785 یورو می شود.

هیچ محدودیتی برای حقوق شما به عنوان یک دانشجوی شاغل وجود ندارد. بنابراین تا زمانی که الزامات را رعایت کنید، می توانید هر چقدر که بخواهید درآمد کسب نمایید.

اگر رشته تحصیلی شما معماری است برای اطلاع از درآمد معماران در آلمان می توانید مقاله زیر را بخوانید:

“درآمد شغل معماری در آلمان”

دانشجوی شاغل: مالیات و کمک هزینه

به جز این امتیازها، با دانشجویان شاغل مانند سایر کارمندان برای مقاصد مالیاتی رفتار می شود.

مالیات بر دستمزد دانشجویان شاغل

اینکه چقدر مالیات بر درآمد باید بپردازید و در چه گروه مالیاتی قرار می گیرید، بستگی به درآمد شما خواهد داشت.

این مبلغ در سال 2022، 9984 یورو در سال خواهد بود، یعنی 832 یورو در ماه. (کلاس مالیاتی 1). مالیات بر درآمد به ازای هر یورو که مازاد بر کمک هزینه دریافت می کنید، تعلق می گیرد.

با 750 یورو در ماه، شما 9000 یورو در سال دریافت می کنید و هنوز هم به میزان قابل توجهی کمتر از کمک هزینه معاف از مالیات هستید.

اگر درآمد بیشتری داشته باشید، مابه التفاوت مشمول مالیات بر درآمد می شود.

با 1000 یورو ناخالص در ماه، مالیات بر درآمد کمتر از 1.30 یورو است. علاوه بر این، حدود 86 یورو برای بیمه بازنشستگی و 90 یورو برای بیمه درمانی دانشجویی وجود دارد. در پایان تقریباً 820 یورو باقی می ماند.

مالیات دانشجویی در آلمان

 BAföG برای دانشجویان شاغل

BAföG با کمک هزینه سالانه در حال حاضر 8200 یورو ناخالص است. اگر یک کار کوچک انجام دهید که با آن تا 450 یورو دریافت می کنید، مقدار آن برای شما کاهش نمی یابد.

کمک هزینه کودک برای دانشجویان شاغل

اگر کمتر از 20 ساعت در هفته کار می کنید و کمتر از 25 سال سن دارید، مستحق دریافت کمک هزینه فرزند هستید.

حقوق قابل مذاکره برای دانشجویان شاغل در آلمان

مطمئناً پول یکی از دلایل اصلی کار در حین تحصیل است. اگر تجربه عملی قبلی دارید، این نیز قابل ارزش است. اگر قبلاً مدرک لیسانس یا تجربه حرفه ای خود را در دوره های کارآموزی و مشاغل پاره وقت به دست آورده اید، اینها دلایل خوبی برای دستمزد بالاتر هستند. زیرا این نشان می دهد که شما قبلاً با دنیای کار آشنا ومورد اعتماد بودن خود را ثابت کرده اید و مهارت های مربوطه را به دست آورده اید.

یکی از بهترین راه ها برای بدست آوردن تجربه از کارآموزی، شرکت در دوره های آوسبیلدونگ است.

برای اطلاع از دلایل شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان کلیک کنید.

هرچه بیشتر بتوانید سابقه کاری ایجاد کنید ,سریع‌تر جای شغلی خود را خواهید یافت و در صورت لزوم می‌توانید از همان روز اول کار سازنده‌ای داشته باشید. بهترین کار این است که منابع شغلی مرتبط از مشاغل/کارآموزی های قبلی را با درخواست خود ضمیمه کنید تا برای  کارفرمای جدید جلب توجه کند.

تقریباً در همه بخش ها و زمینه ها مشاغل دانشجویی فعال وجود دارد.

دانشجویان شاغل معمولا بین 10-15 یورو درآمد دارند. دستمزد ساعتی بالاتر ممکن است پرداخت شود اما کمتر پیش می آید که اتفاق بیوفتد.

از آنجایی که چنین موقعیتی پتانسیل یادگیری بالایی دارد، معمولاً مستلزم درجه بالایی از انعطاف پذیری از نظر زمانی است.

در بحث حقوق که بگذریم، یادگیری در حین کار بزرگ ترین مزیت کار دانشجویی است و فایده آن را تنها زمانی که درس تان تمام شده و به دنبال کار می گردید، متوجه خواهید شد.

کلام آخر!

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی درآمد و هزینه های دانشجویان شاغل در آلمان بپردازیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید تصور خوبی از زندگی دانشجویی در آلمان بدست آورید. اگر به دنبال درآمد بالا در طول تحصیل و حتی بعد از تحصیل هستید، باید حتماً دانش و مهارت خود را در رشته تحصیلی تان افزایش دهید. یکی از راه های ساده برای مهارت موزی نیز شرکت در دوره های آوسبیلدونگ در کنار تحصیل است که کمک بسیاری به شما خواهد کرد. برای اطلاعات بیشتر با ویزالانر در تماس باشید.

 

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *