لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

5 اشتباه رایج در مسیر مهاجرت

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

5 اشتباه رایج در مسیر مهاجرتی
مهاجرت مسیری پر پیچ و خم است که نیاز به دقت کافی، انرژی بسیار و کمک گرفتن از مشاور دارد. مسائلی در این راه وجود دارند که باعث به وجود آمدن اشتباهاتی رایج در این مسیر می‌شوند. در این مقاله، 5 اشتباه مهاجرتی که اکثر متقاضیان انجام می‌دهند را با هم مرور می‌کنیم.

1- یادگیری زبان در کشور مقصد

معمولا برای مهاجرت به یک کشور به خصوص، یادگیری زبان آن کشور از معیارهای لازم برای قبولی شماست. اما گاهی ممکن است در یک برنامه مهاجرتی، یادگیری زبان کشور مقصد الزامی نباشد. متقاضیان چنین برنامه‌هایی ممکن است با تصور اینکه پس از ورورد به کشور مقصد و قرار گرفتن در محیط زبان یاد میگیرند، اقدام به یادگیری زبان کشور مقصد نکنند. این مورد از مهم ترین اشتباهات متقاضیان در مسیر مهاجرت است. چنین افرادی برای انجام دادن کوچکترین فعالیت‌های روزانه‌ی خود به مشکل برخواهند خورد و این مسئله حتی از لحاظ روحی نیز روی روان آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

2- عدم آگاهی از قوانین کشور مقصد

همه کم و بیش می‌دانیم که هر کشور قوانین مخصوص خود را دارد که با توجه به هنجارها، ارزش‌ها و فرهنگ جامعه‌ی آن کشور وضع شده‌اند. در این صورت، احتمال اینکه بعضی فعالیت‌های افراد در کشورهای متفاوت به نوعی جرم یا سرپیچی از قوانین قلمداد شود وجود دارد.
به عنوان مثال در کشور مکزیک، شما به هنگام دوچرخه سواری اجازه ندارید پای خود را از روی پدال بردارید.
یا در کشور یونان، شما نمی‌توانید کفش پاشنه بلند بپوشید مخصوصا در مکان‌های تاریخی و باستانی!

3- تصور زندگی مرفه و بدون مشکل

تاثیر رسانه‌های اجتماعی، تعریف های دوستان و آشنایان و …، تصویری زیبا و آرمانی از مهاجرت و زندگی پس از مهاجرت در ذهن اکثر مردم ساخته است. در نظر داشته باشید که این تصویر، نمی‌تواند برای شما معیار و ملاک مهاجرت باشد. تجربه هر شخص از مهاجرت متفاوت است و نمی‌تواند به طور قطع به شما اثبات کند چه مقصدی برای شما مناسب است یا اینکه چه زندگی در آن کشور، در انتظار شما خواهد بود. پس واقع بینانه تحقیق و پرس و جو کنید و تمامی جوانب را بسنجید.

4- ناسازگاری با فرهنگ جدید

شما قبل از مهاجرت به یک کشور، باید سعی کنید از طریق رسانه‌ها، پرس و جو کردن و یا حتی سفر به کشور مد نظر خود، مردم و فرهنگ آن‌ها را تا حدودی بشناسید. هر کشور مردمی با روحیات و هنجارهای متفاوت دارد. به عنوان مثال مردم آلمان بسیار منظم، قانونمند و وقت شناس هستند. به هنگام مهاجرت به این کشور باید به زمان و نظم اهمیت بیشتری بدهید و سعی کنید با فرهنگ قانون مدار این مردم سازگار شوید.

5- مهاجرت با بودجه ناکافی

بودجه کافی در کشور مقصد می‌تواند پشتوانه شما باشد. شما باید بتوانید در کشور جدید، از پس هزینه‌های مهم و ضروری خود بربیایید. در غیر این صورت به مشکل جدی برخواهید خورد. سعی کنید قبل از مهاجرت یک برنامه کلی از هزینه‌های پیش رو بنویسید و خرج‌های خود را براورد کنید. هزینه‌هایی مثل هزینه مسکن، خورد و خوراک و حمل و نقل عمومی از مهم‌ترین مسائلی هستن که باید به آن‌ها دقت کنید.
پس انداز کردن را همیشه در گوشه‌ای از ذهن خود داشته باشید. سعی کنید از هزینه‌های غیر ضروری خود بکاهید و هر ماه مبلغی را پس انداز کنید تا پشتوانه‌ی شما باشد.

لب کلام!

حتما قبل از مهاجرت، اطلاعات کافی درباره کشور مقصد خود کسب کنید و بی‌گدار به آب نزنید. زندگی کردن در کنار مردم جدید با عقاید، ارزش‌ها و طرز تفکر جدید قطعا چالش‌هایی را با خود به همراه خواهد داشت.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *