لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

ارزانترین شهرهای آلمان

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

ارزان ترین شهرهای آلمان

اطلاع از ارزانترین شهرهای آلمان همیشه برای افراد مهاجر به این کشور، سوال بوده است. از آنجایی که در سال‌های اخیر هزینه‌های زندگی و مسکن در شهرهای بزرگ این کشور افزایش یافته است، افراد بسیاری به دنبال اطلاع از لیست ارزان‌ترین شهرهای آلمان هستند تا هزینه کمتری را بابت اقامت و زندگی بپردازند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در رابطه با ارزان‌ترین شهرهای آلمان در اختیار شما قرار دهیم.

کشور آلمان در غرب قاره اروپا واقع شده و 357.121 کیلومتر مربع مساحت دارد. دریای شمال، دریای بالتیک و کشور دانمارک از سمت شمال، کشور لهستان و چک از شرق، اتریش و سوئیس از سمت جنوب و کشور فرانسه از غرب همسایگان آلمان به شمار می روند.

کشور آلمان حدوداً 82 میلیون نفر جمعیت دارد که 74 میلیون نفر از آن‌ها آلمانی و بقیه مهاجرند. البته تعداد کمی از مهاجران این کشور به صورت قانونی در آلمان زندگی می‌کنند و دارای اقامت اروپا هستند.

پرجمعیت‌ترین ایالت آلمان، نوردراین وستفالن با 17 میلیون نفر جمعیت است. بعد از این ایالت به ترتیب ایالات بایرن و بادن-وورتمبرگ از لحاظ جمعیت (حدودا 12 میلیون نفر) رتبه‌های بعدی قرار دارند. کم‌جمعیت‌ترین ایالت‌های این کشور نیز برمن و زارلند هستند.

بیشترین آمار مهاجران آلمان مربوط به ایالت هامبورگ است که 30 درصد جمعیتش را مهاجران تشکیل داده‌اند. پس از آن ایالات هِسن، برلین و بادن-وورتمبرگ بیشترین تعداد مهاجر را دارا هستند. میزان اتباع خارجی ساکن در آلمان عبارتند از: 17.9% ترک تبار، 13.1% لهستانی، 8.7 % روس، 8.2% قزاق و %.3% ایتالیایی.

هم اکنون حداقل حقوق در آلمان 8.50 یورو در ساعت تعیین شده است و در آمد ماهیانه ی افراد با توجه به نوع رشته ی تحصیلی شان متفاوت است؛ به عنوان مثال افرادی که در رشته های مهندسی فارغ التحصیل شده اند و سابقه ی کار پایینی دارند ماهانه حدود 2500 تا 3500 یورو حقوق دریافت می کنند و درآمد افرادی که در همین رشته تحصیل کرده اند و سابقه ی کار بالایی دارند و همچنین فارغ التحصیلان این کشور و سایر کشورهای اروپایی ماهانه حدود 5000 تا 6000 یورو می باشد.

هزینه زندگی در آلمان و در شهر برلین که به عنوان پایخت آلمان شناخته می شود به نسبت دیگر شهر ها بیشتر می باشد . هزینه های زندگی در شهرهای مختلف، متفاوت است و طبیعی است که هزینه ها در شهرهای بزرگ، بالاتر باشد؛ اما متوسط هزینه زندگی در آلمان به صورت ماهانه بین 600 تا 800 یورو متغیر است که این مقدار بیشتر به سطح زندگی افراد بستگی دارد.

در ذیل چند شهر که هزینه های زندگی در آنها نسبت به دیگر شهر های آلمان پایین تر است را بررسی میکنیم:

شهر ارزان آلمان برای اقامت

ارزانترین شهرهای آلمان برای زندگی

Bielefeld بیله فیلد

شهر Bielefeld که در شمال شرقی آلمان و در ایالت  نوردراین-وستفالن واقع شده است . مکان های دیدنی و مراکز تحصیلی و فرصت های شغلی و به ویژه فرصت های تحصیلی عالی همواره مورد توجه بسیاری از گردشگران و تاجران و دانشجویان در سراسر جهان است. صاحبان شرکت و موسسات هر ساله سرمایه گذاری های زیادی در این شهر انجام می دهند.

بیله فلد دارای فرودگاه اختصاصی و خطوط راه آهن می باشد. بیش از ۳۰۰۰۰۰ شهروند بیله فلدی در این شهر زندگی می کنند. بافت شهر سبک تاریخی خود را با گذشت زمان از دست نداده است.

مراسم و جشن های بسیاری نیز در همه ی فصول در شهر بیله فلد برگزار می شود. بیله فلد برای گردشگران فرصت های بیشتری برای بازدید از مکان های دیدنی و تاریخی دارد. شهرت بیشتر این شهر به وجود صدها دانشگاه و مراکز تحصیلی است که توانسته هزاران دانش آموز و دانشجو را از سراسر جهان برای ادامه تحصیل جذب کند. بیله فلد دارای یکی از مهمترین مراکز درمانی بیماری روحی و روانی است که بیش از ۶۰۰۰ کادر پرسنلی دارد.

ارزان ترین شهر آلمان برای دانشجویان

بیله فیلد در مقایسه با برلین

برلین بیله فیلد کالاها یا خدمات

46% –

€860 €466 آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر

39% –

€650 €400

آپارتمان یکخوابه در حومه شهر

-18%

€245 €200

قبض ها

(آب و برق و گاز)

4% –

€2.80 €2.70 بلیط حمل و نقل درون شهری
0 €2 €2

کرایه تاکسی

 (1 کیلومتر)

25% + €8 €10

یک وعده غذا در رستوران

19% + €25 €30

عضویت در باشگاه

شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت بزرگترین شهر ایالت هسن در  جنوب غربی کشور آلمان است. وسعت آن را برابر با ۶۳۰ کیلومتر مربع می‌دانند و جمعیت ساکن در آن به حدود ۷۷۷ هزار نفر می‌رسد. شهر فرانکفورت جزء شهرهای ایرانی نشین آلمان است.

میانگین دستمزدها برای کار کردن در فرانکفورت بالاتر از سطح آن در کل کشور آلمان است. شاغلین حقوق خوبی در ازای کاری که می‌کنند دریافت می نمایند.

فرانکفورت یکی از شهرهای بسیار مهاجرپذیر در آلمان است و بالغ بر ۳۰ درصد جمعیت شهر را افراد خارجی از ملیت‌های مختلف تشکیل می‌دهند.

موقعیت شهر فرانکفورت نیز به گونه ای است که دسترسی به سایر شهرهای بزرگ آلمان را آسان‌تر می‌کند. با سیستم حمل و نقل فوق العاده این شهر، کافیست حدودا سه تا چهار ساعت زمان صرف کنید تا از فرانکفورت به هر مقصد دیگری در کشور آلمان برسید.

اگر به مطالعه در خصوص کشور آلمان علاقه دارید، روی آلمان کلیک کنید!

در خصوص امنیت در فرانکفورت می‌توان گفت فرانکفورت یکی از امن‌ترین شهرهای دنیاست.

دولت آلمان به کمک فرمانداری های هر شهر شروع به سرمایه‌گذاری به روی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی آن کرده است تا استانداردهای تحصیلی خود را هر چه بیشتر بالا ببرد. با استفاده از کارت دانشجویی در فرانکفورت دانشجویان می توانند از خدمات این شهر با تخفیفات فراوان استفاده کنند، از جمله ورودی باغ وحش‌ها، تئاترها، استخرها و سایر اماکن تفریحی و فرهنگی. به همین دلیل، می‌توان گفت شهر فرانکفورت یکی از ارزانترین شهرهای دانشجویی آلمان است.

برای اطلاع از حقوق دانشجویان شاغل در آلمان کلیک کنید.

فرانکفورت در مقایسه با برلین

برلین فرانکفورت

کالاها یا خدمات

46% –

€860 €466 آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر

50% –

€650 €327 آپارتمان یکخوابه در حومه شهر
67% + €245 €410

قبض ها

(آب و برق و گاز)

39% – €2.80 €1.70

بلیط حمل و نقل درون شهری

200% +

€2 €6 کرایه تاکسی

(1 کیلومتر)

0

€8 €8

یک وعده غذا در رستوران

0 €25 €25

عضویت در باشگاه

خوابگاه دانشجویی ارزان در فرانکفورت

شهر فرانکفورت از ارزانترین شهرهای آلمان برای تحصیل است. در این شهر برای دانشجویان خوابگاه‌هایی را از طریق اداره خوابگاه‌های کشور آلمان در نظر گرفته است.

اگر دانشجوی دانشگاه فرانکفورت دانشجوی دکترا و یا محقق باشد، خوابگاه های ویژه‌ای برای آنها در نظر گرفته می شود. اداره خوابگاه های کشور آلمان نرخ اجاره ماهیانه برای دانشجویان را 250 تا 350 یورو برای یک اتاق تک خوابه در نظر گرفته است. برای آپارتمان‌های دو نفره نیز هر شخص می‌تواند مبلغی به میزان 160 یورو در ماه را پرداخت کند. این خوابگاه‌ها دارای ظرفیت‌های محدودی برای دانشجویان هستند. این خوابگاه‌ها بیشتر برای دانشجویان معدل بالا یا کسانی که بورسیه تحصیلی گرفته‌اند در نظر گرفته می‌شوند.

نوعی دیگر از خوابگاه‌ها، خوابگاه‌های بخش خصوصی می‌باشند که اجاره ماهیانه آنها 300 تا 500 یورو در ماه در نظر گرفته می‌شود.                                                       

گاهی برخی هزینه‌های غیرمترقبه می‌توانند هزینه‌های معمول زندگی در آلمان را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. برای جلوگیری از این موضوع بهتر است از انواع بیمه در آلمان و نحوه استفاده از آن ها اطلاعات کافی را داشته باشید.

شهر ارزان آلمان برای تحصیل

هاله Halle شهر ارزان در المان

شهر هاله در جنوب ایالت زاکسن-آنهالت کشور آلمان در نزدیکی شهر لایپزیگ واقع شده‌است و نزدیک به 240,000 جمعیت دارد.

شما می‌توانید ارزانترین خانه ها در المان را در این شهر پیدا کنید. آپارتمان یک خوابه در مناطق مرکزی شهر را به طور متوسط ماهانه 350 یورو اجاره کنید. اجاره آپارتمان مشابه در مناطق حومه شهر حدود 200 یورو است. آپارتمان‌های بزرگتر گران‌تر هستند. یک آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر هاله آلمان به طور متوسط   710 یورو اجاره ماهانه دارد، در حالی که در حاشیه شهر، اجاره ماهانه به طور متوسط 470 یورو است.قیمت اجاره چنین آپارتمانی در برلین 130 درصد بیشتر است.

صورتحساب آب و برق نیز در حدود 85 تا 340 یورو است و به طور متوسط برای پرداخت هزینه‌های ماهانه 195 یورو نیاز است.

در همه جای شهر هاله آلمان، رستوران‌های خوب زیادی وجود دارد که می‌توان یک غذای خوشمزه با قیمت مناسب سفارش داد. باید برای یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت در شهر هاله آلمان، به طور متوسط  10 یورو پرداخت کرد.

برای اینکه از میزان هزینه های زندگی در آلمان اطلاعات کافی را داشته باشید، توصیه می کنیم مقاله مالیات در آلمان را مطالعه کنید.

هاله در مقایسه با برلین

برلین هاله

کالاها یا خدمات

 59% –

€860 €355 آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر

53% –

€650 €305 آپارتمان یکخوابه در حومه شهر
21% – €245 €195

قبض ها

 (آب و برق و گاز)

18% –

€2.80 €2.30 بلیط حمل و نقل درون شهری
0 €2 €2

کرایه تاکسی

 (1 کیلومتر)

25% +

€8 €10

یک وعده غذا در رستوران

9% + €25 €27

عضویت در باشگاه

خوابگاه های مورد تایید دانشگاه در این شهر بصورت اتاق هایی در سالن های محل اقامت، یک نفره و دو نفره به صورت مبله می باشند و بسیاری از آنها دسترسی به اینترنت دارند. اجاره ماهانه برای یک اتاق در سالن های محل اقامت هم 195 یورو است.

کرفلد Krefeld

این شهر که در ایالت نوردراین-وستفالن واقع شده است به شهر دوسلدروف نزدیک است و جمعیتی حدود  230,000 نفر دارد. شهر کرفلد در پایین دست رودخانه راین قرار گرفته و از دیرباز به دلیل کارخانه‌های نساجی خود مشهور بوده است. موزه فرهنگ ابریشم و موزه نساجی آلمان در اینجا قرار دارند.

همچنین قلعه های باستانی در کرفلد آلمان وجود دارد. آنها بورگ لین و قلعه کراکوف هستند.

در اولین ماه های پاییز، این شهر میزبان جشنواره مد است. یک نمایش کت واک با نمایش لباس‌های اصلی درست در میدان مرکزی کرفلد برگزار می‌شود.

کرفلد در مقایسه با برلین

برلین کرفلد کالاها یا خدمات

-47%

€860 €450 آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر

-39%

€650 €400

آپارتمان یکخوابه در حومه شهر

-30% €245 €170

قبض ها

 (آب و برق و گاز)

-4%

€2.80 €2.70 بلیط حمل و نقل درون شهری
0 €2 €2

کرایه تاکسی

(1 کیلومتر)

25% +

€8 €10

یک وعده غذا در رستوران

4% + €25 €26

عضویت در باشگاه

چون قیمت‌ها اجاره در این شهر مناسب هست دانشجویان نیز از خانه های کوچک برای سکونت استفاده میکنند.

شهر ارزان آلمان برای کار

پاسائو Passau

این شهر کوچک که در بخش جنوبی آلمان و نزدیک به مرز این کشور با اتریش قرار گرفته است، جمعیتی حدود 50,000 نفر دارد. این شهر به نام «شهری با سه رود» نیز شناخته می‌شود.

این شهر حدود پنجاه‌هزار نفر جمعیت دارد و دانشگاه پاسائو را نیز در خود جای داده است.

بخش کهن شهر در باریکه‌ای از زمین میان رودهای این و دانوب، با کوچه‌های پلکانی منتهی به دو رود، و خانه‌هایی به سبک آلمانی‌ـ‌‌ ایتالیایی واقع است.

کشتی های کروز رودخانه دانوب در یک پارک کوچک در نزدیکی شهر قدیمی حوضه قرار می گیرند و مسافران می توانند به شهر سفر کنند تا از مناطق خرید عابر پیاده، مکان های تاریخی و معماری زیبا ساختمان ها لذت ببرند.

ارزان ترین شهر آلمان برای ازدواج

فرانکفورت در مقایسه با برلین برلین پاسائو کالاها یا خدمات

-31%

€860 €600 آپارتمان یکخوابه در مرکز شهر
-48% €650 €340

آپارتمان یکخوابه در حومه شهر

-69%

€245 €76 قبض ها

(آب و برق و گاز)

-28% €2.80 €2

بلیط حمل و نقل درون شهری

+100%

€2 €4

کرایه تاکسی

(1 کیلومتر)

-12%

€8 €7 یک وعده غذا در رستوران
-7% €25 €23

عضویت در باشگاه

چون قیمت اجاره در این شهر مناسب است دانشجویان نیز از خانه ‌ای کوچک برای سکونت استفاده می‌کنند. اگر از نحوه اجاره مسکن در آلمان اطلاعاتی ندارید، توصیه می‌کنیم مطلب راهنمای کامل اجاره مسکن در آلمان را مطالعه کنید.

 

سخن آخر!

ارزانترین شهرهای آلمان موضوعی بود که ما در این مطلب بررسی کردیم. ما سعی کردیم در این مطلب به بررسی ارزان ترین شهرها از هر نظر بپردازیم. اگر هزینه‌ها برای شما مهم است، پیشنهاد می‌کنیم حتماً از کارشناسان ما کمک بگیرید تا اطلاعات لازم در اختیار شما قرار داده شود.

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

سرسبزترین شهر آلمان کدام است؟

شهر زیگن در ایالت نوردراین-وستفالن عنوان سرسبزترین شهر آلمان را از آن خود کرده‌است. درواقع، نزدیک به 86 درصد مساحت این شهر شامل جنگل‌ها، پارک‌ها، دشت‌ها و مزارع می‌شود.

شهرهای کلن، هایدلبرگ، لایپزیگ، هامبورگ، برلین و نورمبرگ از زیباترین شهرهای آلمان هستند.

پولدارترین شهر آلمان بر اساس تولید ناخالص داخلی شهر ولفسبورگ است. شاید جالب باشد بدانید که دفتر اصلی و مرکزی کمپانی فولکس واگن در این شهر قرار دارد.

شهر زیگن در ایالت نوردراین-وستفالن عنوان سرسبزترین شهر آلمان را از آن خود کرده‌است. درواقع، نزدیک به 86 درصد مساحت این شهر شامل جنگل‌ها، پارک‌ها، دشت‌ها و مزارع می‌شود.

شهرهای کلن، هایدلبرگ، لایپزیگ، هامبورگ، برلین و نورمبرگ از زیباترین شهرهای آلمان هستند.

پولدارترین شهر آلمان بر اساس تولید ناخالص داخلی شهر ولفسبورگ است. شاید جالب باشد بدانید که دفتر اصلی و مرکزی کمپانی فولکس واگن در این شهر قرار دارد. در این مقاله به بررسی ارزانترین شهرهای آلمان پرداخته شد.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

۲ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *