لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

سیستم درمانی در آلمان

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

سیستم درمانی در آلمان، اغلب به عنوان یکی از بهترین سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی در جهان شناخته می‌شود. آلمان به پوشش جامع و دسترسی تمامی مردم به سیستم درمانی تاکید دارد و خدمات جامعی در زمینه بهداشت و درمان و بیمه ارائه می‌دهد. حدود 90 درصد از ساکنان آلمان تحت پوشش سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی هستند. با داشتن بزرگترین اقتصاد در اتحادیه اروپا، تعجب آور نیست که آلمان بیش از سایر کشورها برای سلامت هزینه می‌کند؛ زیرا بیشتر منابع مالی از بودجه عمومی تامین می‌شود. بیمه درمانی در آلمان اجباری است و برای دسترسی به خدمات درمانی و بهداشتی ضروری است. از سال 2023، همه ساکنان شاغل که بین 520 تا 5550 یورو در ماه درآمد دارند، واجد شرایط بیمه سلامت عمومی دولتی هستند.

کیفیت سیستم درمانی آلمان

سیستم درمانی در آلمان در سال 2022، رتبه چهارم را در عملکرد کلی مراقبت های بهداشتی کسب کرده است. آلمان بیشترین هزینه را برای خدمات بهداشتی در اروپا می‌کند. این سیستم یکی از با مشارکت کارمندان، کارفرمایان و یارانه دولتی تامین می‌شود و  بیمه درمانی برای ساکنین کشور آلمان اجباری است. با اجباری شدن بیمه، همه ساکنان بدون در نظر گرفتن درآمد به خدمات پزشکی دسترسی دارند. درواقع، سیستم بیمه در آلمان یکی از قدیمی‌ترین سیستم های بیمه در جهان است و به طور کلی حتی برای ورود به کشور آلمان نیز داشتن بیمه درمانی یکی از پیش نیازهای گرفتن ویزا است.  عدم استفاده از بیمه یک امر غیرقانونی تلقی می‌شود و هزینه‌های زیادی را در بر دارد. بیمه سلامت در آلمان دو نوع است؛ بیمه سلامت دولتی (GKV) و خصوصی(PKV). انتخاب بین این دو نوع بیمه به وضعیت کاری و میزان حقوق بستگی دارد

خدمات بیمه در آلمان

سیستم بیمه سلامت عمومی بیشتر جعمت آلمان را پوشش می‌دهد. خدمات مختلف پزشکی از جمله ویزیت پزشک، اقامت در بیمارستان، داروهای تجویزی، درمان های پزشکی، مراقبت های پیشگیرانه و توانبخشی را پوشش می دهد. اگر شما سالیانه کمتر از 69.300 یورو درآمد دارید، تحت پوشش این بیمه قرار می‌گیرید.

سیستم بیمه خصوصی در آلمان برای افرادی که شغل آزاد دارند، کارگران خوداشتغال و همچنین کسانی که سالانه حقوقی بالاتر از 69.300 یورو دریافت می‌کنند مناسب است. این دسته از افراد با انصراف از بیمه عمومی می‌تواند تحت پوشش بیمه خصوصی قرار بگیرند. تقریبا 10 درصد از جعمیت کشور آلمان تحت پوشش این بیمه هستند. این بیمه خدمات بیشتری را نسبت به بیمه عمومی ارائه می‌دهد. در بیمه خصوصی، بسته به عواملی مانند سن، وضعیت سلامت، سطح پوشش و ارائه دهنده بیمه هزینه ها می تواند تغییر کند.

انواع بیمارستان در آلمان

مردم کشور آلمان می‌توانند در هر جای این کشور خدمات با کیفیت بالایی را دریافت کنند. بیمارستان‌های آلمان بر ارائه بهترین کیفیت مراقبت‌های پزشکی به بیماران متمرکز هستند. در آلمان چند نوع بیمارستان وجود دارد؛ بیمارستان‌های دولتی، خصوصی و بیمارستان‌های داوطلبانه. در حال حاضر حدودا 550 بیمارستان دولتی، 650 بیمارستان خصوصی غیر انتفاعی و 723 بیمارستان خصوصی انتفاعی در کشور آلمان وجود دارد که به ترتیب 48 درصد، 33 درصد و 19 درصد تخت‌های بیمارستانی را شامل می‌شوند.

بیمارستان های دولتی در آلمان

بیمارستان های دولتی در آلمان حدود نیمی از تعداد تخت‌های درمان در آلمان را شامل می‌شوند و بیمارستان های خصوصی یک سوم تخت‌ها را در بر میگیرد، اما در سال‌های اخیر تعداد بیمارستان‌های خصوصی رو به افزایش است.

بیمارستان‌های بزرگ در آلمان معمولا نوعی حمایت مالی از سوی ایالت و یا شهرداری دارند. تعداد زیادی از بیمارستان‌ها نیز توسط سازمان‌های خیریه و یا کلیساها اداره می‌شوند. با تلاش‌های دولت آلمان نرخ نابرابری‌های بهداشتی در این کشور بسیار پایین است.

بیمارستان های خصوصی در آلمان

میزان ظرفیت و تعداد تخت‌های بیمارستان‌های خصوصی کمتر از بیمارستان‌های دولتیست. به گونه‌ای که یک بیمارستان خصوصی در آلمان به طور متوسط 132 تخت و یک بیمارستان دولتی 433 تخت دارد. بیمارستان‌های خصوصی در آلمان بسیار پیشرفته، شیک و تمیز هستند و از بهترین‌ای آن‌ها می‌توان به گروه بیمارستان‌های خصوصی اسکلپیوس اشاره کرد.

درمان بیماری ها در آلمان

درمان‌های روانپزشکی معمولا توسط بخش‌های روانپزشکی ارائه می‌شود. به طور کل تعداد بیمارستان‌های بیماران عصبی کم است. خوشبختانه، آلمان در سال‌های اخیر تمرکز خود را بر خدمات مراقبت‌های روانی افزایش داده است و اکنون متخصصان بیشتری در این زمینه وجود دارد. دسترسی مستقیم به برخی از خدمات مانند روانپزشکان، روانشناسان و متخصصان سلامت روان بدون مراجعه مستقیم نیز امکان پذیر است.

همچنین ژن درمانی در آلمان نیز پیشرفت چشمگیری داشته است و سرمایه‌گذاری‌‎های عمده در بخش‌های دولتی و خصوصی باعث توسعه درمان‌های جدید و موثرتر برای مقابله با بیماری‌های نادر و سرطان شده است. درمان ضایعه نخاعی در المان نیز رو به پیشرفت است و گروهی از پژوهشگران آلمانی با تزریق گونه‌ای پروتئین مصنوعی به مغز موش‌هایی که به دلیل آسیب نخاعی دچار فلج حرکتی شده‌اند، آن‌ها را معالجه کردند، به طوری که توانستند دوباره راه بروند.

تعداد پزشکان در آلمان

در حال حاضر 421300 پزشک در آلمان مشغول به کار هستند که این رقم بالاترین تعداد پزشکان از سال 1990 بوده است. از آنجایی که جعمیت آلمان رو به افزایش است و همچنین دچار پیری جعمیت هم هستند، تقاضا برای متخصصان پزشکی روز به روز بیشتر می‌شود.

در سال 2022، به ازای هر 198 نفر یک پزشک در آلمان وجود دارد، اما به طور کلی تعداد پزشکان در هر منطقه متفاوت است. به عنوان مثال در ایالت های هامبورگ، برمن و برلین بیشترین تراکم پزشک است؛ در حالی که ایالت های براندنبورگ، نیدرزاکسن یا زاکسن-آنهالت کمبود پزشک دارند.

در آلمان ارائه درمان به موقع و موثر در الویت است و سعی دارد بیماران را به موقع و سریع مداوا کنند و او را به خانه برگردانند، زیرا این موضوع در هزینه بیماران و بیمارستان‌ها صرفه جویی می‌کند.

هزینه درمان در آلمان

هزینه درمان در آلمان به طور کلی گران نیست؛ زیرا اکثر خدمات تحت چوشش بیمه قرار میگیرند و برای برخی از خدمات ممکن است هزینه کمی دریافت شود. به عنوان مثال شما هر چهار ماه یکبار در هنگام مراجعه به پزشک، مبلغ 10 یورو پرداخت می‌کنید.

در مقیاس بین‌المللی، آلمان ارزان‌ترین کشور برای مراقبت‌های بهداشتی نیست؛ اما گران‌ترین کشور هم برای دریافت خدمات درمانی نیست. خدمات درمانی در آلمان نسبت به برخی از کشور ارزان‌تر هم هست. با این وجود، همچنان کیفیت بالایی نیز ارائه می‌شود؛ زیرا در این کشور قوانین سختگیرانه و استانداردهای بالایی وجود دارد. آلمان در حال حاضر بیشترین هزینه را در این بخش بین کشورهای اروپایی می‌کند و هرساله بیش از 5000 یورو برای هر نفر اختصاص می‌دهد.

در رابطه با هزینه بیمه، بسته به نوع بیمه شما هزینه هم متفاوت است و برای بیمه خصوصی هزینه بیشتری پرداخت می‌شود. در بیمه عمومی 14.6 درصد از حق بیمه سهم فرد است که 7.6 درصد از دستمزد ماهانه کسر می‌شود و مابقی را کارفرما پرداخت می‌کند.

بیمه درمانی عمومی مراقبت‌های پزشکی کودکان را تا سن 18 سالگی به صورت رایگان پوشش می‌دهد. پزشکان اطفال معمولاً کودکان را از بدو تولد تا سن 12 سالگی که به پزشک عمومی منتقل می‌کنند، درمان می‌کنند. واکسیناسیون کودکان تحت سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان رایگان است. همچنین کودکان و جوانان تا سن 18 سال هزینه ای برای درمان دندان پرداخت نمی کنند. با این حال، بررسی کنید که شرکت بیمه چه خدماتی را  پوشش می‌دهد، زیرا پوشش محدودی وجود دارد.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *