11 دوره پردرآمد آوسبیلدونگ در کشور آلمان😍 ausbildung-course

11 پول سازترین دوره آوسبیلدونگ در کشور آلمان

تا به حال به این موضوع فکر کردین که چرا آلمان به یک مقصد محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است؟

در حقیقت دلایل زیادی برای پاسخ به این پرسش وجود دارد اما از اصلی ترین این دلایل می توان به اقتصاد قدرتمندش اشاره کرد.

پول سازترین دوره های آوسبیلدونگ در کشور آلمان

همانطور که میدانید کشور آلمان یکی از مسن ترین کشور های حال حاظر دنیاست که فقط ۱۰ درصد جمعیت خود، یعنی ۸.۵ میلیون نفر در بازه سنی ۱۵ تا ۲۴ سال قرار گرفته اند که این برای کشوری اقتصادی و صنعتی همچون آلمان در آینده ای نه چندان ،فاجعه کمبود نیروی انسانی جوان را ندا میدهد، این کشور روز به روز در حال توسعه و پیشرفت است و به دلیل داشتن تنوع شغلی و درآمد بالا، طرفداران زیادی را به سمت خودش جلب کرد است.

آلمان برای کسانی که به دنبال شغل پر درآمد هستند یکی از برترین کشورهای اروپایی به حساب می آید و کار در این مشاغل نه تنها به افراد بومی آلمانی بلکه به خارجی ها و مهاجرانی که قصد دارند در این کشور زندگی کنند هم پیشنهاد می شود. به شما پیشنهاد می کنیم برای اطلاعات بیشتر مقاله ی پردرآمدترین مشاغل آلمان را مطالعه کنید.

به همین سبب است که دولت آلمان برنامه های متنوعی برای جذب نیروی جوان و متخصص در حوزه های مختلف کاری تدوین کرده است و یکی از دلایل خدمات به پناهندگان در کشور آلمان همین موضوع است تا کشور آلمان بتواند نیروی کار و محرکه کشور را از افراد پناهنده در این کشور تامین کند.

اما دولت آلمان همواره به دنبال جذب نیروی متخصص و آکادمیک هم بوده است و یکی از دلایل مهم اعطای ویزای کاری، تحصیلی، آوسبیلدونگ، و کادر درمان و تخصص همین امر است که از این راه بتواند افراد متخصص و کار آزموده را جذب کشور خود کند. شما می توانید با کمک لانر آوسبیلدونگ به راحتی به آلمان مهاجرت کنید!

پول سازترین آوسبیلدونگ های آلمان

دولت آلمان در طرح ویزا آوسبیلدونگ آلمان این هدف را دنبال می‌کند که با برگزاری دوره های آموزشی ۲ تا ۳.۵ سال نیروی جوان، با انگیزه و متخصص در زمینه های مختلف کاری تربیت کند.

در دوره های آوسبیلدونگ همانطور که می دانید کارفرما موظف است به افراد کار آموز حقوقی را ماهیانه پرداخت کند تا کارآموزان بتوانند هزینه های زندگی خود در کشور آلمان را پوشش دهند.

مبنا حقوق دوره ها بر اساس سنگینی حجم کار و نیاز کشور آلمان به نیروی متخصص در آن زمینه تعیین می‌شود که ابن امر باعث شده است بعضی از این دوره ها خاص و جز پردرآمد ترین دوره های اوسبیلدونگ کشور آلمان تلقی شوند

در سال ۲۰۲۱ پایه حقوق دوره های کارآموزی ۵۵۰ یورو در ماه تعیین شده است که در این بین چندین دوره خاص و پردرآمد خودنمایی می‌کند که در این مقاله به توضیح اجمالی این دوره ها میپردازیم.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2023 + لیست جامع حقوق

آوسبیلدونگ پرستاری

دوره های کارآموزی پرستاری مبتنی بر آموزشش های تئوری همراه با تکالیف عملی بوده و بین 2 تا 3 سال زمان بر است. دوره های آموزشی در کلینیک ها، بیمارستان ها، خانه سالمندان یا سایر موسسات اجتماعی ارائه داده می شوند.

این دوره بصورت شیفتی و به مدت 3 سال می باشد که برای این دوره نیاز به آخرین مدرک تحصیلی یعنی مدرک دبیرستان دارید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله زیر را مطالعه کنید:

شرایط و درآمد آوسبیلدونگ پرستاری در آلمان👩‍⚕️+ بررسی آگهی استخدام”

میزان دریافتی ماهانه کار آ»وزان در خدمات دولتی چگونه است؟

این میزان درآمد بستگی به درمانگاه یا موسسه ای که در آن آموزش میبینید دارد، که در سال اول 1165 یورو، در سال دوم 1230 یورو و در سال سوم 1330 یورو است. ضمنا پرستاران طبق تعرفه حقوق میگیرند که حقوق اولیه بطور متوسط 2300 یورو ناخالص در ماه است و پرستاران در شیفت شبانه حقوق اضافی دریافت میکنند.

آوسبیلدونگ پرستاری

آوسبیلدونگ افسر پلیس 

در آلمان در واقع مقامات مختلف پلیس وجود دارد که هریک داری مسئولیت های متفاوتی هستند. پلیس ایالت ،پلیس فدرال و …

پلیس ایالتی یا حراست به جنایاتی مانند سرقت یا تصادفات رانندگی رسیدگی میکند و در هر ایالت فدرال بطور مستقل سازماندهی میشوند.

پلیس فدرال بطور یکنواخت در سراسر آلمان تقسیم شده و وظایف خود را در ایستگاه های قطار ،فرودگاه ها و مرزها انجام میدهند.

حقوق این دوره 1200تا 1500 یورو در ماه و بالاترین حقوقی که میتوانید در نیروی انتظامی دریافت کنید بالغ بر 7000 یورو در ماه است. این کار بصورت شیفتی میباشد و 2 تا 3 سال طول می کشد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

5 حقیقت درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ

آوسبیلدونگ افسری پلیس

آوسبیلدونگ کارمند اداری

کار در دفتر، دسته بندی فایل ها، محاسبات، آمار و ارقام ،قوانین مدیرت، اگر از شنیدن این کلمات خسته شده اید و بر عکس، شنیدن آنها را در یک روز کاری هیجان انگیز می دانید. پس شما برای آموزش به عنوان یک کارمند اداری آماده بوده و مناسب هستید. طول این دوره آموزش 3 سال می باشد و کار بصورت روزانه است که نیاز به آخرین مدرک دبیرستان است.

شما میتوانید یک منشی اداری شوید اگر دوست دارید محاسبه کنید و از ساعت کاری منظم استقبال و به راحتی میتوانید برنامه ریزی کنید و تحت هیچ شرایطی که به کار در دفاتر اداری علاقه ندارید ، صبر یکی از نقاط قوت شما نیست و برای تمرکز طولانی مدت روی یک کار مشکل دارید منشی اداری نشوید.

درآمد یک کارمند اداری در طول آموزش بصورت زیر می باشد:

 • در سال اول 1040 یورو
 • در سال دوم 1095 یورو
 • در سال سوم 1440 یورو

بعد از اتمام کارآموزی نیز حقوق اولیه شما بعنوان کارمند اداری در ابتدا حدود 2480 یورو ناخالص می باشد.

برخی از آوسبیلدونگ هایی که زیر مجموعه این آوسبیلدونگ کارمند اداری هستند، عبارتند از:

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

آوسبیلدونگ کارمند اداری

آوسبیلدونگ مکانیک کشتی

اگر در مدرسه درس های فیزیک و ریاضیات و بیش از همه انگلیسی (زبان حمل و نقل بین المللی) از نقاط قوت شما بودند، مطمئنا شمل برای شغلی در زمینه مربوط به فناوری و تکنولوژی مناسب هستید شرایط کارآموزی این دوره باید حداقل 16 سال داشته باشید. در این دوره باید مدارک پزشکی لازم را در خصوص آمادگی جسمانی خود برای خدمات دریایی ارائه دهید.

درآمد یک مکانیک کشتی در طول دوره چقدر است؟

در سال اول بیش از 1000 یورو ،سال دوم 1273 یورو و در سال سوم 1763 یورو می باشد و پس از پایان کارآموزی و شروع کار شخصی خود تا 4500 یورو افزایش خواهد یافت.

برخی از آوسبیلدونگ هایی که زیر مجموعه این آوسبیلدونگ کارمند اداری هستند، عبارتند از:

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

آوسبیلدونگ یا دانشگاه؟ + راهنمای جامع و بررسی مزایا و معایب

آوسبیلدونگ مکانیک کشتی

آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات (IT)

اگر شما به برنامه نویسی و سیستم های کامپیوتری علاقه مندید و با آنها سر و کار دارید و همچنین در ریاضیات مهارت دارید و می توانید مسائل پیچیده حساب را به خوبی و با اطمینان حل کنید و کسانی که عموما به رایانه ها ،اینترنت و بازی های کامپیوتری علاقه زیادی دارد.

حقوق اولیه متخصصان آموزش دیده IT را میتوان در حدود بین 2200-1500 یورو ناخالص در نظر گرفت با این حال ، حقوق اولیه تا 2500 یورو نیز امکان پذیر است. همچنین امکان ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر پس از چند سال تجربه حرفه ای وجود دارد. شما بعنوان یک متخصص IT آموزش دیده و دارای مدرک تحصیلی در رشته علوم کامپیوتر ، شرایط ایده آلی را ایجاد کرده اید تا بعنوان یک متخصص فناوری اطلاعات درآمد 4500-4000 یورو ناخالص و بیشتر را کسب کنید .در این دوره کار بصورت پروژه ای است که 2 تا 3 سال زمان میبرد و همچنین به مدرک دوره متوسطه نیاز است.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

مصاحبه کاری آوسبیلدونگ چگونه است؟ + راهنمای کامل + ترفند پذیرش

آوسبیلدونگ IT

آوسبیلدونگ خدمات دولتی

در طول آموزش، شما حقوق ماهیانه دریافت خواهید کرد که با توجه به پیشرفت مهارت های شما در آموزش که با هر سال آموزش افزایش میابد . در برخی سیاست های فدرال تقریبا 1050 یورو در ماه در اولین سال آموزش دریافت خواهید کرد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

ساعت کار در آوسبیلدونگ 2023

آوسبیلدنگ حدمات دولتی

آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی

بعنوان یک کارمند تامین اجتماعی شما باید مهارت های ارتباطی خوبی داشته باشید  و از برخورد با مردم لذت ببریدزیرا وظایف شما شامل ارائه مشاوره جامع به کارفرمایان و کارکنان است. این دوره بصورت روزانه میباشد و 3 سال زمان میبرد و به اخرین مدرک تحصیلی یعنی مدرک دبیرستان نیاز دارد.

اگر شما ساختار و قوانین ثابت را دوست دارید و از کمک کردن به مردم لذت میبرید و همچنین دوست دارید مستقل کار کنید میتوانید یک کارمند تامین اجتماعی شوید. درآمد یک کارمند تامین اجتماعی در طول آموزش در سال اول 1120 یورو، در سال دوم 1210 یورو و در سال سوم 1310 یورو است. با بدست آوردن تجربه بیشتر، حقوق شما نیز افزایش می یاید و پس از 4 سال تجربه کاری در این حرفه درآمد ناخالص ماهانه 2682 یورو بدست خواهید آورد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ 2022

آوسبیلدونگ کارمند تامین اجتماعی

آوسبیلدونگ آجرچین

صنعت ساختمان  یکی از بزرگترین صنایع در کشور آلمان میباشد و همچنین این صنعت بطور پیوسته در حال رشد می باشد. از آنجا که دیوارها عمدتا با دست ساخته میشوند (هنگام ماشین آلات نیز همیشه به افراد نیاز است) آجرچینی یک کار ایمن است و علاوه براین، شغل پردرآمدی نیز میباشد.

درآمد آجرچینی در طول دوره آموزش به این صورت است که:

در سال اول 890 یورو، در سال دوم 1230 یورو و در سال سوم 1495 یورو می باشد. این دوره بصورت روزانه و به مدت 3 سال می باشد و همچنین نیاز به مدارک تحصیلی دوره متوسطه دارد.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

نحوه نگارش رزومه (Lebenslauf) 🎓📰+ تکنیک های نگارش رزومه عالی

آوسبیلدونگ آجرچینی

آوسبیلدونگ کاپیتان داخلی

شما بعنوان یک کاپیتان داخلی، کشتی های مسافری یا باری را با خیال راحت به مقصد میرسانید. کشتی ها را برای حرکت آماده می کنید. ذخیره سازی مناسب محموله را زیر نظر گرفته و از آن گزارش روزانه تهیه می کنید. در طول آموزش سه ساله خود، با زندگی یک کاپیتان آشنا می شوید. شما بطور منظم در کلاس های حرفه ای قایقرانی شرکت می کنید برای اطمینان از اینکه همیشه در مسیر درستی قرار دارید باید بدانید که بعنوان مثال چگونه نقشه ها را به درستی بخوانید و چگونه می توانید یک کشتی را کنترل کنید.

طول این دوره کارآموزی 3 سال و بصورت شیفتی می باشد و نیاز به مدرک متوسطه دارید.

اگر زاز نظر جسمی مناسب هستید و مدت زیادی را بر روی آبها ماندن برای شما یک ماجراجویی است و احساس مسئولیت بالایی دلرید میتوانید یک کاپیتان داخلی شوید  و اگر یک برنامه روزانه منظم کاری برای شما مهم است و علاقه ای به کار در فضای باز ندارید تحت هیچ شرایطی این دوره را انتخاب نکنید.

میزان دریافتی ماهانه این دوره در خدمات دولتی به این صورت است:

 • در سال اول 935 یورو
 • در سال دوم 1070 یورو
 • در سال سوم  1210 یورو

اگر امتحان نهایی خود را با موفقیت پشت سر گذاشته اید به معنای واقعی یک ملوان هستید، و بعنوان یک ملوان حقوق اولیه شما 2200 یورو دریافت می کنید.

به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را برای کسب اطلاعات جامع، مطالعه کنید:

انصراف از آوسبیلدونگ چه آینده ای دارد؟ + راهنمای جامع

آوسبیلدونگ کاپیتان داخلی

آوسبیلدونگ کنترلر ترافیک هوایی

بعنوان کنترل کننده ترافیک هوایی، شما در طول  آموزش خود بین 5900-1150 یورو درامد ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. این بدان معناست که آموزش شما بی چون و چرا از پردرآمد ترین مشاغل آموزشی در آلمان میباشد.

این دوره نیاز به مدارک دوره متوسطه دارد و 2 تا 3 سال بصورت شیفتی طول می کشد. اگر شما تفکر فضایی قوی دارید و علاقه مند هستید درآمد زیادی بدست آورید و آماده برعهده گرفتن مسئولیت های بزرگ هستید، این شغل برای شما مناسب است. اما اگر شما درک خوبی از اعداد ندارید و به فناوری و کامپیوتر علاقه مند نیستید، این شغل مناسب شما نمی باشد.

آوسبیلدونگ کنترلر ترافیک هوایی

آوسبیلدونگ مشاور املاک

از نظر مالی، آموزش بعنوان مشاور املاک یک تصمیم خوب است. در صنعت مسکن و املاک، کمک هزینه های آموزشی خوبی پرداخت میشود، به همین دلیل آموزش بعنوان مشاور املاک نیز در لیست کارآموزی با بالاترین حقوق قرار دارد . درآمد یک مشاور املاک در  سال اول 970یورو، سال دوم 1080 یورو  و در سال سوم 1190 یورو می باشد.

این دوره بصورت روزانه و به مدت 3 سال زمان میبرد و نیاز به ارائه مدارک متوسطه دارد.

اگر شرایط زیر را دارید میتوانید یک مشاور املاک شوید:

 • استعداد فروش دارید و همیشه استدلال های مناسب در زمان های مناسب آماده میکنید.
 • از روزهای کاری متفاوت استقبال میکنید.
 • دنبال فرصت های شغلی خوب هستید و میخواهید در آینده پول زیادی به دست آورید.

و اگر شرایط زیر را ندارید نمیتوانید مشاور املاک خوبی شوید:

 • به سختی میتوانید خودتان را جای دیگران بگذارید.
 • در کار با اعداد و جداول مهارت زیادی ندارید
 • تمایلی ندارید که قرارهای ملاقات مختلفی را خارج از ساعات کاری خود هماهنگ کنید.

آوسبیلدونگ مشاور املاک

سخن اخر!

شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن با ما به آلمان مهاجرت کنید. متخصصان ما در هر ساعت از شبانه روز در کنار شما برای ساختن آینده بهتر هستند. برای دریافت مشاوره رایگان کافی است به صفحه مشاوره مراجعه نمایید. ما از 0 تا 100 مسیر همراه شما هستیم و به شما کمک می کنیم تا بتوانید بهترین خودتان باشید!

با لانرآوسبیلدونگ، زیر یه سال بیا آلمان!

 

آیا با خواندن این مقاله چیزی به دانسته های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا ،  لانر آوسبیلدونگ را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *