شرایط شغلی برنامه نویسی در آلمان+پولسازترین زبان های برنامه نویسی💲

فاکتورهای مهم موثر بر درآمد برنامه نویسی در آلمان

برنامه نویسی در آلمان می تواند جزء مشاغل پردرآمد و بسیار محبوب طبقه بندی شود. به صورت کلی افرادی که در رشته های فنی و مهندسی مانند مهندس فنآوری اطلاعات شرکت می کنند، می توانند درآمد خوبی را تجربه نمایند. البته این بدان معنا نیست که شغل های دیگر مانند دوره های آوسبیلدونگ پرستاری شرایط خوبی ندارند. بلکه هر کدام مزایا و معایب خاص خود را داشته و می توانند برای افراد به خصوصی مناسب باشند. به علاوه برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با آوسبیلدونگ برنامه نویسی در آلمان می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید در ادامه همراه ما باشید تا از این موضوع نکات مهم را بدست آورید. با لانرآوسبیلدونگ همراه باشید!

راهنمای گام به گام ویزای آلمان برای برنامه نویس ها

از آنجایی که آلمان می تواند مقصدی ایده آل برای فعال در حوزه برنامه نویسی باشد، ما در این قسمت قصد داریم به بررسی مهاجرت برنامه نویس ها به آلمان بپردازیم و نکاتی را

که لازم است این افراد برای دریافت ویزا و همچنین فرصت های شغلی برنامه نویسی پایتون و سایر زبان های برنامه نویسی بدانند، بررسی کنیم.

برای دریافت ویزا مهاجرت برنامه نویس به آلمان، یک شرکت باید برای مجوز کار توسعه دهنده در آلمان درخواست دهد و سپس شما باید قرارداد امضا شده اصلی را برای توسعه دهنده ارسال کنید.

سپس باید اسکرین شات مدرک تحصیلی خود را که در پایگاه داده Anabin بارگزاری شده است برای توسعه دهنده بفرستید. Anabin پایگاه داده ای است که مدارک تحصیلات عالی خارجی ها و مدارک تحصیلی را در رابطه با دیپلم و مدارک آلمانی را فهرست می کند. اگر توسعه دهنده اسکرین شات پایگاه داده Anabin را به سفارت بیاورد، ممکن است روند پذیرش و صادرشدن ویزا را تسریع نماید.

همچنین لازم است فرم های لازم زیر را پر کنید:

فرم Erlaubnis einer Beschäftigung، نامه ای رسمی که بیان می کند چرا شرکت می خواهد این برنامه نویس را استخدام کند.

فرم Stellenbeschreibung  که باید بسیار دقیق باشد، اگربرنامه نویس حقوق بلو کارت را دریافت نکند. بلو کارت یک مجوز کار در سراسر اتحادیه اروپا است که تا 4 سال اعتبار دارد و به دارندگان آن یک سری حقوق (مثلاً الحاق خانواده) می دهد. درآمد برنامه نویس در آلمان بسته به سابقه تحصیلی توسعه دهنده متفاوت است. به طور مثال استخدام با حداقل درامد برنامه نویسی در المان 5000 یورو ناخالص یا در پست های با کمبود نیرو با حقوق ناخالص 3962 یورو خواهد بود.

درخواست را همراه با یک کپی اسکن شده از پاسپورت و دیپلم توسعه دهنده (که باید قبلا ترجمه شده باشد)، رزومه توسعه دهنده (به آلمانی نیز ترجمه شده است) و یک کپی از قرارداد به Arbeitsagentur ارسال کنید.

در مرحله بعدی باید منتظر بمانید تا مجوز کار اعطایی به سفارت در کشور اصلی برنامه نویس/یا کشور مورد نظر و همچنین به شرکت ارسال شود. برنامه نویس اکنون باید مجوز اقامت خود را دریافت کند. در همین حال، یک قرار ملاقات در Ausländerbehörde محلی (برای ثبت نام توسعه دهنده در آلمان و دریافت ویزای او) بگیرید، زیرا زمان انتظار اغلب می تواند چندین هفته باشد.

توجه داشته باشید که در فرایند مهاجرت برنامه نویس به آلمان، دریافت اصل قرارداد از شرکت برای تعیین وقت سفارت آلمان لازم است.

سپس باید وقت سفارت آلمان را رزرو کنید و دستورالعمل های مربوط به آنچه را که باید همراه داشته باشید فراموش نکنید. این موارد شامل (فرم درخواست، گذرنامه، قرارداد اصلی، دیپلم ترجمه شده) می شود که می توانید آن ها را در وب سایت سفارت آلمان بیابید. مطمئن شوید که در اسرع وقت فرصت های زمانی موجود را بررسی کنید زیرا زمان انتظار طولانی است.

برای اطلاع از نمونه سوالات مصاحبه سفارت آلمان کلیک کنید.

اسکرین شات چاپ شده مدرک تحصیلی خود را از پایگاه داده آنابین (شرکت برای شما ارسال می کند) را در نوبت قرار دهید. سفارت وظیفه تایید تحصیلات شما را بر عهده دارد. اگر مدرک در پایگاه داده نباشد، توسط Zentralstelle für ausländisches Bildungswesen (ZAB) تایید می شود. هزینه 200 یورو می باشد و باید توسط شما پرداخت شود.

هنگامی که مجوز کار در آلمان صادر شد، به سفارت و معمولاً به شرکت ارسال می شود. بعد از ارسال به شما اطلاع رسانی شده و باید مدارک و “مهر” پاسپورت را از سفارت تحویل بگیرید.

visa for developers

وظایف مهندس برنامه نویسی در آلمان

یک برنامه نویس در آلمان باید مجموعه ای از مهارت ها و توانایی ها را داشته باشد که این موارد جزء وظایف او محسوب می شوند. این وظایف مانند ارتباط کلامی، برای کار به عنوان بخشی از یک تیم، ارتباطات نوشتاری، برای نوشتن گزارش و بیان عقاید به وضوح، تحقیق، با استفاده از منابع مختلف اطلاعات، مدیریت زمان، برای مدیریت خواسته ها و پروژه های رقیب، توانایی حل مسئله، مدیریت پروژه و … است. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کار دانشجویی در آلمان می توانید کلیک کنید:

درآمد دانشجوی شاغل در آلمان + لینک مشاغل 💥

برنامه نویسی در آلمان

مدارک لازم برای تحصیل رشته برنامه نویسی در آلمان

مدارک لازم برای برنامه نویسی در آلمان شامل موارد زیر می شود:

 • مدرک قبولی کنکور
 • مدرک زبان آلمانی DSH یا TestDaF برای رشته‌های آلمانی زبان
 • مدرک زبان انگلیسی TOEFL یا IELTS برای رشته‌های انگلیسی زبان
 • مدرک دیپلم و کارشناسی (برای مقطع کارشناسی ارشد)
 • ارزیابی استعداد (در صورت وجود) در مقطع کارشناسی ارشد
 • متقاضیان باید به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشند.
 • در صورت نیاز فرد باید در زمینه ریاضی پیشرفته دارای مهارت های تعیین شده باشد.
 • توانایی و خلاقیت در تجزیه و تحلیل داده ها
 • ارائه مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد، یا مدرکی معادل مهندسی IT مهندسی کامپیوتر یا علوم کامپیوتر

شرایط کاری برنامه نویسی در آلمان

در کشور آلمان با توجه به توسعه تکنولوژی و صنعت قوی آن زبان های برنامه نویسی متفاوتی مورد نیاز می باشد که البته در هر منطقه از این کشور متناسب با کارخانه و شرکت های موجود درآن بعضی از زبان های برنامه نویسی تقاضای بیشتری دارند.

درآمد برنامه نویسان در آلمان از میانگین درآمد جهانی برنامه نویسان بیشتر است.

افراد فعال در حوزه برنامه نویسی آلمان از مزایای شغلی بسیار خوبی بهره مند می شوند.

ساعات کاری برنامه نویسان در آلمان منصفانه است.

بازار کاری برنامه نویسی در این کشور با توجه به اینکه این کشور یکی از کشور های تکنولوژی محور است، تضمین شده می باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

آوسبیلدونگ چیست؟ + آپدیت 2022 + لیست برترین آوسبیلدونگ ها

البته بازار کار برنامه نویسی در این کشور تقریبا نوسانات زیادی دارد، البته این نوسان فقط در آلمان نیست بلکه تقریبا بازار کار برنامه نویسی در هر جای جهان از نوسانات نسبی برخوردار است. البته لازم است توجه داشته باشید که این کشور یکی از قوی ترین اقتصاد های جهان است که برنامه نویسان نیز اهمیت ویژه ای می دهد.

جالب بدانید که در آلمان بیش از 80 درصد جمعیت برنامه نویسان از آقایان تشکیل شده است اما در این کشور شرایط نسبتا یکسانی برای فعالیت خانم ها و آقایان در بازار کاری، فراهم می باشد.

برای یادگیری برنامه نویسی دانشگاه برلین یکی از دانشگاه های خوب به شمار می آید. این دانشگاه که در سطح بین المللی فعالیت می کند، تا کنون دستاورد های برجسته ای چه در زمینه تحقیق و چه در زمینه تدریس کسب کرده است.

یکی از مسائلی که باعث به شهرت رسیدن این دانشگاه در سطح بین الملل شده، دستاورد های این دانشگاه در رابطه با علوم مربوط به کامپیوتر می باشد.

دانشگاه برلین با هدف نوآوری در تکنولوژی و ایجاد فرصت های شغلی جدید بنیان گذاری شده است و از این رو شما با تحصیل در این دانشگاه خلاقیت در حل مسائل را به خوبی یاد می گیرید و همچنین می توانید تبدیل به یک کارآفرین عالی شوید.

حقوق برنامه نویس در همه جای کشور آلمان به یک اندازه می باشد و تنها مهارت است که در این مورد تاثیر گذار است.اما موارد زیادی در این دخیل هستند، از جمله:

 • سن
 • تجربه
 • جنسیت
 • شهر مورد نظر
 • شرکت (خصوصی/دولتی)

به شما پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر برای موفقیت در مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

در این ویدیو، به صورت کامل درآمد برنامه نویسان و متخصصان IT در آلمان اشاره شده است.

میانگین درامد برنامه نویسان PHP

در حال حاضر (سال 2020) میانگین حقوق برنامه نویسان حدود 3550 یورو می باشد و این به بدان معناست که 50% برنامه نویسان بیش از این مقدار درامد دارند و 50% هم کمتر در میاورند. اگر به تصور بالا نگاه کنید، متوجه خواهید شد که تنها 25% برنامه نویسان PHP بیش از 4800 یورو در ماه حقوق می گیرند. باید در نظر داشته باشید که این درامد تنها حقوق ثابتی است که شما می توانید دریافت کنید و می توانید در کنار آن کارهای مختلف را به شکل فریلنسری انجام دهید. به شما پیشنهاد می کنیم، برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه نمایید:

“درآمد برنامه نویسی php  در آلمان”

درامد برنامه نویسی در آلمان بر اساس تجربه

مهمترین چیزی که موجبه رشد و افزایش درامداست، تجربه ای است که در طول سالها به دست میاورید. پس بهتر است همیشه هر جایی مشغول به کار می شوید، بهتر است یک گواهی قابل ترجمه بگیرید تا بعدا بتوانید به رزومه کاری در آلمان خود اضافه کنید. اگر بدون تجربه کاری بخواهید در یک جا مشغول به کار شوید حقوق شما قطعا زیر 2000 یورو خواهد بود. اما دقت داشته باشید که تمام این اعداد ارقام بستگی به شهر کارتان و اینکه در چه شرکتی مشغول به کار هستید دارد. برای مثال برنامه نویسان ارشد شرکت مایکروسافت بیش از 12000 یورو در ماه درامد دارند. هر چند که در آلمان مالیات بر درآمد نیز، نقش مهمی در درآمد خالص شما ایجاد می کند و وضعیت تاهل، نوع بیمه و .. . بر درآمد شما قطعا تاثیر خواهد گذاشت. در مقاله ی “آخرین تغییرات قوانین مالیات در آلمان 2022+ نرخ مالیات و نحوه محاسبه آن“، به صورت کامل به نحه محسابه مالیات با توجه به زندگی هر شخص پرداختیم.

شرایط کاری برنامه نویسی در آلمان

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

11 دوره پردرآمد آوسبیلدونگ در کشور آلمان

تاثیر مدرک تحصیلی بر در آمد برنامه نویسی در آلمان

خیلی از ما، با این تصور غلط پیش می رویم که مدرک به هیچ دردی نمی خورد و تنها وقت تلف کردن است، بله درست است که کیفیت کار نسبت به مدرک تاثیر بسیار بیشتری دارد و همانطور که پیش می رویم از اهمیت تحصلات کاسته می شود، اما باید بدانید که باز هم تاثیر خودش را دارد و برای کسی که از کشور دیگر برای کار وارد آلمان می شوند، بهتر است که حداقل تحصلات دانشگاهی را داشته باشند.

کسانی که از ایران برای کار به کشورهای اروپایی و آمریکایی می روند، حداقل لیسانس را دارند که اگر دانشگاه را به خوبی و با نمرات بالا پشت سر بگذارید، شانستان برای گرفتن کار بسیار بیشتر خواهد بود. البته در کنار این موارد شما باید آشنایی کامل با زبان انگلیسی یا آلمانی داشته باشید. البته آلمانی ها روی زبان خود حساسیت زیادی دارند و برای برقراری ارتباط بهتر است با زبان خودشان صحبت کنید که یاد گرفتنش چندان کار راحتی نیست.به طور میانگین اگر مدرک لیسانستان را بگیرید,درادتان حدود 50% بیشتر از که مدرک دیپلم دارد، خواهد بود.

در کشورهای اروپایی معمولا تحصلات هزینه به نسبت زیادی دارند و مانند ایران نیست که با یک کنکور وارد دانشگاه دولتی شوید و هیچ پولی ندهید و قبول شدن در دانشگاه های رایگان و برتر کشورهای اروپایی، کار هر کسی نیست!

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

مدیر مارکتینگ (Marketing Manager)👨‍💼در آلمان چه وظایفی دارد؟

دوره های آوسبیلدونگ برنامه نویسی و IT

شرایط شخصی شما از جمله سن، میزان تجربات شغلی، میزان سوابق شغلی، نحوه نگارش رزومه و مهارت های شما در امر مهاجرت بسیار تاثیر گذار است. به دلیل مهم بودن این موضوع شما می توانید با آگاهی از لیست دوره های آوسبیلدونگ از دوره های کارآموزی مفید و کاربردی در این رابطه اطلاعات مناسبی را بدست آورده و در نتیجه با افزایش مهارت های مرتبط درآمد بیشتری را تجربه کنید. همچنین شما می توانید با ارسال رزومه برای این مشاغل به راحتی ویزا آوسبیلدونگ را از ایران دریافت کنید! برخی از دوره های مربوط به برنامه نویسی و کامپیوتر را در لیست برای شما آورده ایم:

تاثیر جنسیت بر درآمد

شاید برای شما هم جای تعجب داشته باشد که چطور در یکی از بهترین کشورهای اروپا، تفاوت درامدی بین خانم ها و آقایان وجود دارد!

البته این تفاوت چندان زیاد نیست و بر اساس تحقیقاتی که انجام شده، تنها 6% بین درامد خانم ها و آقایان تفاوت وجود دارد. برای بسیاری از افرادی که می خواهند در این زمینه فعالیت کنند، این سوال برایشان پیش می آید که در کنار شغل ثابت اگر بخواهیم چند تا پروژه دورکاری هم بگیریم، چقدر می توانیم درامد داشته باشیم؟ به طور میانگین اگر بتوانید ماهانه 2 پروژه انجام دهید و هر کدام در کمترین حالت برای شما 800 یورو درآمد داشته باشد، در انتهای ماه شما بالغ بر 1600 یورو درامد بیشتری خواهید داشت!

زبان های برنامه نویسی پر طرفدار در آلمان

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که زبان های برنامه نویسی آلمان شامل چه مواردی است و یا بهتر است در چه مواردی مهارت و تخصص داشته باشیم.

زبان برنامه نویسی جاو Java

جاوا یکی از زبان هایی است که هر چه بیشتر در آن مهارت داشته باشید، شرکت های آلمانی بیشتر به دنبال شما هستند. اگر به زبان برنامه نویسی جاوا تسلط دارید، مونیخ، مکانی مناسب برای شما می باشد، چرا که شما در مونیخ این فرصت را دارید که با شرکت های بزرگ همکاری کنید.

زبان برنامه نویسی Ruby

برلین بهترین شهر آلمان برای برنامه نویسان مسلط بر زبان برنامه نویسی روبی است. این شهر، شهری چند فرهنگی می باشد که هم اکنون بهترین فرصت های شغلی را برای برنامه نویسان زبان روبی دارد

زبان برنامه نویسی پایتون Python

پایتون زبان برنامه نویسی در آلمان است که افراد زیادی از برنامه نویسان به آن تسلط کافی دارند. فرصت های شغلی زبان پایتون در آلمان بسیار زیاد هستند.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت JavaScript

جاوا اسکریپ نیز دومین زبان است که افراد زیادی بر آن تسلط دارند. میانگین درآمد برنامه نویسان این زبان در آلمان حدود 49500 یورو است.

زبان برنامه نویسی ++C

زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس در حال حاضر از زبان های پرطرفدار برنامه نویسی است. طبق آمار های منتشر شده میانگین درآمد برنامه نویسان این زبان برابر 51000 یورو می باشد.

 زبان برنامه نویسی #C

این زبان برنامه نویسی، در آلمان طرفداران قابل توجهی دارد و میانگین درآمد افراد مسلط به زبان تقریبا برابر 48000 یورو است.

زبان برنامه نویسی SQL-server

بیشتر برنامه نویسانی که در آلمان در خصوص این زبان فعالیت می کنند در آغاز کار خود هستند. میانگین درآمد برنامه نویسان مسلط به این زبان برنامه نویسی 45000 یورو می باشد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید:

ارزانترین شهرهای آلمان

درآمد برنامه نویسی در آلمان -لانر آوسبیلدونگ

 درآمد برنامه نویسی در آلمان با توجه به سابقه کاری

میزان تجربه

میانگین درآمد

تا 1 سال تجربه کاری

45000 یورو

بین 1 تا 4 سال تجربه کاری

49000 یورو
5 تا 9 سال تجربه کاری

54000 یورو

10 تا 19 سال تجربه کاری

61000 یورو

بیش از 20 سال تجربه کاری

65000 یورو

بهترین شهر های آلمان برای برنامه نویسان

ایالت یا شهر

میانگین فرصت های شغلی موجود

برلین

4500+

مونیخ

4400+
فرانکفورت

2100+

اشتوتگارت

1900+
کلن

1600+

نرمبرگ

1300+
هامبورگ

2600+

کلام آخر!

آلمان در سال 2022 همانند گذشته دارای بازار کار بسیار خوبی می باشد. به همین دلیل دولت کشور آلمان بازار کار را محدود به نیروهای کار داخلی و اروپایی نکرده است و هر ساله نیروهای کار خارجی و بین المللی بسیاری را استخدام می کند.

معمولا برنامه نویسان می توانند به راحتی شغل مورد نظر را پیدا کرده و مشغول به کار شوند. متقاضیانی باید به این نکته توجه نمایند که عدم تسلط به زبان می تواند مشکلات بسیاری برای آن ها ایجاد نماید. پیشنهاد می شود پیش از اقدام برای مهاجرت کاری به آلمان دوره های مربوط به یادگیری زبان آلمانی را بگذرانید. امکان کار در آلمان برای برنامه نویسان به انگلیسی نیز وجود دارد، که این خود می تواند یکی از نکات مثبت کار در این کشور می باشد.

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

با لانر آوسبیلدونگ زیر یک سال بیا آلمان!

آیا با خواندن این مقاله چیزی به دانسته های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا ،  لانر آوسبیلدونگ را همراهی کنید.

۲ پاسخ

 1. سلام پسر من امسال وارد دبیرستان و پایه دهم میشود و همزمان هم دوره های برنامه نویسی رو به صورت حرفه ای در مجتمع فنی تهران میگذراند و دوره اتومکانیک هم همینطور به هر دو علاقه دارد زبان انگلیسی هم در حال یادگیری است به نظر شما زبان انگلیسی رو کنسل کنم و از الان زبان آلمانی رو شروع کنه برای شرکت در آوسبیلدونگ برنامه نویسی بهتراست ممنون میشم راهنمایی کنید من رو .

  1. با سلام و احترام به شما دوست عزیز
   قطعا یادگیری زبان آلمانی برای درخواست آوسبیلدونگ الزام می‌باشد. می‌توانید برای راهنمایی بیشتر فرم مشاوره‌ی ما را پر کنید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *