لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ پرستاری آلمان

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ پرستاری

آوسبیلدونگ پرستاری یکی از پرمتقاضی‌ترین رشته‌های آلمان است. در حال حاضر، بیش از یک میلیون نفر در صنعت پرستاری آلمان مشغول به کار هستند؛ اما به گفته دولت آلمان، این کشور با کمبود شدید پرستاران مواجه است. بنابراین، دولت آلمان برای جذب پرستاران خارجی صلاحیت‌دارد، روند مهاجرتی آن‌ها را با برنامه‌های ویژه‌ای همانند ویزای جستجوی کار آلمان، ویزای کاری آلمان، ویزا آوسبیلدونگ آلمان و نیز بلوکارت آلمان تسهیل کرده است.

اگر نام آوسبیلدونگ به گوش شما آشنا نیست، شاید بهتر باشد قبل از خواندن این مقاله، سری به صفحه‌ی مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ در سایت ما بزنید. تیم لانر آوسبیلدونگ در تلاش است با ارائه‌ی کامل‌ترین اطلاعات راهنمای شما در مسیر مهاجرت باشد.

بسیاری از جوانان آلمانی به جای رفتن به دانشگاه، آوسبیلدونگ را ترجیح می‌دهند؛ زیرا به کمک این دوره‌ها می‌توانند مهارت و تجربه را همزمان کسب کرده و وارد بازار کار شوند. دولت آلمان در سال‌های اخیر به منظور افزایش محبوبیت این رشته تلاش بسیار کرده و اقداماتی در جهت معرفی بهتر این شغل، بهبود شرایط کاری و حقوق انجام داده است.

دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری ترکیبی از آموزش در کلاس و آموزش حین کار است که به عنوان آموزش عملی هم شناخته می‌شود.

آوسبیلدونگ پرستاری به دو بخش تقسیم می‌شود:

  • مرحله نظری معمولاً در مدرسه یا کالج حرفه‌ای گذرانده می‌شود و شامل کلاس‌های آناتومی، فیزیولوژی، مراقبت‌های پرستاری و فارماکولوژی است.
  • مرحله عملی در یک بیمارستان یا مراکز مراقبت‌های بهداشتی سپری می‌شود؛ جایی که دانش آموزان به صورت عملی تحت نظارت یک پرستار دارای مجوز مشغول به کار شده و از بیماران پرستاری می‌کنند.

شرایط اولیه آوسبیلدونگ پرستاری

1. شرایط تحصیلی: باید تحصیلات متوسطه را تمام کرده و دیپلم داشته باشید.
2. مهارت‌های زبانی: به زبان آلمانی، چه گفتاری و چه نوشتاری مسلط باشید. درواقع شما به حداقل مدرک زبان B2 احتیاج دارید.
3. سلامت جسمی و روانی: کارآموزان پرستاری باید از سلامت جسمی و روانی خوبی برخوردار باشند؛ زیرا این شغل می‌تواند سخت باشد و به استقامت بالایی نیاز دارد.
4. سن: حداقل سن لازم برای آوسبیلدونگ پرستاری 18 سال است.
5. تمکن مالی: اگر حقوق شما از حد مشخصی بالاتر باشد نیازی به تمکن مالی ندارید.
6. مهارت‌های بین فردی قوی و همدلی
7. مصاحبه: شما توسط شرکت یا موسسه‌ای که کارآموزی را ارائه می‌دهد مصاحبه خواهید شد تا شایستگی خود را برای این شغل ارزیابی کنید.
8. بهتر است قبل از اقدام برای این رشته، یک سری دوره‌های مرتبط را گذرانده باشید. مخصوصا اگر سن شما بالا باشد.

طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری

این دوره معمولا بین 3 الی 3.5 سال طول می‌کشد. در طول این مدت، کارآموزان هم حین کار و هم در کلاس آموزش خواهند دید. آموزش حین کار در یک بیمارستان یا سایر مراکز بهداشتی و درمانی، و آموزش کلاسی در یک مدرسه حرفه‌ای گذرانده می‌شود.

این رشته شامل اجزای مختلفی مانند چرخش بالینی در بیمارستان‌ها یا موسسات مراقبت‌های بهداشتی، آموزش عملی در سناریوهای شبیه‌سازی‌شده و آموزش کلاسی نظری است. با ادغام دروس تئوری و عملی می‌توان اطمینان حاصل کرد دانشجو که مهارت‌های لازم را کسب کرده و برای مراقبت از بیماران آماده است. با ترکیب این عناصر، دانشجویان می‌توانند درک کاملی از پرستاری داشته باشند و دانش خود را به طور موثر در موقعیت‌های واقعی به کار گیرند.
شما در آموزش‌های حین کار توسط یک پرستار واجد شرایط نظارت خواهید شد؛ و در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه مراقبت‌های اولیه از جمله نظارت بر علائم حیاتی، تجویز دارو و انجام معاینات فیزیکی اولیه را به بیماران ارائه دهید. برنامه درسی شما در این دوره‌ها طیف گسترده‌ای از موضوعات مانند آناتومی، فیزیولوژی، روش‌ها و درمان‌های تشخیص، اخلاق پرستاری، فارماکولوژی و روش‌های مراقبت از بیمار را پوشش می‌دهد.

هزینه آوسبیلدونگ پرستاری

در آلمان، دوره‌های آوسبیلدونگ پرستاری عموماً برای دانشجویان رایگان است و معمولاً توسط دولت یا کارفرما پوشش داده می‌شود. با این حال، توجه به این نکته مهم است که ممکن است کارآموزان مبالغی را صرف خرید کتاب‌ها، لباس فرم و غیره کنند.

تمکن مالی اوسبیلدونگ پرستاری

افرادی که قصد مهاجرت به یک کشور خارجه را دارند، موظف هستند هزینه‌های زندگی خود در یک سال پیش رو را به همراه خود ببرند. این رقم توسط کشور آلمان به مبلغ 12324 یورو اعلام شده که تمام هزینه‌های زندگی یک سال شخص را در این کشور پوشش می‌دهد.

همانطور که می‌دانید، کاراموزان آوسبیلدونگ در کشور آلمان همزمان با تحصیل حقوق هم دریافت می‌کنند. اگر رقم حقوق ماهیانه این افراد از 927 یورو بیشتر باشد، دیگر نیازی به ارائه تمکن مالی به سفارت آلمان ندارند و می‌توانند به راحتی با همان مبلغ درامد ماهیانه خود از پس هزینه‌های زندگی بربیایند. از همین جهت، تمکن مالی اوسبیلدونگ پرستاری معمولا صفر است.

میزان حقوق آوسبیلدونگ پرستاری

در طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری به کارآموزان حقوق پرداخت می‌شود. این حقوق به کارفرما و برنامه کارآموزی دانش‌آموز بستگی دارد و به تدریج افزایش خواهد یافت؛ به طور میانگین حقوق شما در سال اول 1191 یورو، در سال دوم 1252 یورو و در سال سوم 1353 یورو است.
برخی از کارفرمایان ممکن است دستمزدهایی بالاتر از حداقل دستمزد را به دانش‌آموز پرداخت کنند؛ مخصوصا در شهرهای بزرگ. علاوه بر این، توجه به این نکته نیز مهم است که در طول دوره آوسبیلدونگ پرستاری، کارآموزان کارمند محسوب می شوند و بنابراین آنها از مزایایی مشابه سایر کارکنان برخوردار می‌شوند؛ مانند روزهای تعطیل، بیمه درمانی و غیره.
به شما پیشنهاد می کنیم تا مقاله زیر را مطالعه کنید و از طریق صفحه مشاوره، به صورت رایگان، وقت مشاوره از لانرآوسبیلدونگ رزرو کنید. همچنین برخی از آوسبیلدونگ‌های مرتبط به این حیطه عبارتند از:

مزایای آوسبیلدونگ پرستاری

· آموزش عملی:

آوسبیلدونگ پرستاری تاکید زیادی بر آموزش عملی دارد و دانش‌آموزان را قادر می‌سازد در طیف وسیعی از پروتکل‌های مراقبت‌های بهداشتی تجربه کسب کنند.

· ادغام دانش آکادمیک و عملی:

دانش‌آموزان می‌توانند به لطف ادغام دوره‌های آموزشی دانشگاهی با آموزش عملی، از دانش آکادمیک خود در محیط‌های واقعی مراقبت‌های بهداشتی استفاده کنند.

· فرصت‌های شغلی:

فارغ التحصیلان آوسبیلدونگ پرستاری دارای مجوز خواهند بود؛ به رسمیت شناخته خواهند شد و همین امر فرصت‌های شغلی زیادی در مراکز مراقبت‌های بهداشتی مانند کلینیک‌ها، بیمارستان‌ها و خانه‌های سالمندان برای آن‌ها ایجاد می‌کند.

· پیشرفت شغلی و آموزش بیشتر:

این دوره‌ها می‌توانند بستری برای یادگیری مادام العمر باشند. پرستارانی که این دوره‌ها را با موفقیت به پایان می‌رسانند ممکن است در زمینه خاصی از پرستاری، مانند مراقبت‌های ویژه کودکان، سالمندان یا مراقبت‌های ویژه تخصص پیدا کنند.

آیا بعد از تکمیل دوره آوسبیلدونگ پرستاری فرصت شغلی وجود دارد؟
پس از تکمیل دوره پرستاری آوسبیلدونگ، افراد می‌توانند در آزمون ایالتی شرکت کنند تا به پرستاران عملی دارای مجوز تبدیل شوند. آن‌ها می‌توانند در انواع مراکز مراقبت‌های بهداشتی مانند بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان، کلینیک‌ها و مطب‌های پزشک استخدام شوند.

دلایل کمبود کادر پزشکی در آلمان

· جمعیت پیر آلمان: با افزایش سن جمعیت آلمان، تقاضا برای خدمات بهداشتی افزایش می‌یابد. این امر منجر به فشار بر سیستم مراقبت‌های بهداشتی و کمبود کادر پزشکی برای پاسخگویی به تقاضا شده است.
· کمبود فارغ التحصیلان پزشکی جدید: با وجود تقاضای زیاد برای کادر پزشکی، تعداد دانشجویان پزشکی در آلمان در سال‌های اخیر رو به کاهش بوده است. این امر تا حدودی به دلیل هزینه‌های بالا و مدت طولانی تحصیل پزشکی است که می‌تواند برخی از دانشجویان را از ادامه دادن در این رشته منصرف کند.
· نبودن انگیزه: برخی از مناطق روستایی و برخی تخصص‌ها، مانند مراقبت‌های سالمندان شدیدا تحت تاثیر کمبود کادر پزشکی قرار دارند. دلیل این کمبود تا حدودی عدم وجود انگیزه برای کادر پزشکی در این مناطق است؛ مانند حقوق بالاتر یا شرایط کاری بهتر.
· کار سنگین و استرس زیاد: فشار کاری در شغل‌های مراقبت‌های بهداشتی، منجر به فرسودگی شغلی میان کادر درمان شده است.
کمبود کادر پزشکی پیامدهای قابل توجهی برای نظام بهداشت و درمان و جمعیت دارد. این مسئله منجر به زمان انتظار طولانی‌تر برای نوبت دکتر و همچنین کاهش کیفیت مراقبت می‌شود. همچنین بر کادر پزشکی حاضر در سیستم فشار وارد می‌کند؛ به قدری که ممکن است مجبور شوند ساعات بیشتری کار کنند و بیماران بیشتری را بپذیرند. برای رفع کمبود کادر درمان، دولت آلمان سرمایه‌گذاری‌های بیشتری را به پرستاری آسبیلدونگ در زمینه مراقبت‌های بهداشتی اختصاص داده است.

مراحل اپلای برای آوسبیلدونگ پرستاری

1. درباره فرصت‌های شغلی مختلف آوسبیلدونگ پرستاری تحقیق کنید.
2. مطمئن شوید که شرایط لازم برای آوسبیلدونگ پرستاری را دارید.
3. مدارک لازم برای درخواست خود را جمع آوری کنید؛ مانند رزومه، مدرک دیپلم، مدرک زبان، پاسپورت و غیره.
4. در این مرحله باید به یک مرکز درمانی یا موسسه ارائه دهنده آوسبیلدونگ پرستاری درخواست بدهید.
5. اگر با درخواست شما موافقت شود، به مصاحبه دعوت خواهید شد. در این مصاحبه شایستگی شما برای این شغل ارزیابی شده و اطلاعات بیشتری در رابطه با دوره به شما به شما داده خواهد شد.
6. پس از تکمیل فرآیند ثبت نام، آموزش در مدرسه و محل کار خود را آغاز خواهید کرد و توسط یک پرستار واجد شرایط نظارت خواهید شد.

دوره کارشناسی آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دوره کارشناسی پرستاری به دوره‌های نظری و عملی در زمینه آناتومی، بهداشت روان، فیزیولوژی، پرستاری کودکان و اشاره دارد. برنامه‌های پرستاری، دانشجویان را برای مراقبت از بیماران مختلف آماده می‌کند. وظایف پرستار در دوره کارشناسی شامل مراقبت های قبل و بعد از عمل، اندازه گیری دما و فشار خون بیماران، گرفتن نمونه از بیمار، نظارت بر مصرف داروها و تزریق های وریدی، پشتیبانی روانی از بیماران و بستگان آنها می باشد.

دوره کارشناسی ارشد آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دوره کارشناسی ارشد پرستاری شامل کسب دانش در تخصص انتخاب‌شده در زمینه پرستاری از بزرگسالان، پرستاری خانواده و پرستاری نوزادان، پرستاری کودکان، پرستاری بهداشت روان و پرستاری بهداشت زنان است. وظایف مختلفی دوره کارشناسی ارشد برعهده پرستاران است از جمله ارائه مراقبت قبل و بعد از عمل جراحی، پشتیبانی روانشناختی از بیماران و خانواده های آنها را دارند. پرستاران به بیماران مهارت‌های خودمراقبتی را آموزش می‌دهند، از توصیه های پزشك پیروی می‌كنند و همچنین در شرایط مختلف به بیماران در مرتفع ساختن نیازهای روزانه ایشان كمك می‌كنند، علاوه‌براین موارد بر كاركنان نظارت کرده تا بدین‌ترتیب از محیط كار سالم و ایمن اطمینان حاصل كنند.

دوره دکترای تخصصی آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان

دکترای تخصصی پرستاری، به‌مطالعه روش‌های نوین پرستاری و بررسی مسائل مربوط به این رشته می‌پردازند. تحصیل دکترای این رشته به داوطلبان این امکان را می‌دهد تا تحقیقاتی را در زمینه آموزش نظری و عملی و همچنین فرآیندهای بالینی و بهداشتی انجام دهند. طول دوره دکتری 3 ساله است که شامل یک ترم مطالعه اضافی و 2.5 سال کار روی پایان نامه و تحقیق می‌باشد. از وظایف اصلی یک فرد دکترای پرستاری آموزش دانشجویان کارشناسی و توسعه علوم پرستاری به کمک دیگر رشته‌هاست. دارندگان دکترای پرستاری بر تحقیقات موضوعی سایر دانشجویان نیز نظارت می‌کنند.

درآمد پرستاران در آلمان

حقوق پرستاران در آلمان به چند عامل بستگی دارد، یکی از این عوامل ساعات کاری پرستاران است. پرستاران در آلمان، 5 روز نوبت کاری دارند؛ هر روز شامل سه شیفت جداگانه است. شیفت صبحگاهی از ساعت 6 تا 14:30، عصرگاهی از ساعت 14 تا 22، و شبانگاهی از 21:30 تا 6:30. حقوق پرستاران در آلمان با توجه به شیفت کاری بیشتر، و نیز کار در روزهای تعطیل افزایش خواهد یافت. حقوق پرستاران در آلمان که دوره های خود را گذارنده و دارای گواهینامه هستند، با چیزی حدود 2400 یورو آغاز خواهد شد. درحالیکه حقوق پرستاران غیرآلمانی و تازه کار، حدود 1600 تا 2000 یورو است. اما حقوق پایه پرستاران ثبتی به طور متوسط در حدود 2900€ (یورو) می باشد. درآمد کار ساعتی پرستاران در آلمان حدود 17€ (یورو) است.

عوامل موثر بر حقوق پرستاران در آلمان

تحصیلات آکادمیک پرستار (کارشناسی یا کارشناسی ارشد)، میزان سابقه کاری و تجربه حرفه‌ای، اضافه کاری، کار در روزهای تعطیل، کار در شیفت‌های شبانه، موقعیت محلی بیمارستان و غیره تاثیر بسیاری بر درامد افراد دارد. به عنوان مثال، پرستاران با مدرک فوق لیسانس 93% بیشتر از پرستاران با مدرک لیسانس حقوق می‌گیرند. این آمار و ارقام می‌تواند بسیاری از پرستاران را به ادامه تحصیل در این رشته تشویق کند. از دیگر موارد موثر بر حقوق این عزیزان جنسیت است. به گونه‌ای که درآمد نیروی کار زن در حوزه پرستاری در آلمان به طور متوسط 6% بیشتر از پرستاران مرد است. در حقیقت پرستاران زن 2990€ (یورو) و پرستاران مرد 2820€ (یورو) در ماه درآمد دارند. همزمان با صدور اجازه کار و پرداخت حقوق پرستاران در آلمان، پرستاران می‌‎بایست مالیات کار خود را به شکل ماهیانه پرداخت نمایند.

شرح وظایف پرستار در آلمان

بطور کلی وظایف پرستاران در همه جای دنیا تقریبا یکسان است و از استاندارد و الگوهای مشخصی پیروی می‌کند.

دو مورد از مهم ترین وظایف پرستاران در آلمان:

  • بررسی و ثبت علائم حیاتی بیمار و گزارش به پزشک مسئول
  • توانایی انجام آزمایشات ساده (خون و…)

لب کلام!

آوسبیلدونگ پرستاری از بهترین راه‌های مهاجرت به آلمان برای علاقمندان این رشته بوده و مسیر را برای افراد مجرب و علاقمند به این رشته هموارتر می‌سازد. اگر به این شغل علاقه دارید، فرصت پیش روی خود را از دست ندهید. پکیج کار و تحصیل همزمان و دریافت حقوق را هرجایی نمی‌توانید پیدا کنید. فرم مشاوره‌ی لانر آوسبیلدونگ را پر کنید؛ گپی با کارشناسان ما بزنید و به جمع کارآموزان و پرستاران آلمانی ملحق شوید.

با ویزا لانر زیر یک سال بیا آلمان

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

۶ پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *