لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو

در آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو، شما چشم اندازهای خوبی برای آینده دارید. در طول دوره کارآموزی، دانش گسترده ای را در مشاغل مختلف به دست خواهید آورد. بر این اساس، می توانید در صنایع بسیار متفاوتی کار کنید. دوره های مختلف آموزشی بیشتر نیز به شما این فرصت را می دهد تا خود را در جهت های بسیار متفاوت توسعه دهید.

عناصر کنترلی مدرن، قطعات تزئینی شیک، فضای داخلی وسایل نقلیه، قطارها، هواپیماها و کشتی ها روز به روز لوکس تر و فنی تر می شود. مکانیک داخلی خودرو تضمین می کند که همه اجزای داخلی خودرو بروز و مدرن است. به عنوان مثال، او صندلی های خودرو و درهای جانبی را مونتاژ می کند یا پوشش های کف را می گذارد.

 

چرا باید مکانیک داخلی خودرو شوید؟

به عنوان یک مکانیک داخلی خودرو، شما چشم اندازهای خوبی برای آینده دارید. اتومبیل ها، قطارها، کشتی ها و هواپیماها روز به روز فنی تر و پیچیده تر می شوند. بنابراین برای طراحی داخلی به متخصصان نیاز است. به عنوان بخشی از دوره آموزشی، دانش فنی کلاسیک را به دست خواهید آورد. به عنوان مثال در زمینه های لوازم داخلی، سراجی، علم مواد یا مدیریت ماشین شما به کسب دانش می پردازید.

شما همچنین چیزهای زیادی در مورد فناوری مدرن خواهید آموخت. نمونه هایی از این راه حل های ماشین متصل، الکترونیک خودرو یا سیستم های کمکی خودرو هستند. این منجر به فرصت های شغلی و پیشرفت جالبی می شود. شما همچنین می توانید مدارک اضافی را در طول دوره کارآموزی خود تکمیل کنید. به عنوان مثال “فرایندهای تولید افزودنی”مدارکی است که شما می توانید آن را کسب کنید.

 

مکانیک داخلی خودرو چه می کند؟

 • برنامه ریزی:

مکانیک های داخلی خودرو اغلب یراق آلات داخلی را بر اساس نیاز مشتری تولید می کنند. بنابراین برنامه ریزی دقیق بخش مهمی از کار است. از چه مواد و پارچه های روکشی باید استفاده کرد؟ در نهایت چگونه باید باشد؟ پس از پاسخ به این سوالات، نیازهای مواد باید محاسبه شود.

 • تولید:

ماشین‌ها و سیستم‌ها باید راه‌اندازی، به کار گیری و نظارت شوند. بسته به آنچه که قرار است تولید شود، به عنوان مثال از ماشین های برش، میخکوب یا دوخت استفاده می شود. به عنوان مثال، هنگام ساخت صندلی های خودرو، مکانیک داخلی از شکل دادن به تودوزی مراقبت می کند، که سپس روکش می شود.

 • مونتاژ:

مونتاژ اجزای تمام شده مانند صندلی یا پشتی سر نیز توسط مکانیک داخلی خودرو انجام می شود. این شامل قطعات تریم، پانل ها و روکش ها نیز می شود. آنها همچنین از مسیریابی صحیح خطوط پنوماتیک و الکتریکی در داخل وسایل نقلیه مراقبت می کنند.

 • تضمین کیفیت:

دقت و کیفیت محصول نقش مهمی در کارهای روزمره مکانیک داخلی دارد. بنابراین نتایج کار همیشه به طور گسترده بررسی می شود.

 • تعمیر:

قطعات معیوب یا شکسته باید تعویض شوند. مکانیک داخلی خودرو نیز مسئول این امر است.

آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو

یک مکانیک داخلی خودرو در طول آوسبیلدونگ خود چه می آموزد؟

سال اول دوره آموزشی

 • برش ایجاد کنید
 • قطعات کار را بدوزید و بچسبانید
 • اتصال مواد با تکنیک های اتصال
 • ساخت سازه های صندلی

سال دوم کارآموزی

 • کنترل ها را بررسی و نصب کنید
 • تولید و بررسی قطعات برش و نمونه
 • ساخت قطعات داخلی

سال سوم کارآموزی

 • نظارت بر فرآیندهای تولید
 • قطعات و قطعات داخلی را بررسی، دوباره کار و تعمیر کنید
 • قطعات و مجموعه ها را از هم جدا کنید

 

دوره آموزشی آوسبیلدونگ مکانیک خودرو

چارچوب طرح کارآموزی در آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو در مجموع شامل 14 حوزه آموزشی است که در طول سه سال پخش شده است. در سال اول پایه ها گذاشته می شود و برنامه درسی شامل برنامه ریزی و سازماندهی فرآیندهای کاری یا پردازش مواد و مواد کمکی می شود. سال دوم بسیار کاربردی است. شما نصب المان های کنترلی یا ساخت و پوشاندن قطعات داخلی را انجام می دهید. و در آخر، در سال آخر آموزش همه چیز در مورد تضمین کیفیت است. علاوه بر نظارت بر فرآیندهای تولید، کار مجدد و تعمیر قطعات نیز انجام می شود.

 

کجا می توانم به عنوان مکانیک داخلی خودرو کار کنم؟

مکانیک داخلی خودرو عمدتاً در صنعت خودرو استفاده می شود. اما شرکت هایی که هواپیما، قطار یا کشتی می سازند نیز کارفرمایان بالقوه ای هستند. همچنین فرصت کار در یک تجارت صنایع دستی، به عنوان مثال در یک مغازه اثاثیه یا لوازم داخلی خودرو وجود دارد.

 

آزمون نهایی آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو

با آیین نامه جدید آموزشی، امتحان نهایی نیز تغییر کرده است. این در حال حاضر به شکل گسترده در حال انجام است. به عبارت دقیق، این بدان معناست که آزمون به دو بخش جداگانه تقسیم می شود. این ها در زمان‌های مختلف اتفاق می‌افتند، اما هر دو در ارزیابی گنجانده شده‌اند. بخش اول امتحان نهایی در سال دوم آموزش و بخش دوم در پایان آموزش حرفه ای برگزار می شود.

 • آزمون اول: بخش عملی آزمون شامل سفارش مونتاژ است. به طور خاص، آن در مورد “ساخت قطعه داخلی خودرو” است. علاوه بر اجرای دستور، مستندات دستور و بحث فنی نیز بخشی از بررسی است. امتحان شامل چندین کار فرعی است. برای این کار در مجموع هشت ساعت و نیم وقت دارید. 
 • آزمون دوم: بخش دوم امتحان نهایی که در انتهای دوره آموزشی برگزار می شود، در مجموع به چهار حوزه امتحانی تقسیم می شود. این ها «نظم مونتاژ»، «نظم و کنترل تولید»، «فناوری داخلی» و «مطالعات اقتصادی و اجتماعی» هستند.
آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو

حقوق افراد در حین دوره آموزشی آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو

درآمد شما در کارآموزی مکانیک داخلی خودرو، به این موضوع بستگی دارد که آیا شرکت آموزشی شما طبق قرارداد جمعی پرداخت می کند یا خیر. یکی از رایج ترین قراردادهای دسته جمعی، پیمان دسته جمعی صنعت فلز و برق است. علیرغم قرارداد جمعی، بین هر ایالت فدرال تفاوت هایی وجود دارد.

در سال اول، کمک هزینه آموزشی ماهانه ناخالص شما بین 975 تا 1050 یورو خواهد بود. در سال دوم آموزش، حقوق بین 1030 تا 1100 یورو به صورت ناخالص در ماه افزایش می یابد و در سال آخر آموزش بین 1100 تا 1200 یورو ناخالص دریافت خواهید کرد.

اما مراقب باشید چون این ارقام فقط در صورتی اعمال می شود که طبق قرارداد جمعی صنعت فلز و برق به شما دستمزد پرداخت شود! اگر شرکت آموزشی متعهد به قرارداد جمعی نباشد، مهارت های مذاکره برای توافق در مورد حقوق مورد نیاز است. پس باید آزادانه در مورد کمک هزینه آموزشی خود مذاکره کنید. کمک هزینه آموزشی ماهانه احتمالاً کمی کمتر از مبالغ قراردادهای جمعی خواهد بود.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ

وقتی صحبت از حقوق اولیه می شود، خیلی به این بستگی دارد که آیا طبق قرارداد جمعی حقوق می گیرید یا خیر. برای شرکت های کوچک بدون قرارداد جمعی، حقوق اولیه حدود 2000 یورو ناخالص در ماه است. اگر طبق قرارداد جمعی صنعت فلز و برق حقوق دریافت می کنید، حقوق اولیه شما به طور قابل توجهی بالاتر است. بسته به ایالت فدرال، بین 2800 تا 3200 یورو ناخالص در ماه حقوق دریافت می کنید .

نه تنها تجربه شما در طول سال ها افزایش می یابد، بلکه حقوق شما نیز در طی این سالها  افزایش می یابد. به این ترتیب می توانید بعداً حقوق ناخالص ماهانه تا 4000 یورو دریافت کنید. اگر این دریافت این میزان حقوق برای شما کافی نیست، این فرصت را دارید که تحصیلات خود را ادامه دهید و در نتیجه واجد شرایط موقعیت ها و  مسئولیت بیشتری شوید.

 

دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ مکانیک داخلی خودرو  

 • استاد:

 با تکمیل دوره آموزشی تکمیلی به عنوان سرکارگر صنعتی – فضای داخلی خودرو، شما واجد شرایط یک موقعیت مدیریتی هستید. شما به عنوان یک سرکارگر، اطمینان حاصل می کنید که تولید بهینه و کارآمد است. شما همچنین می توانید به کارآموزان خود آموزش دهید. به طور کلی، شما وظایف مدیریت کسب و کار بیشتری را بر عهده خواهید گرفت و به مسائل پرسنل رسیدگی خواهید کرد.

 • تکنسین:

اگر می خواهید مهارت های خود را بیشتر توسعه دهید، توصیه می کنیم به عنوان یک تکنسین بیشتر آموزش دهید. گذراندن دوره های آموزشی بیشتر برای شما امکان پذیر است. به عنوان مثال “فناوری ساخت بدنه و خودرو” یا “فناوری خودرورشته هایی است که در آنها می توانید ادامه تحصیل دهید. 

 • تحصیلات:

شما این امکان را دارید که پس از دوره کارآموزی نیز ادامه تحصیل دهید. رشته های تحصیلی مناسب برای شما  «طراحی محصول و صنعتی»، «مهندسی خودرو» یا «علوم کامپیوتر و الکترونیک خودرو» است.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *