جستجو

مهاجرت به آلمان از مجارستان

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

مهاجرت به آلمان از طریق کشور ثالث مجارستان

مهاجرت به آلمان از مجارستان یکی از روشهای مهاجرت به آلمان از طریق کشور ثالث میباشد که خیلی از افراد به دلایل مختلف این روش را برای خود انتخاب میکنند. دلایلی چون: شلوغی سفارت آلمان در ایران و طولانی شدن پروسه مهاجرت، مشمول شدن متقاضی برای خدمت سربازی و … از جمله اینن دلایل میباشد. با ما در لانرهلدینگ همراه باشید تا همه چیز را در اینباره بررسی کنیم.

 

مزیت دریافت ویزای آلمان از دیگر کشور ثالث چیست؟

گاهاً به دلیل حجم زیاد مهاجران وقت دهی سفارت برای مصاحبه یا انجام کارهای اداری پیش از ویزا فرایندی زمان بر میشود و در صورتیکه افراد بازه زمانی محدودی برای خروج از کشور داشته باشند این امر میتواند مساله ساز شود. مانند افرادی که مشمول سربازی هستن و یا کسانی که معافیت تحصیلی آنها رو به اتمام است. همچنین افرادی که برای ویزای تحصیلی اقدام میکنند باید در تاریخ مشخصی در خاک آلمان باشند و چنانچه روند کارهای اداری و مصاحبه سفارت با تاخیر انجام شود ممکن است فرد صندلی خود را در دانشگاه از دست بدهد و یا دچار مشکل شود. بنابراین گاهی برای حصول نتیجه سریعتر بهتر است از یک کشور ثالث برای دریافت ویزا اقدام کرد. با انجام این کار شما معمولا در طی کمتر از 6 ماه میتوانید وقت سفارت را دریافت کنید.

 

کشورهای برتر برای دریافت ویزای آلمان

مجارستان به عنوان سومین گزینه برای مهاجرت به آلمان، انتخابی مناسب است. این کشور، عضو حوزه شینگن و اتحادیه اروپاست  مردم آن به زبان انگلیسی مسلط هستند. شما پس از ۶ ماه اقامت، بدون نیاز به ویزا، به دیگر کشورهای اروپایی و حتی آلمان میتوانید به راحتی سفر کنید. آموزش زبان و مدارک زبان آلمانی در مجارستان از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار است. لذا، شما می‌توانید در طول اقامت خود در این کشور، سطح زبان آلمانی خود را ارتقا داده و با آسودگی به آلمان مهاجرت کنید.

 

دریافت ویزای آلمان از طریق مجارستان

ممکن است برای شما جای سوال باشد که چرا بهتر نیست با ویزای مجارستان به آلمان سفر کنید؟ پاسخ ساده است. ویزای مجارستان اجازه اقامت طولانی در آلمان را فراهم نمی‌کند و امکان تحصیل در آلمان را نیز نمی‌دهد. لذا طبق قوانین، شما ابتدا باید از سفارت آلمان در مجارستان درخواست اقامت تحصیلی دهید.

برای مهاجرت به آلمان از مجارستان، علاوه بر دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، باید مدرک زبان آلمانی با سطح B1 یا معادل آن را کسب کنید. البته این موضوع به شرایط پذیرش دانشگاهی که درخواست می‌دهید نیز وابسته است. در صورتی که دانشگاه از شما مدرک بالاتری خواست، باید همان مدرک را به سفارت آلمان در مجارستان تحویل دهید. مدارک دیگر نیز برای گرفتن ویزای آلمان از سفارت آلمان در مجارستان لازم است و باید با شرایط هر فرد مطابقت داشته باشد.

 

۶ ماه اقامت در مجارستان و درخواست برای ویزای آلمان

بر اساس قوانین آلمان، افراد می‌توانند برای ویزای آلمان از طریق سایر کشورها اقدام کنند، با شرط حداقل ۶ ماه اقامت پیوسته در کشور ثالث یا سوم. بنابراین، برای درخواست ویزای آلمان از طریق مجارستان، حداقل باید مجوز اقامت ۶ ماهه در کشور مجارستان را دریافت کنید.

بهترین راه برای متقاضیان تحصیل در آلمان، ثبت نام در دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان و گرفتن ویزای تحصیلی این کشور است. همچنین با توجه به عضویت مجارستان در حوزه شنگن، این امکان وجود دارد که پس از دریافت ویزای تحصیلی مجارستان، به کشورهای عضو حوزه شنگن سفر کرده و با محیط و امکانات آلمان آشنا شوید.

 

دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان

دوره‌های زبان آلمانی در مجارستان میتواند فرصت مناسبی را برای علاقمندان به تحصیل در آلمان و کشورهای دیگر با زبان آلمانی فراهم آورد. این دوره‌ها به نوعی میتواند امکان دور زدن وقت طولانی سفارت آلمان در ایران را فراهم کند. با ثبت‌نام در کالج‌های زبان آلمانی در مجارستان، علاوه بر یادگیری زبان با کیفیت، می‌توانید ویزای یک کشور عضو حوزه شنگن را دریافت و در این حوزه آزادانه حرکت کنید.

همچنین، گذراندن این دوره می‌تواند آمادگی خوبی فراهم کند که تا قبل از مهاجرت به آلمان از مجارستان، زندگی مستقل در اروپا را تجربه کنید و با چالش‌های آن آشنا شوید. این اقدام به شما کمک می‌کند که با دغدغه کمتری به تحصیل در آلمان بپردازید و راحت‌تر به موفقیت دست یابید.

ددلاین کالج‌های زبان آلمانی در مجارستان

کالج‌های زبان آلمانی در مجارستان هر سال دو بار دانشجویان را پذیرش می‌دهند؛ دوره کامل و دوره فشرده. در دوره فشرده، مباحث همانند دوره کامل در زمان کوتاه‌تری آموزش داده می‌شوند، به عبارت دیگر، تعداد ساعات مباحث درسی یکسان است، اما کلاس‌ها در بازه زمانی کمتری برگزار می‌شوند. دوره کامل معمولا در ماه اکتبر (مهر) شروع می‌شود و دوره فشرده در ماه فوریه (بهمن) آغاز می‌شود و تا ماه ژوئن (خرداد) ادامه دارد. بر اساس مدت زمان ویزای تحصیلی کشور مجارستان، حداکثر 3 ماه قبل از شروع کلاس‌های زبان آلمانی در مجارستان، باید ثبت‌نام و فرایند اعزام را شروع کنید.

دوره زبان آلمانی در مجارستان چقدر طول می‌کشد؟

کالج‌ها معمولاً دوره زبان آلمانی در مجارستان را در دو ترم کامل و فشرده ارائه می‌دهند. دوره کامل به مدت یک سال تحصیلی ادامه دارد (شروع ترم: حدوداً ماه اکتبر یا مهر)، و دوره فشرده حدوداً 6 ماه زمان می‌برد (شروع ترم: حدوداً ماه ژانویه یا دی). لازم به ذکر است که در صورت عدم صدور ویزای مجارستان در زمان مقرر و عدم امکان تکمیل 6 ماه اقامت مورد نیاز برای دریافت ویزای مجارستان، باید برای تمدید دوره زبان آلمانی اقدام شود.

 هزینه‌ کلاس زبان آلمانی در مجارستان

هزینه دوره زبان آلمانی در مجارستان بسته به کالج و نوع دوره (معمولی یا فشرده) متفاوت است و معمولاً از 5000 یورو تا 7000 یورو می‌رسد. این هزینه‌ها عمدتاً شامل شهریه کلاس‌ها، اپلیکیشن فی، بیمه دانشجویی و یک ماه اقامت می‌شود. باید توجه داشت که این شرایط ممکن است برای کالج‌های مختلف متفاوت باشد.

 

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *