مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ 2023

مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ 2022

قوانین آوسبیلدونگ 2023 روی چه مواردی تاکید دارد؟ پس از گذراندن دوره های آوسبیلدونگ شما می توانید با گرفتن مدرک معتبر بین المللی و گذراندن آموزش های حرفه ای مربتط به رشته ی خود، آینده ی درخشانی را رقم بزنید. برای اطمینان خاطر شما نسبت به آینده ای که پیش رو دارید، بخشی از تعهدات و قوانین مربوط به دوره های کارآموزی را، شرح می دهیم. این قوانین شامل تعهدات کارفرما و وظایف شما در دوران کارآموزی و حتی پس از دوره می باشد. پس با ما همراه باشید!

لینک مفید : بلوکارت آلمان

قوانین مربوط به ویزای Ausbildung

اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، باید از سفارت آلمان در کشور خود یا در اداره مهاجرت اگر در آلمان هستید برای ویزا درخواست دهید. برای اعطای ویزای کارآموزی آوسبیلدونگ ، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

یک محل آموزش حرفه ای در یک شرکت آلمانی داشته باشید.

مدارک مالی برای پوشش هزینه های زندگی در آلمان را داشته باشید.

دریافت تاییدیه توسط آژانس کار فدرال آلمان نیز لازم است.

بیمه درمانی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: ویزا آوسبیلدونگ آلمان

انواع قوانین آوسبیلدونگ در آلمان

آلمان دو نوع برنامه اصلی Ausbildung دارد، حرفه ای و مدرسه محور.

Ausbildung حرفه ای (دوگانه)

نوع حرفه ای Ausbildung در یک شرکت اتفاق می افتد. در طول آموزش تئوری، شرکت کنندگان در مدرسه حرفه ای شرکت می کنند. این به شما دانش نظری و عملی در مورد حرفه خود می دهد.

مشاغل حرفه ای (دوگانه) در آلمان شامل صنایع دستی، آوسبیلدونگ پرستاری، آوسبیلدونگ نانوایی، تجار مختلف، برق کاران، کارگران آمبولانس، آوسبیلدونگ لوله کش، سنگ تراشی، نقاش، آوسبیلدونگ آرایشگری و غیره می باشد.

مفاد قانون آموزش فنی و حرفه ای (آوسبیلدونگ)

قانون آموزش حرفه ای (BBiG)، ضوابط آموزش دوگانه، آموزش حرفه ای و بازآموزی، آمادگی آموزش حرفه ای و ارتقای آموزش حرفه ای برای گروه های خاص را شرح می دهد.

 

BBiG از جمله موارد زیر را تنظیم می کند:

  • چه کسانی مجاز به آموزش هستند؟
  • یک شرکت آموزشی مناسب چگونه باید باشد؟
  • کدام مشاغل آموزشی شناخته می شوند؟
  • شما به عنوان یک کارآموز چه حقوق و تعهداتی دارید؟
  • امتحانات چگونه برگزار می شود؟

نکته مهم: قانون آموزش حرفه ای فقط تا حدی مربوط به مشاغل و حرفه های صنایع دستی است. این قانون شامل آوسبیلدونگ پرستاری و کمک پرستار نمی شود. حتی پیراپزشکان، پرستاران سالمند، فیزیوتراپیست ها، دستیاران بیهوشی و ماماها/ پرستاران زایمان و می توانند با اطمینان قانون را نادیده بگیرند.

مفاد مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ 2022

مربی شما کیست و چه کسی مسئولیت آموزشی شما را بر عهده دارد؟

شرکت آموزشی موظف است یک فرد مرجع را برای کارآموزان به عنوان مربی تعیین کند – به کارآموز باید به صراحت اعلام شود که این فرد کیست، زیرا این فرد باید در تمام موارد مسئول تماس شما باشد. اگر مربی نامی ذکر نشده باشد، می توانید چنین شخصی را درخواست کنید، به عنوان مثال از طریق یک فرد قابل اعتماد یا شورای کاری شرکت.

هنگامی که مراقب شما مشخص شد، آنها می توانند آموزش شما را خودشان بر عهده بگیرند یا مسئولیت را به افراد منتخب محول کنند. برای برخورداری از حق آموزش، باید شرایط شخصی و حرفه ای رعایت شود که در بندهای 28 تا 30 قانون آموزش حرفه ای تعریف شده است.

شایستگی شخصی: شایستگی شخصیت شامل نحوه صحیح برخورد با کارکنان می شود. به عنوان مثال اگر شما به عنوان یک کامند جوان، قرارداد آوسبیلدونگ خود را بسته اید و وارد شرکت شده اید، مربی با فرهنگ ارتباطی درست، داشته باشید.

شایستگی حرفه ای: شایستگی حرفه ای فردی است که آموزش انتخابی شما را با موفقیت پشت سر گذاشته و مورد بررسی قرار گرفته است. نه تنها خود آموزش یک گزینه است، بلکه، به عنوان مثال، یک مدرک مرتبط با موضوع است. تجربه کاری و آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک استادکار معمولاً از یک مربی نیز انتظار می رود. پیشتر در دوره های آوسبیلدونگ به عنوان مثال آوسبیلدونگ کارگر عمران، تضیح دادیم که عنوان استاد، به چه افرادی لقب داده می شود.

برخی از مقالات مرتبط به قوانین مهم آوسبیلدونگ 2023 عبارتند از:

به رسمیت شناختن دوره های کارآموزی

طبق بند چهار قانون آموزش حرفه ای، وزارتخانه های مسئول پس از آن با توافق با وزارت آموزش و تحقیقات فدرال مجاز به شناسایی مشاغل آموزشی هستند.

مقررات آموزشی طبق بند پنجم مبنای کار قرار می گیرد. آیین نامه آموزشی باید دارای پنج نکته باشد:

نام شغل آموزشی
مدت زمان آموزش
مشخصات کارآموزی
عناصر واقعی و زمانی
الزامات امتحانی

بنابراین، شغل آموزشی تنها در صورتی شناخته می شود که آموزش مطابق با این مقررات آموزشی انجام شود. اگر اینطور نیست، به اصطلاح یک آموزش غیر دولتی به رسمیت شناخته شده است.

اگر بعد از دوره های آوسبیلدونگ دغدغه پیدا کردن شغل مناسب را دارید، پیشنهاد می کنیم از بهترین سایت های کاریابی آلمان استفاده کنید.

حقوق و تعهدات برای کارآموزان

قوانینی برای هر دو طرف، مربیان و کارآموزان وجود دارد. شما اهداف یکسانی دارید: تکمیل موفقیت آمیز آموزش و همکاری هماهنگ. حقوق و تعهدات برای کارآموزان در خدمت این هدف است.

آنها به عنوان مثال، تعهد شما به تحصیل، مقررات شرکت، الزام به حضور در مدرسه فنی حرفه ای و اقدامات آموزشی و همچنین حق شما برای دستمزد و پایان کار را تنظیم می کنند.

تعهدات کارآموزان

نحوه برگزاری امتحانات

پس از آن که دوره ی آوسبیلدونگ خود را با موفقیت به پایان رساندید. نوبت امتحانات خواهد بود. این امتحانات، شایستگی و میزان یادگیری شما در طول دوره ی آموزشی را به نمایش خواهد گذاشت. (طبق قانون 37 تا 50 آموزش حرفه ای) مدرک نهایی نتایج، به شما اجازه می دهد تا در آن رشته کار کنید و به مصاحبه کاری در آلمان دعوت شوید. همچنین در این قانون شرح امتحانات استاندارد به شکل زیر آماده است:

  • دوره آوسبیلدونگ باید حداکثر دو ماه تا بغد از آزمون نهایی، به پایان برسد.
  • در آزمون های میانی شرکت کرده باشید و نمره مورد قبول، برای شما ثبت شده باشد.
  • امکان برگزاری مجدد آزمون (به صورت پیش بینی نشده) وجود دارد.
  • آزمون طبق استاندارد سنجش وزرات علوم آلمان انجام بپذیرد و ضوابط و ساختارها، رعایت گردد.

شما می توانید فایل جامع قوانین آوسبیلدونگ به زبان آلمانی را به صورت پی دی اف دانلود کنید:

قوانین آوسبیلدونگ

 

آیا با خواندن این مقاله چیزی به دانسته های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا ،  لانر آوسبیلدونگ را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *