لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

شرایط شغلی برنامه نویسی در آلمان+پولسازترین زبان های برنامه نویسی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

فاکتورهای مهم موثر بر درآمد برنامه نویسی در آلمان

برنامه نویسی در آلمان می تواند جزء مشاغل پردرآمد و بسیار محبوب طبقه بندی شود. به صورت کلی افرادی که در رشته های فنی و مهندسی مانند مهندس فناوری اطلاعات شرکت می کنند، می توانند درآمد خوبی داشته باشند. آلمان یکی از بهترین کشورهای اروپا برای کار به عنوان مهندس نرم افزار است. برنامه نویسی در آلمان می تواند جزء مشاغل پردرآمد و بسیار محبوب طبقه بندی شود. حقوق ها بالاتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است، و شما با خدمات عمومی باکیفیت مانند آموزش، مراقبت های بهداشتی و حمل و نقل، استاندارد زندگی بالایی خواهید داشت.  آلمان دارای یک بازار کار فناوری پر جنب و جوش با بیش از 30000 فرصت شغلی فناوری است.

البته اقتصاد قوی آلمان باعث می‌شود، شما با کار کردن در سایر حوزه‌ها هم حقوق قابل قبولی دریافت کنید. هر شغلی مزایا و معایب خاص خود را دارد و می تواند برای افراد به خصوصی مناسب باشد.

 از آنجایی که آلمان می تواند مقصدی ایده آل برای فعالان حوزه برنامه نویسی باشد، ما در این مقاله قصد داریم به بررسی مهاجرت برنامه نویس ها به آلمان بپردازیم و نکاتی را که لازم است این افراد برای دریافت ویزا و همچنین فرصت های شغلی برنامه نویسی پایتون و سایر زبان های برنامه نویسی بدانند، بررسی کنیم.

به علاوه برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید در ادامه همراه ما باشید تا از این موضوع نکات مهم را بدست آورید. با لانرآوسبیلدونگ همراه باشید!

برنامه نویسی در آلمان

نیاز توسعه‌دهندگان و مهندسان نرم‌افزار در آلمان همیشه بالا است. آلمان یکی از بزرگترین شبکه های استارت آپ های فناوری و شرکت های غول پیکر فناوری اطلاعات را دارد که مهندسان نرم افزار را در سطح بین المللی استخدام می کنند. همه این شرکت‌ها در سرتاسر این کشور پراکنده هستند.

برنامه نویس که به عنوان توسعه دهنده نرم افزار یا کد نویس نیز شناخته می شود، حرفه ای است که برنامه های کامپیوتری را با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف می نویسد. آنها مسئول طراحی، پیاده سازی و بهینه سازی راه حل‌های نرم افزارها برای رفع نیازهای خاص افراد، سازمان‌ها هستند. برنامه نویسان نیازهای کاربر را تجزیه و تحلیل می کنند، الگوریتم های منطقی و کارآمد را توسعه می دهند و این الگوریتم ها را به کد برای ایجاد برنامه ها، وب سایت ها یا اجزای نرم افزاری تبدیل می کنند.

برنامه نویسان همیشه باید در زبان برنامه نویسی و ابزارها به روز باشند. همچنین آن‌‌ها باید برنامه‌های خود را بررسی کنند تا از عملکرد بهینه و نگه‌داری آن و سازگاری با پلتفرم‌های مربوطه اطمینان حاصل کنند. یک برنامه نویس همیشه در کار خود باید فعال و پویا و درحال پیشرفت باشد.

حوزه فعالیت برنامه نویسان گسترده است،  وظایف آنها کل حوزه  فناوری اطلاعات و ارتباطات  از راه دور تا  کاربردهای چند رسانه ای  و همچنین  کاربردهای فنی، ریاضی-علمی یا تجاری را در بر می گیرد.  بنابراین، وظایف فردی می تواند بسیار متفاوت باشد. این موارد از توسعه نرم افزارهای یادگیری، بهینه سازی موتورهای جستجو، ایجاد پایگاه های داده یا برنامه نویسی ربات های صنعتی را شامل می شود.

یک برنامه نویس در آلمان باید مجموعه‌ای از مهارت ها و توانایی ها را داشته باشد که این موارد جزء وظایف او محسوب می شوند. این وظایف مانند ارتباط کلامی، برای کار به عنوان بخشی از یک تیم، ارتباطات نوشتاری، برای نوشتن گزارش و بیان عقاید به وضوح، تحقیق، با استفاده از منابع مختلف اطلاعات، مدیریت زمان، برای مدیریت خواسته ها و پروژه های رقیب، توانایی حل مسئله، مدیریت پروژه و … است.

 

تحصیل برنامه نویسی در آلمان

اگرچه امکان کار به عنوان یک برنامه نویس بدون آموزش یا تحصیل رسمی وجود دارد، اما این امر نسبتاً نادر است و فرصت ها محدود است. بسیاری از کارفرمایان اهمیت زیادی برای تحصیل یا تحصیل در زمینه علوم کامپیوتر یا توسعه نرم افزار قائل هستند، زیرا برنامه نویسی رشته پیچیده‌ای است که نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد.

خیلی از ما، با این تصور غلط پیش می رویم که مدرک به هیچ دردی نمی خورد و تنها وقت تلف کردن است، بله درست است که کیفیت کار نسبت به مدرک تاثیر بسیار بیشتری دارد و همانطور که پیش می رویم از اهمیت تحصلات کاسته می شود، اما باید بدانید که باز هم تاثیر خودش را دارد و برای کسی که از کشور دیگر برای کار وارد آلمان می شوند، بهتر است که حداقل تحصیلات دانشگاهی را داشته باشند.

کسانی که از ایران برای کار به کشورهای اروپایی و آمریکایی می روند، حداقل لیسانس را دارند که اگر دانشگاه را به خوبی و با نمرات بالا پشت سر بگذارید، شانستان برای گرفتن کار بسیار بیشتر خواهد بود. البته در کنار این موارد شما باید آشنایی کامل با زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشید.

فرصت‌ها و گزینه‌های مختلفی برای آموزش و ادامه تحصیل به عنوان برنامه نویس در آلمان وجود دارد. از جمله مدارک دانشگاهی. دوره های آموزش مداوم، دوره های آنلاین یا وبینارها، سمینارها و کارگاه های آموزشی.

دانشگاه‌ فنی مونیخ، دانشگاه فنی برلین، دانشگاه RWTH آخن، دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ، موسسه فناوری کارلسروهه از پنج دانشگاه برتر در زمینه برنامه نویسی در آلمان هستند.

این دانشگاه‌ها که در سطح بین المللی فعالیت می کند، تا کنون دستاورد های برجسته ای چه در زمینه تحقیق و چه در زمینه تدریس کسب کرده است.

علاوه بر داشتن برنامه های برجسته رشته برنامه نویسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، تحصیل دانشگاهی در آلمان در اکثر دانشگاه های دولتی بدون شهریه است. دانشجویان در دانشگاه های دولتی فقط هزینه اداری (تقریباً 250 یورو در هر ترم) پرداخت می کنند.

 

مدارک لازم برای تحصیل رشته برنامه نویسی در آلمان

مدارک لازم برای برنامه نویسی در آلمان شامل موارد زیر می شود:

مدرک قبولی کنکور

مدرک زبان آلمانی برای رشته‌های آلمانی زبان

مدرک زبان انگلیسی برای رشته‌های انگلیسی زبان

مدرک دیپلم و کارشناسی (برای مقطع کارشناسی ارشد)

ریز نمرات تحصیلی

در صورت نیاز فرد باید در زمینه ریاضی پیشرفته دارای مهارت های تعیین شده باشد.

کار برنامه نویسی در آلمان

موقعیت شغلی برنامه نویسی در آلمان و سراسر جهان بسیار خوب است. با توجه به دیجیتالی شدن و نیاز همگانی به نرم افزار و برنامه های کاربردی، برنامه نویسان در بسیاری از صنایع مورد تقاضا هستند. با افزایش تجربه حرفه ای و آموزش های بیشتر، فرصت های خوبی برای پیشرفت نیز وجود دارد.

در طول سال‌ها، آلمان از نردبان‌های فن‌آوری بالا رفته و توانسته به یکی از تأثیرگذارترین کشورها از نظر نوآوری و فناوری در اروپا و فراتر از آن تبدیل شود. شرکت های آلمانی در توسعه و تحقیقات خود سرمایه گذاری می کنند که منجر به نتایج عالی در اقتصاد این کشور می شود که اتفاقاً یکی از قوی ترین ها در اروپا و جهان است. در سال 2020، آلمان به عنوان پیشرفته ترین کشور از نظر فناوری در جهان معرفی شد.

بازار کاری و موقعیت شغلی برنامه نویسی در آلمان در این کشور با توجه به اینکه این کشور یکی از کشور های تکنولوژی محور است، تضمین شده می باشد. البته بازار کار برنامه نویسی در این کشور تقریبا نوسانات زیادی دارد، البته این نوسان فقط در آلمان نیست بلکه تقریبا بازار کار برنامه نویسی در هر جای جهان از نوسانات نسبی برخوردار است. البته لازم است توجه داشته باشید که این کشور یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان است که برنامه نویسان نیز اهمیت ویژه ای می دهد.

 

برای دریافت ویزای مهاجرت برنامه نویس به آلمان، شما در ابتدا باید برای کار در یک شرکت درخواست دهید و با امضای قرارداد مدارک تایید شده خود را برای آن‌ها بفرستید.

همچنین لازم است فرم های لازم زیر را پر کنید:

فرم Erlaubnis einer Beschäftigung، نامه ای رسمی که بیان می کند چرا شرکت می خواهد این برنامه نویس را استخدام کند.

فرم Stellenbeschreibung که باید بسیار دقیق باشد، اگر برنامه نویس حقوق بلو کارت را دریافت نکند. بلو کارت یک مجوز کار در سراسر اتحادیه اروپا است که تا 4 سال اعتبار دارد و به دارندگان آن یک سری حقوق (مثلاً الحاق خانواده) می دهد. درآمد برنامه نویس در آلمان بسته به سابقه تحصیلی توسعه دهنده متفاوت است. به طور مثال استخدام برنامه نویسی در آلمان با میانگین درآمد 4553 یورو تا 5662 یورو خواهد بود.

درخواست را همراه با یک کپی اسکن شده از پاسپورت و دیپلم توسعه دهنده (که باید قبلا ترجمه شده باشد)، رزومه توسعه دهنده (به آلمانی نیز ترجمه شده است) و یک کپی از قرارداد به Arbeitsagentur ارسال کنید.

در مرحله بعدی باید منتظر بمانید تا مجوز کار اعطایی به سفارت در کشور کشور مورد نظر و شرکت ارسال شود. برنامه نویس اکنون باید مجوز اقامت خود را دریافت کند. در همین حال، یک قرار ملاقات در Ausländerbehörde محلی (برای ثبت نام توسعه دهنده در آلمان و دریافت ویزای او) بگیرید، زیرا زمان انتظار اغلب می تواند چندین هفته باشد.

توجه داشته باشید که در فرایند مهاجرت برنامه نویس به آلمان، دریافت اصل قرارداد از شرکت برای تعیین وقت سفارت آلمان لازم است.

سپس باید وقت سفارت آلمان را رزرو کنید و دستورالعمل های مربوط به آنچه را که باید همراه داشته باشید فراموش نکنید. این موارد شامل (فرم درخواست، گذرنامه، قرارداد اصلی، دیپلم ترجمه شده) می شود که می توانید آن ها را در وب سایت سفارت آلمان بیابید. مطمئن شوید که در اسرع وقت فرصت های زمانی موجود را بررسی کنید زیرا زمان انتظار طولانی است.

برای اطلاع از نمونه سوالات مصاحبه سفارت آلمان کلیک کنید.

اسکرین شات چاپ شده مدرک تحصیلی خود را از پایگاه داده آنابین (شرکت برای شما ارسال می کند) را در نوبت قرار دهید. سفارت وظیفه تایید تحصیلات شما را بر عهده دارد. اگر مدرک در پایگاه داده نباشد، توسط Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen (ZAB) تایید می شود. هزینه 200 یورو می باشد و باید توسط شما پرداخت شود.

هنگامی که مجوز کار در آلمان صادر شد، به سفارت و معمولاً به شرکت ارسال می شود. بعد از ارسال به شما اطلاع رسانی شده و باید مدارک و “مهر” پاسپورت را از سفارت تحویل بگیرید.

حقوق برنامه نویسی در آلمان

از نظر حقوق و دستمزد، این نوع شغل نیز نسبتاً خوب است. مشاغل علوم کامپیوتر همچنین حقوق بالایی در آلمان پرداخت می کنند که برای کسانی که می خواهند زندگی پردرآمدی داشته باشند یک مزیت بزرگ است. دستمزد به عنوان یک برنامه نویس به عوامل مختلفی مانند صنعت، کارفرما و تجربه برنامه نویس بستگی دارد.

درآمد برنامه نویسان در آلمان از میانگین درآمد جهانی برنامه نویسان بیشتر است. افراد فعال در حوزه برنامه نویسی آلمان از مزایای شغلی بسیار خوبی بهره مند می شوند.

دستمزد به اندازه شرکت، نقش شما در آن، تحصیلات، تجربه بستگی دارد. حقوق برنامه نویس در همه جای کشور آلمان به یک اندازه می باشد و تنها مهارت است که در این مورد تاثیر گذار است.اما موارد زیادی در این دخیل هستند، از جمله سن، تجربه، جنسیت، شهر مورد نظر، شرکت (خصوصی/دولتی)

اگر به عنوان برنامه نویس کار می کنید، می توانید انتظار داشته باشید که حداقل 56454 یورو در سال و 4553 یورو در ماه و در بهترین حالت 70214 یورو در سال و 5662 یورو در ماه درآمد داشته باشید. میانگین حقوق سالانه 62959 یورو، حقوق ماهانه 5077 یورو است.

مهمترین چیزی که موجب رشد و افزایش درآمد است، تجربه ای است که در طول سالها به دست میاورید. پس بهتر است همیشه هر جایی مشغول به کار می شوید، یک گواهی قابل ترجمه بگیرید تا بعدا بتوانید به رزومه کاری در آلمان خود اضافه کنید. اگر بدون تجربه کاری بخواهید در یک جا مشغول به کار شوید حقوق شما قطعا زیر 2500 یورو خواهد بود. اما دقت داشته باشید که تمام این اعداد ارقام بستگی به شهر کارتان و اینکه در چه شرکتی مشغول به کار هستید دارد. برای مثال برنامه نویسان ارشد شرکت مایکروسافت بیش از 12000 یورو در ماه درامد دارند.

هر چند که در آلمان مالیات بر درآمد نیز، نقش مهمی در درآمد خالص شما ایجاد می کند و وضعیت تاهل، نوع بیمه و … بر درآمد شما قطعا تاثیر خواهد گذاشت. در مقاله ی “آخرین تغییرات قوانین مالیات در آلمان 2023+ نرخ مالیات و نحوه محاسبه آن“، به صورت کامل به نحوه محسابه مالیات با توجه به زندگی هر شخص پرداختیم.

آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان

برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس راه های مختلفی وجود دارد یکی از ساده ترین راه‌ها، کارآموزی در بخش فناوری اطلاعات یا آوسبیلدونگ است. در این دوره شما دانش نظریتان را مستقیما عملی می‌کنید و تجربه کسب می‌کنید.

مدت زمان آموزش برنامه نویس شدن می تواند بسته به مسیری که انتخاب می کنید بسیار متفاوت باشد. این آوسبیلدونگ معمولاً سه سال طول می کشد. برای اینکه یک برنامه نویس کاربلد شوید باید درک ریاضی، زبان برنامه نویسی، زبان انگلیسی و مهارت‌های خودتان را افزایش دهید.

شما می‌توانید در شرکت‌های فناوری اطلاعات، دفاتر توسعه نرم افزار و استارتاپ‌های فناوری و یا به صورت فریلنسر مشغول به کار شوید. شما به عنوان یک برنامه نویس وظایفی مانند توسعه نرم افزار، عیب یابی و رفع اشکال، مدیریت پایگاه داده، توسعه وب، توسعه اپلیکیشن، الگوریتم را بر عهده دارید.

حقوق آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان

متوسط ​​حقوق یک کارآموز در بخش فناوری اطلاعات بین 800 تا 1250 یورو ناخالص در ماه است. این حقوق بسته به ایالت و شرکتی که در آن مشغول به کار می‌شویم می‌تواند متغیر باشد.  حقوق اولیه برای برنامه نویسان 35000-45000 یورو ناخالص در سال و میانگین حقوق حدود 50000 یورو است . متخصصان در زمینه های مورد تقاضا مانند علم داده یا امنیت سایبری می توانند انتظار دستمزدهای بالاتری داشته باشند. به عنوان یک برنامه نویس با تجربه و سمت مدیریت، حقوق می تواند تا 70000 یورو افزایش یابد.

 • آوسبیلدونگ کارمند بخش مدیریت فناوری و اطلاعات

 • آوسبیلدونگ بازرگانی در تجارت الکترونیک

 • دوره آوسبیلدونگ متخصص خدمات برای بازاریابی گفتگو

 • آوسبیلدونگ طراح رسانه های تصویری و صدا

 • آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات (IT Specialist)

زبان های برنامه نویسی پر طرفدار در آلمان

در کشور آلمان با توجه به توسعه تکنولوژی و صنعت قوی آن زبان های برنامه نویسی متفاوتی مورد نیاز می باشد.

به عنوان یک مهندس نرم افزار که قصد مهاجرت به آلمان را دارد، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که چه زبان های برنامه نویسی در آلمان پرطرفدارهستند. در هر منطقه از این کشور متناسب با کارخانه و شرکت های موجود درآن بعضی از زبان های برنامه نویسی تقاضای بیشتری دارند. در این‌جا برخی از زبان‌های پرطرفدار برنامه نویسی را در المان بررسی می‌کنیم.

زبان برنامه نویسی جاو Java

معروف ترین و پرکاربردترین زبان نه تنها در آلمان بلکه در جهان جاوا است. جاوا یکی از زبان هایی است که هر چه بیشتر در آن مهارت داشته باشید، شرکت های آلمانی بیشتر به دنبال شما هستند. اگر به زبان برنامه نویسی جاوا تسلط دارید، مونیخ، مکانی مناسب برای شما می باشد، چرا که شما در مونیخ این فرصت را دارید که با شرکت های بزرگ همکاری کنید.

زبان برنامه نویسی Ruby

برلین بهترین شهر آلمان برای برنامه نویسان مسلط بر زبان برنامه نویسی روبی است. این شهر، شهری چند فرهنگی می باشد که هم اکنون بهترین فرصت های شغلی را برای برنامه نویسان زبان روبی دارد

زبان برنامه نویسی پایتون Python

پایتون زبان برنامه نویسی در آلمان است که افراد زیادی از برنامه نویسان به آن تسلط کافی دارند. فرصت های شغلی زبان پایتون در آلمان بسیار زیاد هستند.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت JavaScript

جاوا اسکریپ نیز دومین زبان است که افراد زیادی بر آن تسلط دارند. میانگین درآمد برنامه نویسان این زبان در آلمان حدود 49500 یورو است.

زبان برنامه نویسی ++C

زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس در حال حاضر از زبان های پرطرفدار برنامه نویسی است. طبق آمار های منتشر شده میانگین درآمد برنامه نویسان این زبان برابر 51000 یورو می باشد.

 زبان برنامه نویسی #C

این زبان برنامه نویسی، در آلمان طرفداران قابل توجهی دارد و میانگین درآمد افراد مسلط به زبان تقریبا برابر 48000 یورو است.

زبان برنامه نویسی SQL-server

بیشتر برنامه نویسانی که در آلمان در خصوص این زبان فعالیت می کنند در آغاز کار خود هستند. میانگین درآمد برنامه نویسان مسلط به این زبان برنامه نویسی 45000 یورو می باشد.

راهنمای گام به گام ویزای آلمان برای برنامه نویس ها

از آنجایی که آلمان می تواند مقصدی ایده آل برای فعال در حوزه برنامه نویسی باشد، ما در این قسمت قصد داریم به بررسی مهاجرت برنامه نویس ها به آلمان بپردازیم و نکاتی را که لازم است این افراد برای دریافت ویزا و همچنین فرصت های شغلی برنامه نویسی پایتون و سایر زبان های برنامه نویسی بدانند، بررسی کنیم.

برای دریافت ویزای مهاجرت برنامه نویس به آلمان، یک شرکت باید برای مجوز کار توسعه دهنده در آلمان درخواست دهد و سپس شما باید قرارداد امضا شده اصلی را برای توسعه دهنده ارسال کنید.

سپس باید اسکرین شات مدرک تحصیلی خود را که در پایگاه داده Anabin بارگزاری شده است برای توسعه دهنده بفرستید. Anabin پایگاه داده ای است که مدارک تحصیلات عالی خارجی ها و مدارک تحصیلی را در رابطه با دیپلم و مدارک آلمانی را فهرست می کند. اگر توسعه دهنده اسکرین شات پایگاه داده Anabin را به سفارت بیاورد، ممکن است روند پذیرش و صادرشدن ویزا را تسریع نماید.

همچنین لازم است فرم های لازم زیر را پر کنید:

فرم Erlaubnis einer Beschäftigung، نامه ای رسمی که بیان می کند چرا شرکت می خواهد این برنامه نویس را استخدام کند.

فرم Stellenbeschreibung که باید بسیار دقیق باشد، اگر برنامه نویس حقوق بلو کارت را دریافت نکند. بلو کارت یک مجوز کار در سراسر اتحادیه اروپا است که تا 4 سال اعتبار دارد و به دارندگان آن یک سری حقوق (مثلاً الحاق خانواده) می دهد. درآمد برنامه نویس در آلمان بسته به سابقه تحصیلی توسعه دهنده متفاوت است. به طور مثال استخدام برنامه نویسی در آلمان با میانگین درآمد 3200 یورو تا 4800 یورو خواهد بود.

درخواست را همراه با یک کپی اسکن شده از پاسپورت و دیپلم توسعه دهنده (که باید قبلا ترجمه شده باشد)، رزومه توسعه دهنده (به آلمانی نیز ترجمه شده است) و یک کپی از قرارداد به Arbeitsagentur ارسال کنید.

در مرحله بعدی باید منتظر بمانید تا مجوز کار اعطایی به سفارت در کشور اصلی برنامه نویس/یا کشور مورد نظر و همچنین به شرکت ارسال شود. برنامه نویس اکنون باید مجوز اقامت خود را دریافت کند. در همین حال، یک قرار ملاقات در Ausländerbehörde محلی (برای ثبت نام توسعه دهنده در آلمان و دریافت ویزای او) بگیرید، زیرا زمان انتظار اغلب می تواند چندین هفته باشد.

توجه داشته باشید که در فرایند مهاجرت برنامه نویس به آلمان، دریافت اصل قرارداد از شرکت برای تعیین وقت سفارت آلمان لازم است.

سپس باید وقت سفارت آلمان را رزرو کنید و دستورالعمل های مربوط به آنچه را که باید همراه داشته باشید فراموش نکنید. این موارد شامل (فرم درخواست، گذرنامه، قرارداد اصلی، دیپلم ترجمه شده) می شود که می توانید آن ها را در وب سایت سفارت آلمان بیابید. مطمئن شوید که در اسرع وقت فرصت های زمانی موجود را بررسی کنید زیرا زمان انتظار طولانی است.

برای اطلاع از نمونه سوالات مصاحبه سفارت آلمان کلیک کنید.

اسکرین شات چاپ شده مدرک تحصیلی خود را از پایگاه داده آنابین (شرکت برای شما ارسال می کند) را در نوبت قرار دهید. سفارت وظیفه تایید تحصیلات شما را بر عهده دارد. اگر مدرک در پایگاه داده نباشد، توسط Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen (ZAB) تایید می شود. هزینه 200 یورو می باشد و باید توسط شما پرداخت شود.

هنگامی که مجوز کار در آلمان صادر شد، به سفارت و معمولاً به شرکت ارسال می شود. بعد از ارسال به شما اطلاع رسانی شده و باید مدارک و “مهر” پاسپورت را از سفارت تحویل بگیرید.

visa for developers

وظایف مهندس برنامه نویسی در آلمان

یک برنامه نویس در آلمان باید مجموعه ای از مهارت ها و توانایی ها را داشته باشد که این موارد جزء وظایف او محسوب می شوند. این وظایف مانند ارتباط کلامی، برای کار به عنوان بخشی از یک تیم، ارتباطات نوشتاری، برای نوشتن گزارش و بیان عقاید به وضوح، تحقیق، با استفاده از منابع مختلف اطلاعات، مدیریت زمان، برای مدیریت خواسته ها و پروژه های رقیب، توانایی حل مسئله، مدیریت پروژه و … است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کار دانشجویی در آلمان می توانید کلیک کنید:

درآمد دانشجوی شاغل در آلمان + لینک مشاغل

برنامه نویسی در آلمان

 

شرایط کاری برنامه نویسی در آلمان

در کشور آلمان با توجه به توسعه تکنولوژی و صنعت قوی آن زبان های برنامه نویسی متفاوتی مورد نیاز می باشد که البته در هر منطقه از این کشور متناسب با کارخانه و شرکت های موجود درآن بعضی از زبان های برنامه نویسی تقاضای بیشتری دارند.

درآمد برنامه نویسان در آلمان از میانگین درآمد جهانی برنامه نویسان بیشتر است.

افراد فعال در حوزه برنامه نویسی آلمان از مزایای شغلی بسیار خوبی بهره مند می شوند.

ساعات کاری برنامه نویسان در آلمان منصفانه است.

بازار کاری برنامه نویسی در این کشور با توجه به اینکه این کشور یکی از کشور های تکنولوژی محور است، تضمین شده می باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

آوسبیلدونگ چیست؟ + آپدیت 2023 + لیست برترین آوسبیلدونگ ها

البته بازار کار برنامه نویسی در این کشور تقریبا نوسانات زیادی دارد، البته این نوسان فقط در آلمان نیست بلکه تقریبا بازار کار برنامه نویسی در هر جای جهان از نوسانات نسبی برخوردار است. البته لازم است توجه داشته باشید که این کشور یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان است که برنامه نویسان نیز اهمیت ویژه ای می دهد.

جالب بدانید که در آلمان بیش از 80 درصد جمعیت برنامه نویسان از آقایان تشکیل شده است اما در این کشور شرایط نسبتا یکسانی برای فعالیت خانم ها و آقایان در بازار کاری، فراهم می باشد.

برای یادگیری برنامه نویسی دانشگاه برلین یکی از دانشگاه های خوب به شمار می آید. این دانشگاه که در سطح بین المللی فعالیت می کند، تا کنون دستاورد های برجسته ای چه در زمینه تحقیق و چه در زمینه تدریس کسب کرده است.

یکی از مسائلی که باعث به شهرت رسیدن این دانشگاه در سطح بین الملل شده، دستاورد های این دانشگاه در رابطه با علوم مربوط به کامپیوتر می باشد.

دانشگاه برلین با هدف نوآوری در تکنولوژی و ایجاد فرصت های شغلی جدید بنیان گذاری شده است و از این رو شما با تحصیل در این دانشگاه خلاقیت در حل مسائل را به خوبی یاد می گیرید و همچنین می توانید تبدیل به یک کارآفرین عالی شوید.

حقوق برنامه نویس در همه جای کشور آلمان به یک اندازه می باشد و تنها مهارت است که در این مورد تاثیر گذار است.اما موارد زیادی در این دخیل هستند، از جمله:

 • سن
 • تجربه
 • جنسیت
 • شهر مورد نظر
 • شرکت (خصوصی/دولتی)

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

11 دوره پردرآمد آوسبیلدونگ در کشور آلمان

تاثیر جنسیت بر درآمد

شاید برای شما هم جای تعجب داشته باشد که چطور در یکی از بهترین کشورهای اروپا، تفاوت درامدی بین خانم ها و آقایان وجود دارد!

البته این تفاوت چندان زیاد نیست و بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، تنها 6% بین درامد خانم ها و آقایان تفاوت وجود دارد. برای بسیاری از افرادی که می خواهند در این زمینه فعالیت کنند، این سوال برایشان پیش می آید که در کنار شغل ثابت اگر بخواهیم چند تا پروژه دورکاری هم بگیریم، چقدر می توانیم درامد داشته باشیم؟ به طور میانگین اگر بتوانید ماهانه 2 پروژه انجام دهید و هر کدام در کمترین حالت برای شما 800 یورو درآمد داشته باشد، در انتهای ماه شما بالغ بر 1600 یورو درامد بیشتری خواهید داشت!

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

ارزانترین شهرهای آلمان

درآمد برنامه نویسی در آلمان -لانر آوسبیلدونگ

بهترین شهرهای آلمان برای برنامه نویسان

ایالت

تعداد فرصت شغلی

میزان حقوق

بادن-وورتمبرگ

4781

5316

برلین

4611

5188

براندنبورگ

1743

4896

برمن

370

4967

کلام آخر!

آلمان در سال 2023 همانند گذشته دارای بازار کار بسیار خوبی می باشد. به همین دلیل دولت کشور آلمان بازار کار را محدود به نیروهای کار داخلی و اروپایی نکرده است و هر ساله نیروهای کار خارجی و بین المللی بسیاری را استخدام می کند.

معمولا برنامه نویسان می توانند به راحتی شغل مورد نظر را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. متقاضیانی باید به این نکته توجه نمایند که عدم تسلط به زبان می تواند مشکلات بسیاری برای آن ها ایجاد نماید. پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به آلمان دوره های مربوط به یادگیری زبان آلمانی را بگذرانید. امکان کار در آلمان برای برنامه نویسان به انگلیسی نیز وجود دارد، که این خود می تواند یکی از نکات مثبت کار در این کشور می باشد.

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

۲ پاسخ

 1. سلام پسر من امسال وارد دبیرستان و پایه دهم میشود و همزمان هم دوره های برنامه نویسی رو به صورت حرفه ای در مجتمع فنی تهران میگذراند و دوره اتومکانیک هم همینطور به هر دو علاقه دارد زبان انگلیسی هم در حال یادگیری است به نظر شما زبان انگلیسی رو کنسل کنم و از الان زبان آلمانی رو شروع کنه برای شرکت در آوسبیلدونگ برنامه نویسی بهتراست ممنون میشم راهنمایی کنید من رو .

  1. با سلام و احترام به شما دوست عزیز
   قطعا یادگیری زبان آلمانی برای درخواست آوسبیلدونگ الزام می‌باشد. می‌توانید برای راهنمایی بیشتر فرم مشاوره‌ی ما را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *