لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ کارمند انبار

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ کارمند انبار

در طول دوره آوسبیلدونگ کارمند انبار، یاد خواهید گرفت که همیشه مروری بر اجناس داشته باشید. علاوه بر آمادگی برای ارسال، وظایف شما شامل ذخیره سازی حرفه ای، کنترل کیفیت و برچسب زدن کالا نیز خواهد بود. شما می توانید دوره دو ساله کارآموزی را در صنایع مختلف بگذرانید. کارمندان متخصص انبار برای شرکت های حمل و نقل و ارائه دهندگان خدمات لجستیک در صنایع غذایی و الکترونیک، صنایع شیمیایی و دارویی، ساخت و ساز فلزات و وسایل نقلیه و تولید کنندگان مصالح ساختمانی کار می کنند. چندین گزینه آموزشی بیشتر به شما این فرصت را می دهد تا بعد از دوره آوسبیلدونگ کارمند انبار، در کار خود به صورت حرفه ای پیشرفنت کنید.

 

دوره آموزشی آوسبیلدونگ کارمند انبار

دوره آموزشی دومنظوره شما به عنوان کارمند انبار هم در شرکت و هم در آموزشگاه حرفه ای انجام می شود. معمولاً یک یا دو روز به مدرسه می روید، اما دروس اغلب به صورت درس های بلوکی برگزار می شود. بیشتر زمان عملی شرکت را در انبار یا ساختمان های کارخانه یا شرکت حمل و نقل سپری خواهید کرد.

شما باید مهارت های سازمانی داشته باشید. شما یاد خواهید گرفت که چگونه کالاهای ورودی و خروجی از نظر کامل بودن بررسی می شوند. چگونه کالاها با استفاده از دستگاه های مختلف مثل نوار نقاله و یا لیفتراک حمل می شوند و چگونه از کیفیت کالا در هنگام نگهداری و حمل اطمینان حاصل می شود.

البته قدرت عضلانی شما نقش مهمی ایفا می کند. اما این کار به توانایی های بیشتری نیاز دارد. به عنوان مثال، تمرکز زیادی لازم دارید، این برای اطمینان از ایمنی خود است. بنابراین لباس های ایمنی مانند کفش کار و دستکش محافظ همراه همیشگی شما هستند. برای اینکه در پایان دوره کارآموزی دو ساله خود در آزمون پذیرفته شوید، در طول دوره آموزشی به اصطلاح لاگ شرکت نگهداری می کنید. در این مطلب آنچه را که در طول دوره آموزشی آموخته اید مستند می کنید. مربی شما این دفترچه را به طور مرتب بررسی می کند.

اگر می خواهید پس از آموزش از نردبان شغلی بالا بروید، این امکان را دارید که دوره آموزشی را برای سال سوم ادامه دهید و در آزمون شرکت کنید تا متخصص تدارکات انبار شوید. فرصت های آموزشی بیشتر عبارتند از آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک صنعتگر ماهر، آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک اقتصاددان تجاری یا آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک متخصص.

 

مدرک تحصیلی مورد نیاز:

طبق قانون آموزش و پرورش، برای اینکه بتوانید دوره آوسبیلدونگ را به عنوان کارمند انبار بگذرانید، نیازی به ارائه مدرکی مبنی بر گواهی پایان تحصیل خاص ندارید. اما در عمل نشان داده شده است که تقریباً 70 درصد از کارآموزان دارای گواهی پایان دوره متوسطه و حدود 20 درصد دارای گواهی پایان تحصیلات متوسطه هستند.

دروس مدرسه ای که در دوره کارآموزی شما به عنوان کارمند انبار ارزش دارد شامل ریاضی و انگلیسی است. ریاضیات پایه مورد نیاز برای محاسبه وزن کل و فضای مورد نیاز کالاها است. به زبان ساده: برای نگهداری سیستماتیک کالاها، باید محاسبه کرد که چقدر فضا اشغال می کنند.

هنگامی که کالاها به صورت بین المللی ارسال می شوند و لازم است با متصدیان انبار که به زبان های دیگر صحبت می کنند تبادل نظر کنید، همیشه از دانش انگلیسی خود استفاده می کنید.

آوسبیلدونگ کارمند انبار

حقوق افراد در حین آموزش دوره آوسبیلدونگ کارمند انبار

وقتی ماه اول آموزش شما به عنوان کارمند انبار تمام شد، بالاخره اولین حقوق را دریافت می کنید. البته، آنچه به عنوان دستمزد دریافت می کنید نباید برایتان تعجب آور باشد. بنابراین مهم است که قبل از شروع کارآموزی در مورد پتانسیل درآمد این رشته اطلاعات کافی داشته باشید. میزان درآمد شما به عنوان یک کارمند انبار به محل زندگی و صنعتی که درآن کار می کنید، بستگی دارد.

در طول سال اول کارآموزی شما به عنوان کارمند انبار، حقوق شما بین 620 یورو تا 1140 یورو خواهد بود. در سال دوم آموزش، افزایش حقوق کمی دریافت خواهید کرد و بین 730 تا 1200 یورو درآمد خواهید داشت. از اول ژانویه 2020 حداقل دستمزد متصدیان انبار در دوره آموزشی نیز اعمال شده است.

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره

به عنوان یک قاعده، کارمندان انبار دارای حقوق اولیه ناخالص بین 1600 تا 1800 یورو هستند. حد پایین توسط حداقل دستمزد تعیین می شود که 8.50 یورو در ساعت است و در سراسر آلمان اعمال می شود. هر چه مدت طولانی تری در حرفه خود باشید، درآمد شما بیشتر خواهد شد. اما راه‌هایی نیز وجود دارد که افراد بی‌صبر می‌توانند دستمزد خود را افزایش دهند.

به عنوان مثال، اگر یک سال دیگر به دوره آموزشی آوسبیلدونگ خود اضافه کنید و در نتیجه عنوان کارشناس تدارکات انبار را کسب کنید، می توانید صلاحیت خود را به عنوان کارمند انبار و در نتیجه استحقاق بیشتر، حقوق خود را افزایش دهید. شما به عنوان یک متخصص در لجستیک انبار، بیشتر درگیر سازماندهی فرآیندهای لجستیکی خواهید بود و نه تنها مسئولیت اجرای سفارشات، بلکه برنامه ریزی آنها را نیز بر عهده خواهید داشت. و به طور کلی هر چه مسئولیت بیشتری در شغل خود داشته باشید، حقوق شما بیشتر خواهد شد. به طور متوسط، متخصصان لجستیک انبار حقوق اولیه بین 1800 تا 1900 یورو و متوسط ​​حقوق ناخالص 2100 تا 2500 یورو در ماه دارند.

هنگامی که در آزمون کارشناسی ارشد در زمینه انبارداری شرکت می کنید، نردبان شغلی و در نتیجه مقیاس حقوق را افزایش می دهید. به عنوان یک سرکارگر، شما مسئول یک فرآیند روان هستید و وظایف کنترل و مدیریت را بر عهده می گیرید. همچنین می توانید نسل بعدی کارمندان انبار را آموزش دهید. البته با این همه مسئولیت حقوق شما هم بیشتر می شود. کارشناسی ارشد در انبارداری به طور متوسط ​​2700 یورو در ماه درآمد ناخالص دارند. افزایش  درآمد شما تا سقف 5000 یورو در ماه بسته به شرکت و صنعت امکان پذیر است.

آوسبیلدونگ کارمند انبار

دوره های آموزشی پیشرفته در آوسبیلدونگ کارمند انبار

 • متخصص در لجستیک انبار:

پس از اتمام موفقیت آمیز، می توانید دوره آموزشی خود را یک سال تمدید کنید و در امتحان شرکت کنید تا متخصص تدارکات انبار شوید. به عنوان یک متخصص لجستیک انبار، شما بیشتر درگیر برنامه ریزی و سازماندهی فرآیندهای لجستیک خواهید بود.

 • کارشناسی ارشد انبارداری:

شما به عنوان یک استادکار در امور انبارداری، انبارداری شرکت ها را سازماندهی، هماهنگ و نظارت می کنید و وظایف لجستیکی مربوط به حمل و نقل و ارسال کالا را بر عهده می گیرید. به عنوان یک سرکارگر، می توانید خودتان نیز کارآموز تربیت کنید. آماده سازی 6 تا 8 ماه تمام وقت و 2 تا 3 سال پاره وقت طول می کشد.

 • تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی برای لجستیک:

پس از اتمام موفقیت آمیز تحصیلات، می توانید سمت های مدیریتی در سطح مدیریت میانی را به عهده بگیرید. مدت زمان و الزامات دسترسی متفاوت است.

 

بعد از دوره آموزشی شما می توانید…

 • برچسب زدن، دسته بندی و آماده سازی کالا برای نگهداری یا حمل.
 • کالاهای مختلف را به درستی مدیریت کنید.
 • از تیم خود حمایت کنید و ایمنی را تضمین کنید.
 • کیفیت کالا را در مدت نگهداری حفظ کنید.
 • سطوح کالاها  را بررسی کنید، شناسایی کنید و در صورت مشاهده انحراف گزارش دهید.
 • می توانید به شکایات رسیدگی کنید.
 • به صورت حرفه ای با کالاهای خطرناک برخورد کنید.
 • مارک، برچسب و حمل و نقل ایمن کالاها را انجام دهید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

با لانر آوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره