لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ تکنسین دندانپزشکی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ تکنسین دندانپزشکی

دوره آموزشی آوسبیلدونگ تکنسین دندانپزشکی سه سال و نیم طول می کشد. بعد از یک سال و نیم، یک امتحان در دوره کارآموزی شما برگزار می شود که سطح فعلی یادگیری را ارزیابی می کند.

 

تکنسین دندانپزشکی چه می کند؟

تولید محصولات فناوری دندان: ساخت مجموعه کاملی از دندان مصنوعی یا یک ایمپلنت برای یک دندان تکی، تکنسین های دندانپزشکی تمام محصولات دندان و فک را تولید می کنند. این همچنین شامل بریس ها و آتل های مختلف می شود. برای تولید محصولات، تکنسین های دندانپزشکی از ابزارهای فنی بسیاری استفاده می کنند.

تعمیر و تمیز کردن محصولات دندانی و توصیه هایی برای بیماران و دندانپزشکان از دیگر مواردی است که تکنسین های دندانپزشکی انجام میدهند. شما بیشتر در لابراتوار دندانپزشکی کار می کنید. همچنین می توانید به یک مطب دندانپزشکی بزرگتر یا مستقیماً در یک کلینیک دندانپزشکی بپیوندید.

برای تکنسین های دندانپزشکی، ساعات کار بین ساعت 8 صبح تا 9 صبح شروع می شود و بین ساعت 4:30 بعد از ظهر به پایان می رسد. از سوی دیگر، اضافه کاری باید در این بین انجام شود، به خصوص زمانی که برخی محصولات نیاز فوری به اتمام دارند.

 

حقوق افراد حین دوره کارآموزی آوسبیلدونگ تکنسین دندانپزشکی

از 1 ژانویه 2020 حداقل دستمزد برای کارآموزان وجود دارد. شما به عنوان تکنسین دندانپزشکی، حداقل 620 یورو ناخالص در ماه در سال اول آموزش خود دریافت خواهید کرد. در سال دوم حداقل 730 یورو است، در سال سوم دستمزد کارآموزی شما به حداقل 840 یورو ناخالص در ماه و در سال چهارم به 870 یورو افزایش می یابد.

 

حقوق پس از اتمام دوره کارآموزی

از آنجایی که تکنسین های دندانپزشکی معمولاً طبق قراردادهای جمعی دستمزد دریافت نمی کنند، فقط می توان درآمد تقریبی را ارائه کرد. برای آلمان غربی، متوسط حقوق ناخالص 3400 یورو در ماه است. از طرف دیگر در آلمان شرقی حدود 2800 یورو است. حقوق شما می تواند با افزایش سابقه کاری، افزایش یابد.

 

دوره‌های آموزشی پیشرفته

  • استادی:

تکنسین های دندانپزشکی می توانند در عرض یک سال استاد خود را بسازند. بر این اساس، آموزش پاره وقت دو برابر بیشتر طول می کشد. تکنسین های دندانپزشکی استاد می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و نسل بعدی را آموزش دهند.

 

  • مطالعه دندانپزشکی:

علم مواد، بهداشت یا پروتزهای دندانی – سخنرانی ها و سمینارها طیف گسترده ای را پوشش می دهند که به تکنولوژی دندانپزشکی برمی گردد. پس از اتمام تحصیلات خود می توانید به عنوان جراح دهان یا دندانپزشک از جمله موارد دیگر کار کنید. دندانپزشک از نزدیک با بیماران و تکنسین های دندانی کار می کند.

 

  • مطالعه تکنولوژی دندانپزشکی:

در این مطالعه شما دانش ساخت، خواص و استفاده از مواد دندانی را به دست می آورید. این دانش با اصول دندانپزشکی ترکیب شده است. فارغ التحصیلان می توانند فعالیت های مهندسی را در صنعت دندانپزشکی دنبال کنند، به عنوان مثال توسعه مواد و تکنیک های جدید.

 

مطالعات فناوری پزشکی:

هرکسی که علاقه زیادی به فناوری دارد و مایل است مدرک مرتبط با موضوع را دنبال کند، می تواند فناوری پزشکی را انتخاب کند. با داشتن مدرک در این زمینه، در میان چیزهای دیگر، دستگاه های اولتراسوند و اشعه ایکس توسعه می یابد.

 

  • آموزش پیشرفته موضوعی:

تکنسین های دندانپزشکی اغلب تمرکز خاص خود را دارند، به خصوص در شرکت های بزرگتر، و فقط در یک منطقه خاص یا با یک ماده کار می کنند. چه فناوری بریج و ایمپلنتولوژی و چه پلاستیک و سرامیک: دوره های آموزشی موضوعی باید به طور منظم برگزار شود.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *