لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ آشپزی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ آشپزی

آوسبیلدونگ آشپزی یکی از رشته‌های دوست داشتنی و پرطرفدار در سراسر دنیاست که طی سال‌های اخیر توسط آوسبیلدونگ آلمان نیز برگزار می‌شود. آلمان کشوری است که به خاطر برخی از شگفت‌انگیزترین غذاهای سنتی در سراسر جهان شناخته شده است. نوشیدنی‌های پرطرفدار، نان‌ها و متنوع‌ترین سوسیس‌های دنیا در این کشور یافت می‌شود. شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ آشپزی در آلمان می‌تواند دوره ارزشمندی برای علاقمندان آشپزی باشد. شما با شرکت در آوسبیلدونگ آشپزی این فرصت را خواهید داشت که مهارت‌های آشپزی خود را در محیطی واقعی و تحت راهنمایی سرآشپزهای مجرب تقویت کنید. با شرکت در آوسبیلدونگ آشپزی آلمان درهای پیشرفت شغلی برای شما باز خواهد شد.

شما با شرکت در آوسبیلدونگ آشپزی و سر و کار داشتن با طعم‌ها و مواد اولین مختلف، تکنیک‌های آشپزی متنوعی برای ایجاد غذاهای منحصر به فرد یاد می‌گیرید. اگر برای این هنر ارزش قائل هستید و از کشف ایده‌های جدید لذت می‌برید، حرفه آشپزی برای شما مناسب است.

شما در این طول این دوره، علاوه بر اینکه می‌توانید برای استخدام شدن در بهترین رستوان‎‌ها و هتل‌های آلمان آماده شوید، دانش و مهارت کارآفرینی می‌آموزید و یاد می‌گیرید مراکزی چون رستوران، کافی شاپ یا شرکت پذیرایی تاسیس کنید.

شرایط کلی آوسبیلدونگ آشپزی

اگر قصد شرکت در دوره‌های آوسبیلدونگ آشپزی را دارید، اطلاع از شرایط کلی آن برای شما مفید خواهد بود. به لیست زیر دقت کنید.

 • دوره آوسبیلدونگ آشپزی 3.5 سال طول می‌کشد.
 • شما با مهاجرت با آوسبیلدونگ آشپزی نیاز به ارائه تمکن مالی به سفارت نخواهید داشت.
 • شرایط سنی خاصی ندارد و شما بعد از گرفتن اصل دیپلم خود، می‌توانید برای شرکت در این دوره اقدام کنید.
 • برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ آشپزی باید مدرک زبان آلمانی (حداقل B1) ارائه دهید.
 • شما حین تحصیل در اوسبیلدونگ آشپزی حقوق دریافت خواهید کرد.

محتوای آموزشی آسبیلدونگ آشپزی

صنعت آشپزی طیف گسترده‌ای از مسیرهای شغلی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در محیط‌های کاری مختلف مانند رستوران، هتل، شرکت‌های پذیرایی، کشتی‌‎های تفریحی و یا برای خانواده‌ها کار کنید. حتی قادر خواهید بود کسب و کار خود را راه اندازی کرده و در صنعت غذایی آلمان مسیر خود را بیابید. این تنوع به شما این امکان را می‌دهد که محیط‌ها و غذاهای مختلف را کشف کنید و همیشه از شغل خود لذت ببرید. در حال حاضر حداقل 15 هزار موقعیت شغلی برای آشپزها در آلمان موجود است. پس اگر بخواهید در دوره آموزش آشپزی در آلمان شرکت کنید، پس از اتمام دوره به راحتی کار پیدا خواهید کرد یا حتی می‌توانید رستوران خود را باز کنید.

شغل آشپزی اغلب شامل ساعات طولانی و نامنظم است و می‌تواند شب‌ها، آخر هفته‌ها و حتی تعطیلات آشپزها را در برگیرد. درواقع آشپزها و سرآشپزها ساعات کاری مشخصی ندارند. اما معمولا ساعات کاری آن‌ها به طور شیفتی و نوبتی تنظیم می‌شود. محیط آشپزخانه نیز سرعت بالا در کار، پتانسیل تحمل استرس و فشار و قدرت بدنی بالا می‌طلبد. پس اگر می‌خواهید وارد این رشته شوید باید خود را برای چالش‌های آن آماده کنید.

مواردی که شما در این دوره آموزشی یاد می‌گیرید:

 • تنظیم کردن منوی غذایی هتل و رستوران
 • تهیه‌ کردن مواد اولیه
 • نگهداری از مواد غذایی
 • تهیه غذا
 • دیزاین غذا
 • نظارت بر کارکنان

دوره آموزشی آوسبیلدونگ آشپزی معمولا سه سال و نیم طول می‌کشد. محتوای آموزشی آین دوره‌ها در سال اول بیشتر روی اصول آشپزی تمرکز دارد. اما در سال دوم و سوم شما مسئولیت بیشتری را به عهده می‌گیرید.

در این دوره علاوه بر دروس آموزش عمومی مانند آلمانی، انگلیسی، اقتصاد و مطالعات اجتماعی، آموزش‌های تخصصی از جمله شناخت و تهیه آیتم‌های منو، غذاهای محلی و خارجی و همچنین خوراکی‌های سرد و گرم را فرا می‌گیرید.

همچنین در این دوره دانش و مهارت‌های ضروری مربوط به آشپزخانه به داوطلبان آموزش داده می‌شود. علاوه بر این، دانش‌آموزان در زمینه‌هایی مانند حقوق و تعهدات در حین آموزش، سازماندهی شرکت آموزشی و حفاظت از محیط ‌زیست اطلاعات کسب می‌کنند.

کارآموزان باید در پایان سال اول در یک آزمون عملی میانی و در پایان دوره نیز در یک آزمون نهایی متشکل از دو بخش عملی و تئوری شرکت کنند.

آوسبیلدونگ آشپزی آلمان

درآمد آشپزی در آلمان

بازار کار و پتانسیل درآمد در صنعت آشپزی می‌تواند بر اساس عواملی مانند موقعیت مکانی، تجربه و تخصص شخص متفاوت باشد. اما به هر صورت، کارآموزان آوسبیلدونگ آشپزی در طول آموزش خود حقوق دریافت می‌کنند. حقوق کارآموزان آوسبیلدونگ آشپزی در سال اول بین 790 تا 1000 یورو ناخالص ماهانه، در سال دوم بین 875 الی 1150 یورو و در سال سوم 950 الی 1300 یورو است.

پس از اتمام دوره آموزشی و شروع به کار نیز، حقوق اولیه این افراد با 40 ساعت کار فول تایم در آلمان حدود 2000 تا 2200 یورو ناخالص ماهانه است که این رقم بسته به شرکت و یا رستورانی که در آن کار می‌کنند، می‌تواند کمی بالاتر باشد. اما به طور کلی، میانگین دستمزد سرآشپزها حدود 2500 تا 3000 یورو ناخالص ماهانه است. این حقوق بسته به تجربه، کارفرما، موقعیت مکانی می‌تواند بیشتر یا کمتر باشد. آشپزهایی که قصد بیشتر کردن درآمد خود را دارند، می‌توانند دوره‌های تکمیلی بگذرانند و تحصیلات و تجربه‌ی خود را در زمینه آشپزی بالاتر ببرند. در این صورت، می‌توانند حقوق ماهانه خود را تا 3500 و یا 3900 یورو نیز افزایش دهند.

اگر شما از کار کردن در یک فضای کوچک با چندین نفر دیگر و انجام کار تیمی لذت می‌برید و میتوانید در موقعیت های استرس زا عملکرد خوبی داشته باشید همچنین کمال‌گرا هستید و احتیاط لازم را در هنگام انجام کار دارید آوسبیلدونگ آشپزی مخصوص شماست.

مدارک مورد نیاز برای آوسبیلدونگ آشپزی

شما برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ آشپزی نیاز به مدارک زیاد یا شرایط بسیار خاصی ندارید. از آنجایی که شما با مواد اولیه و غذای مشتریان سر و کار دارید، قبل از هرچیز باید از سلامتی خود اطمینان حالل کنید. در رابطه با مدارک لازم برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ آشپزی، مدرک تحصیلی دیپلم کافی است و مهم‌ترین مدرک شما به شمار می‌رود. درواقع شما باید در دوره تحصیل خود دروس ریاضیات و شیمی را گذرانده باشید. البته اگر شما مدارک دیگری مربوط به آشپزی دارید -مثل مدرک فنی حرفه‌ای، آکادمی آشپزی و مدرک بین المللی آشپزی برای مهاجرت– حتما آن‌ها را  ترجمه کرده و ارائه کنید. همچنین، داشتن CV و کاور لتر نیز می‌تواند شانس پذیرش شما را بالاتر ببرد. پس به طور خلاصه، شما به مدارک زیر برای اخذ پذیرش آوسبیلدونگ آشپزی احتیاج دارید.

 • مدرک تحصیلی دیپلم
 • مدرک زبان آلمانی B1
 • CV و Cover Letter
 • مدرک مربوط به آشپزی (اختیاری)

بهترین شهرهای آلمان برای آشپزها

همانطور که قبل‌تر هم گفتیم، کشور آلمان غذاهای سنتی و محلی متنوعی دارید. هر ساله بازدیدکنندگان و توریست‌های بسیاری برای چشیدن طعم نوشیدنی‌ها، نان‌ها و سوسیس‌های آلمانی به این کشور سفر می‌کنند. در حال حاضر بیش از 1500 مدل سوسیس و 3 هزار مدل نان مختلف در آلمان وجود دارد که درصد زیادی از آن‌ها مخصوص خود کشور آلمان هستند. در این میان، شهرهای زیر بهترین صنایع غذایی را در این کشور دارند و می‌توانند فرصت‌های شغلی خوبی برای آشپزها و سرآشپزها فراهم کنند:

 • مونیخ
 • برلین
 • کلن
 • هامبورگ
 • درسدن
 • نورمبرگ
 • اسن
 • اشتوتگارت
با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *