لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها در سال 2024 | انواع روش های مهاجرت

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

مهاجرت از راه‌های مختلفی مثل کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری به بسیاری از کشورهای جهان ممکن  است. دانشجویان، نیروی کار و سرمایه‌گذاران می‌توانند برای پذیرش و اخذ ویزای کشورهای مختلف درخواست بدهند. بسیاری از ایرانی‌ها به‌دنبال راهی آسان و راحت برای مهاجرت به کشورهای خارجی هستند. در این مقاله سعی کردیم تعدادی از راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها را معرفی کنیم.

معرفی راحت ترین کشور برای مهاجرت ایرانی ها

برخی از کشورها بر اساس قوانین و سیاست‌های مهاجرپذیری، تعداد مهاجران متفاوتی در سال می‌پذیرند. در سال 2024، تعدادی از کشورها قوانین مهاجرتی خود را تغییر داده و محدود کرده‌اند، اما همچنان کشورهایی هستند که راه‌های نسبتا راحت‌تری برای اخذ ویزا دارند.

شما بر اساس شرایط، مهارت‌ها، اهداف خود از مهاجرت و انتظارهایی که از کشور مقصد دارید، می‌توانید مکان مناسب خود را برای مهاجرت برگزینید. به عنوان مثال، اگر قصد شما، تحصیل در کشور مقصد است، کشورهایی برای شما مناسب‌اند که آسان‌تر به دانشجویان ایرانی ویزای تحصیلی ارائه می‌دهند. برخی کشورها نیز هستند که شرایط راحت‌تری برای مهاجرت نیروی کار فراهم کرده‌اند و ایرانیان نیز می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

در ادامه، درباره شرایط و قوانین راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها در سال 2024 اشاره کرده‌ایم تا بتوانید بسته به هدف و شرایط خود، بهترین روش مهاجرتی مناسب خود را انتخاب کنید.

راحت ترین کشورها برای مهاجرت کاری

اگر در شغل خود مهارت و سابقه کار خوبی دارید، می‌توانید با گرفتن جاب آفر (پیشنهاد کاری) از کشورهای متعددی که نیاز به نیروی کار دارند، برای درخواست ویزای کاری اقدام کنید. برای اخذ راحت‌تر ویزای کاری، باید ابتدا رزومه کاری خود را با مدارک و مهارت‌های مربوط به شغل‌تان تقویت کنید تا شانس شما در گرفتن فرصت‌های شغلی افزایش یابد.

بسیاری از کشورها با نرخ بسیار پایین بیکاری و نیاز به نیروی کار، شرایط اخذ ویزای کاری را برای نیروی متخصص ایجاد کرده‌‌اند. در ادامه می‌خوانیم که کدام یک از کشورها شرایط راحت‌تری برای مهاجرت کاری ایرانی ها دارند.

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان به عنوان قلب اقتصادی اروپا، نرخ بیکاری بسیار پایینی دارد و میان متقاضیان اخذ ویزای کاری بسیار محبوب است. کشور آلمان در سال‌های اخیر با کمبود نیروی کار و پیری جمعیت روبرو شده است. به همین دلیل، برنامه‌های مهاجرتی آسان‌تری برای نیروی کار مهاجر در این کشور اعمال شده است.

طبق آمار سایت یورونیوز، نرخ بیکاری در آلمان در سال 2024 حدود 5.4 درصد است. آمار پایین بیکاری، آلمان را به مکانی مناسب برای مهاجرت کاری تبدیل می‌کند. مهاجران پس از اخذ اقامت، می‌توانند بعد از چند سال زندگی در آلمان و با ارائه مدرک زبان آلمانی، اقامت دائم آلمان را به همراه پاسپورت آلمانی دریافت کنند.

برای مهاجرت کاری به آلمان و اخذ اقامت، نیاز است ابتدا برای شغل در آلمان درخواست دهید و از کارفرما قرارداد استخدام بگیرید. سپس با ارائه مدارک لازم به سفارت می‌توانید نسبت به دریافت ویزای کاری اقدام کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری در آلمان شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک تحصیلی ترجمه‌شده
 • مدرک زبان (انگلیسی یا آلمانی)
 • قرارداد رسمی استخدام
 • مدارک مربوط به بلیط و اسکان
 • دو قطعه عکس
 • سوابق کاری مرتبط

در نظر داشته باشید که مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری ممکن است بسته به شرایط و کشور موردنظر مواردی کمتر یا بیشتری نیاز داشته باشند.

مهاجرت

مهاجرت کاری به کانادا

کانادا به‌دلیل سیاست‌های مهاجرپذیری، سالیان سال در صدر لیست کشورهای محبوب مهاجران بوده است. این کشور با نرخ بیکاری 6% مکان مناسبی برای مهجرت از طریق کار است. متقاضیان ویزای کاری میتوانند از راه متفاوتی برای مهاجرت کاری به کانادا اقدام کنند.

دو مورد از پر طرفدارترین راه های مهاجرت کاری به کانادا برای ایرانیان از طریق اکسپرس اینتری (Express Entry) و اسکیل ورکر (Skilled Worker) هستند. در این برنامه‌های مهاجرتی، یک سیستم امتیازبندی وجود دارد که بر اساس شرایطی که دارید امتیاز کسب می‌کنید و با دریافت امتیاز کافی می‌توانید برای اقامت کاری کانادا اقدام کنید. عوامل تاثیرگذار بر امتیازهای شما شامل سن، سابقه کاری و تحصیلی، سطح زبان و داشتن پیشنهاد شغلی از کانادا است.

مهاجرت کاری به هلند

هلند یکی دیگر از کشورهای پیشرفته جهان با نرخ بیکاری پایین است. این کشور با مناظر زیبا و کیفیت زندگی بالا، شرایطی فوق‌العاده برای مهاجران فراهم می‌کند. این کشور انواع مختلفی از ویزاهای کاری برای نیروی کار ارائه می‌دهد که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد.

انواع ویزای کاری در هلند شامل موارد زیر است:

 1. ویزای کار کوتاه مدت هلند

ویزای کوتاه مدت هلند  (short stay)که به ویزا C هم شناخته می‌شود، به شما اجازه می‌دهد تا برای 3 ماه در هلند مشغول به کار شوید. برای اخذ این ویزا نیاز به دعوت‌نامه از یک کارفرما در هلند دارید. البته اخذ ویزای کوتاه مدت در حال حاضر برای ایرانیان امکان‌پذیر نیست.

 1. ویزای کار MVV هلند

هنگامی که فردی از اعضای خانواده شماساکن هلند است و شما تمایل به مهاجرت و پیدا کردن شغل در آنجا هستید، می‌توانید برای ویزای MVV هلند درخواست دهید.

 1. ویزای کار GVVA هلند

ویزای کار GVVA  مخصوص مهاجران خارج از اتحادیه اروپا است و معمولا با تاریخ اعتبار سه ساله صادر میشود. در صورتی که از کارفرمایی در هلند دعوت‌نامه داشته باشید، می‌توانید برای این ویزا اقدام کنید.

مهاجرت کاری به سنگاپور

برای کار در سنگاپور مانند کشورهای دیگر نیاز به ویزا کاری دارید. مهم‌ترین نکته انتخاب سنگاپور برای مهاجرت کاری، نرخ پایین مهاجرت (2.7 درصد) در این کشور است. مهاجران در این کشور از امنیت شغلی خوبی برخوردار هستند.

لیست مشاغل پرمتقاضی در سنگاپور شامل موارد زیر است:

 • مشاغل حیطه فناوری اطلاعات و امنیت
 • مهندسی مکانیک
 • بهداشت و درمان
 • برنامه نویسی
 • حسابداری
 • هوش مصنوعی
 • مشاور مالی
کشورها برای مهاجرت

راحت ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی

بسیاری از جوانان ایرانی برای ادامه تحصیلات عالی و تکمیلی، به مهاجرت و تحصیل در دانشگاه‌های برتر جهان فکر می‌کنند. مهاجرت تحصیلی راه دیگری برای تجربه زندگی در یک کشور دیگراست. همچنین، با مهاجرت از طریق تحصیل می‎‌توانید پس از اتمام دوره تحصیلی خود ویزای کار بگیرید و به اقامت در آن کشور ادامه دهید.

برای پیدا کردن راحت‌ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی همراه ما باشید.

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا مورد توجه بسیاری از دانشجویان ایرانی است. ایتالیا با دادن بورسیه‌های تحصیلی و داشتن دانشگاه‌های برتر مکان مناسبی برای ادامه تحصیلات عالیه است. بسیاری از دانشجویان ایرانی تنها با داشتن مدرک زبان انگلیسی می‌توانند از دانشگاه‌های ایتالیا پذیرش بگیرند. پس از گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه‌های دولتی ایتالیا، می‌توانید نسبت به اخذ بورسیه استانی اقدام کنید.

با دریافت این بورسیه، علاوه‌بر صفر شدن شهریه دانشگاه، سالانه مبلغ مشخصی به شما پرداخت می‌شود تا کمک‌هزینه‌ای برای مخارج زندگی در ایتالیا هنگام تحصیل باشد.

لیست دانشگاه‌ های برتر ایتالیا که می‌توانید برای اخذ پذیرش آن‌ها اقدام کنید را در زیر مشاهده می‌کنید:

 • دانشگاه بولونیا
 • دانشگاه ساپینزا
 • دانشگاه میلان
 • دانشگاه پلی‌تکنیک میلان
 • دانشگاه پیزا
 • دانشگاه تورین
 • دانشگاه پلی‌تکنیک تورین
 • دانشگاه پادوا
 • دانشگاه فلورانس

مهاجرت تحصیلی آلمان

آلمان یک کشور پیشرفته با دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی است. این کشور شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه‌ها را برای دانشجویان بین‌المللی فراهم کرده البته به شرط داشتن مدرک زبان آلمانی و میان راحت ترین کشورها برای مهاجرت تحصیلی قرار گرفته است.

بسیاری از دانشجویان ایرانی، آلمان را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کرده و می‌توانند در مواردی تنها با ارائه مدرک زبان انگلیسی، در دانشگاه‌های آلمان تحصیل کرده و مدرک خود را بگیرند.

شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه‌ های آلمان عبارت‌اند از:

 • ارائه تمکن مالی
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه تحصیلی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • مدرک دیپلم سه ساله
 • ریزنمرات دیپلم سه ساله
 • مدرک پیش‌دانشگاهی
 • ریزنمرات پیش‌دانشگاهی
 • مدرک زبان انگلیسی (حداقل آیلتس 6.5)
 • مدرک زبان آلمانی (حداقل B2)
 • مدرک کارشناسی (برای مقطع ارشد)
 • ریزنمرات کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به کانادا

کانادا کشوری با فرهنگ مهاجرپذیر، بازار کار گسترده و درآمدهای بالا است. دانشجویان ایرانی زیادی به قصد تحصیل و سپس یافتن کار و ادامه زندگی در کانادا، اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه‌های این کشور می‌کنند. پس از اخذ پذیرش دانشگاه، با ارائه نامه مربوطه و دیگر مدارک لازم به سفارت می‌توانید برای ویزای تحصیلی این کشور درخواست دهید.

از جمله شرایط تحصیل در کانادا، ارائه تمکن مالی است. طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا، تمکن مالی برای تحصیل در کانادا در سال 2024، برابر است با هزینه زندگی برای 12 ماه در این کشور به‌همراه شهریه یک سال دانشگاه شما است. لازم به ذکر است، هزینه زندگی یک سال در در کانادا در سال 2024، معادل 20 هزار دلار برآورد می‌شود. در صورتی که بتوانید از این کشور فاند یا بورسیه تحصیلی دریافت کنید، این مبلغ کاهش قابل‌توجهی خواهد داشت.

کانادا دانشگاه‌ها و کالج‌های معتبر متعددی دارد که ایرانیان بسیاری تاکنون از آن‌ها پذیرش گرفته‌اند. می‌توانید لیست 7 دانشگاه برتر کانادا را در ادامه مطالعه کنید:

 1. دانشگاه تورنتو
 2. دانشگاه مک گیل
 3. دانشگاه بریتیش کلمبیا
 4. دانشگاه آلبرتا
 5. دانشگاه مونترال
 6. دانشگاه واترلو
 7. دانشگاه کلگری

مهاجرت تحصیلی به انگلستان

اگر برنامه شما مهاجرت برای تحصیل در کشور دیگری است، انگلستان باید در صدر کشورهای انتخابی شما باشد. چرا که دانشگاه‌های این کشور همواره میان رتبه‌های برتر رنکینگ QS و تایمز قرار می‌گیرند و دانشجویان بین‌المللی بسیاری را به خود جذب می‌کنند.

یکی دیگر از دلایلی که انگلستان را به مقصدی مناسب برای مهاجرت تحصیلی تبدیل می‌کند، ویزای 2 ساله جستجوی کار  پس از فارغ‌التحصیلی است. دانشجویانی که از دانشگاه‌های انگلستان فارغ‌التحصیل می‌شوند، این امکان را دارند که ویزای تحصیلی خود را به ویزای جستجوی کار تبدیل کنند. این ویزا تا 2 سال معتبر خواهد بود.

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

یکی از روش‌های مهاجرت تحصیلی آسان، اخذ ویزای تحصیلی فرانسه است. دانشگاه‌های این کشور شرایط راحتی برای دانشجویان بین‌‌الملل ارائه می‌دهند تا به زبان فرانسوی و در مواردی به زبان انگلیسی، رایگان در فرانسه تحصیل کنند.

از مزایای دیگر تحصیل در فرانسه این است که شما در برخی شرایط بدون نیاز به مدرک زبان فرانسوی میتوانید در  دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید. بعضی از دانشگاه‌های فرانسه، دوره‌های زبان فرانسوی ارائه می‌دهند که پیش‌نیاز شرکت در مقطع موردنظر است. این دوره‌ها به شما کمک می‌کنند تا بدون داشتن مدرک زبان برای تحصیل در فرانسه اقدام کنید و زبان را در کشور مقصد یاد بگیرید.

ارزان ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اگر به‌دنبال راهی سریع اما پرهزینه برای مهاجرت هستید، می‌توانید به اخذ ویزای سرمایه‌گذاری فکر کنید. ویزای طلایی یا Golden Visa این امکان را به مهاجرهای ثروتمند می‌دهد تا بتوانند در کمترین زمان اقامت دائم یک کشور را بگیرند. در بعضی موارد، امکان گرفتن حق شهروندی نیز از این کشورها وجود دارد.

برای راحتی شما در انتخاب، لیستی از ارزان ترین کشورها برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به‌همراه حداقل سرمایه لازم را تهیه کرده‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

 1. آنتیگوا و باربودا (100 هزار دلار)
 2. سنت لوسیا (100 هزار دلار)
 3. دومینیکا (100 هزار دلار)
 4. وانواتا (130 هزار دلار)
 5. گرنادا (150 هزار دلار)
 6. مالتا (150 هزار دلار)
 7. امارات متحده عربی (204 هزار دلار)
 8. یونان (250 هزار دلار)
 9. پرتغال (250 هزار دلار)
 10. ایتالیا (250 هزار دلار)

بهترین کشورها برای مهاجرت از طریق ازدواج

از راحت‌ترین راه‌های مهاجرت به کشورهای دیگر، مهاجرت از طریق ازدواج است. در صورتی که با یکی از اتباع کشورها مختلف ازدواج کنید و اقامت دائم آن کشور را بگیرید، پس از چند سال زندگی در آن کشور، تابعیت را نیز اخذ خواهید کرد.

اخذ اقامت دائم از طریق ازدواج شامل شرایط و مدارکی است که در هر کشور ممکن است متفاوت باشد، اما مدارک موردنیاز عمده کشورها را در ادامه خواهیم خواند:

 • گواهی ازدواج
 • پاسپورت معتبر
 • اثبات تمکن مالی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • سن بالای 18 سال

سخن نهایی

با داشتن اطلاعات کافی از کشور مقصد خود و دانستن هدف و خواسته خود که از مهاجرت دارید، می‌توانید راحت‌ترین و مناسب‌ترین کشور مقصد خود را انتخاب کنید. بسیاری از کشورها شرایط مناسبی برای دانشجویان ، نیروی کار و سرمایه‌گذاران ایرانی ارائه می‌دهند که ما بخشی از اطلاعات لازم در این زمینه را در مقاله‌ای که خواندیم، جهت اطلاع شما عزیزان آوردیم.

در صورتی که نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت دارید، مشاوران ما در لانر هولدینگ به شما مشاوره تلفنی رایگان خواهند داد.

سوالات متداول درباره راحت ترین کشورها برای مهاجرت ایرانی ها

راحت ترین کشور برای مهاجرت تحصیلی کدام است؟

ایتالیا. دانشجویان ایرانی می‌توانند با استفاده از بورسیه استانی ایتالیا، با هزینه بسیار کم و دریافت مبلغ سالانه در دانشگاه‌های دولتی ایتالیا تحصیل کنند.

بهترین کشور برای مهاجرت کاری کدام است؟

کانادا و آلمان. مهاجران ایرانی که در کانادا سکونت دارند، از کیفیت زندگی بالایی برخوردارند. آلمان نیز با نرخ بیکاری بسیار پایین و سیاست‌های مهاجرپذیر، کشوری مناسب برای مهاجرت نیروی کار است.

ارزان ترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کدام است؟

بر اساس حداقل مبلغ لازم برای ویزای سرمایه‌گذاری، دومینیکا، آنتیگوا و باربودا و سنت لوسیا ارزان ترین کشورها برای سرمایه گذاری هستند.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *