لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

معرفی آوسبیلدونگ انبارداری 2024 + حقوق و شرایط پذیرش

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ کارمند انبار

نیآوسبیلدونگ انبارداری یکی از آوسبیلدونگ‌های پرتقاضا در کشور آلمان است و سالانه افراد بسیاری برای شرکت در این رشته اپلای می‌کنند. افراد برای اخذ پذیرش در این آوسبیلدونگ نیاز به مدارک و شرایط خاص و پیچیده‌ای ندارند. همچنین، حین گذراندن دوره حقوق دریافت می‌کنند و با گذراندن دوره‌های عملی و کسب تجربه‌های هرروزه بیشتر برای ورود به بازار کار آماده می‌شوند.  از این رو، تحصیل در این دوره‌های آموزشی برای علاقمندان می‌تواند یک راه کم دردسر برای مهاجرت و زندگی در کشور آلمان باشد. اگر برای شما هم سوال پیش آمده که آوسبیلدونگ انبارداری شامل چه موارد آموزشی می‌شود، چه شرایطی دارد، وظیفه‌ یک انباردار در کشور آلمان دقیقا چیست و چقدر درآمد کسب می‌کند، خواندن این مقاله از لانر هلدینگ برای شما مفید خواهد بود.

آوسبیلدونگ کارمند انبار

آوسبیلدونگ کارمند انبار

آموزش آوسبیلدونگ کارمند انبار به صورت مشترک هم در مدرسه فنی و هم در شرکت آموزشی مربوطه برگزار خواهد شد و حدودا 3 سال به طول می‌انجامد. به این صورت که معمولا کارآموزان دو روز در هفته را در مدرسه و باقی هفته را مشغول به کار در شرکت آموزشی، کارخانه یا انبار می‌گذرانند. برای اینکه بتوانید در این رشته تحصیل کرده و موفق شوید، باید اصولا شخصیت منظم و مرتبی داشته باشید.

کارآموزان در آوسبیلدونگ انبارداری نحوه چک کردن کمیت و کیفیت کالاها، حمل و نقل و جابه‌جاکردن آن‌ها، استفاده از دستگاه‌های مورد نیاز و مربوطه مانند لیفتراک و … را می‌آموزند. از این جهت که معمولا انبارداران با مرسوله‌های کوچک و بزرگ متنوعی سر و کار داشته و جابه‌‍‌جایی این بارها نیز از وظایف آن‌هاست، داشتن قدرت بدنی و سلامت جسمانی از مؤلفه‌های مهم برای فعالیت در این حیطه به شمار می‌رود. گاها ممکن است شما برای انجام دادن حجم زیادی از کار، زمان کمی داشته باشید. به همین علت، داشتن تمرکز، مدیریت زمان و استرس از مهم‌ترین کاراکترهای یک انباردار خوب است. در انتهای دوره آموزشی آوسبیلدونگ انبارداری، کارآموزان در یک آزمون نهایی شرکت کرده و مدرک می‌گیرند تا بتوانند به راحتی وارد بازار کار شوند.

شرایط شغل انبارداری در آلمان

شغل انبارداری در آلمان بازار کار مناسبی دارد. به این صورت که انبارداران در فروشگاه‌ها، انبار و یخچال‌های مواد غذایی، بیمارستان‌ها، کارخانه‌ها، شرکت‌های واردات و صادرات، مراکز توزیع کالای وبسایت‌های پرفروش (مثل آمازون) و … فرصت استخدام شدن دارند. همچنین، این افراد می‌توانند با کسب تجربه بیشتر، در آزمون‌ها و دوره‌های بیشتر شرکت کرده و به جایگاه مدیریت انبار دست یابند.

همچنین، ساعت کاری انبارداران می‌تواند بسیار متنوع و بر اساس نوع شرکت و یا صنعت مربوطه متفاوت باشد. بیشتر انبارداران 5 روز در هفته در شیفت‌های صبح زود، شب هنگام و یا در طول روز کار می‌کنند.

وظایف انباردار

 • نظارت کردن بر مرسوله‌هایی که وارد انبار یا کارخانه می‌شوند و سپس ثبت اطلاعات کالاهای ورودی در سیستم انبار
 • کنترل کردن موجودی کالاها و شرایط محیطی انبار؛ مثل دما، نور و رطوبت
 • چک کردن موجودی انبار و سفارش دادن و تهیه کردن کالاهای مورد نیاز
 • نظارت بر کالاهایی که از انبار خارج می‌شوند. انتخاب، بسته بندی و آماده کردن محموله‌ها برای ترابری
 • مشخص کردن نحوه ارسال کالاها و پیدا کردن امن‌ترین و ارزان‌ترین روش
 • مشخص کردن نحوه ارسال و دریافت سفارشات
 • چک کردن کالاهای ورودی جهت بررسی سلامت اجناس و جای دادن آن‌ها در انبار
 • تهیه مدارک ضمیمه مرسولات مانند یادداشت‌های ضروری یا بیانیه مشتریان
 • جا به جا کردن محموله‌ها

درآمد انبارداری در آلمان

همانطور که قبل‌تر نیز گفتیم، کارآموزان آوسبیلدونگ کارمند انبار حین آموزش حقوق دریافت می‌کنند. در سال اول آموزش حدودا 649 تا 1140 یورو، در سال دوم آموزش از 766 تا 1195 یورو و در سال سوم از 876 تا 1255 یورو ماهیانه درآمد دارند. این رقم با اتمام دوره آموزشی و ورود به بازار کار بیشتر هم می‌شود و به 1900 تا 2000 یورو ماهیانه می‌رسد. افرادی که شغل خود را ادامه داده و تجربه بیشتری کسب می‌کنند به حقوق 2400 یورو هم دست پیدا می‌کنند. با گذراندن دوره‌های تکمیلی و شرکت در آزمون مدیریت انبارداری، حتی تا 5000ی ورو ماهیانه نیز می‌توانند درآمد داشته باشند.

در نظر داشته باشید که درآمد شما حین تحصیل تا حد زیادی به کارفرما، شرکتی که در آن مشغول به کار هستید و ایالتی که در آن زندگی و کار می‌کنید بستگی دارد. به عنوان مثال اگر شما در یک شرکت عمده‌فروش یا تجارت بازرگانی مشغول به کار شوید، با درآمد یک انباردار که در شرکت حمل و نقل خصوصی کار می‌کند متفاوت خواهد بود.

کمپانی آموزشی و درآمد تجارت بازرگانی یا عمده فروش حمل و نقل خصوصی
درآمد سال اول 747 تا 1110 یورو 660 تا 1045 یورو
درآمد سال دوم 804 تا 1163 یورو 710 تا 1125 یورو
درآمد سال سوم 921 تا 1210 یورو 760 تا 1210 یورو

پذیرش آوسبیلدونگ انبارداری

برای اخذ پذیرش اوسبیلدونگ کارمند انبار نیاز به مدرک تحصیلی خاصی نیست. شما فقط به مدرک دیپلم و مدرک دانش زبانی آلمانی حداقل سطح B1 احتیاج دارید. برای پذیرفته شدن باید بتوانید ثابت کنید که حین تحصیل خود دروس انگلیسی و ریاضیات را گذرانده‌اید. مخصوصا ریاضیات؛ چون حین کار باید بتوانید وزن و حجم مرسولات را حساب کرده و فضای احتمالی که اشغال می‌کند را تخمین بزنید. همچنین، اگر بتوانید دانش خود در زمینه کامپیوتر را ثابت کنید، شانس خود را جهت پذیرش بالا برده‌اید. به صورت کلی شما به مدارک زیر جهت پذیرش احتیاج دارید:

 • مدرک دیپلم
 • مدرک زبان آلمانی B1
 • CV
 • Covver Letter
 • مدارک دوره‌های گذرانده شده مرتبط (در صورت وجود)

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان…

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *