لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ 2023

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ 2022

قوانین آوسبیلدونگ 2023 روی چه مواردی تاکید دارد؟ قبل از هرچیز، اگر نمیدانید آوسبیلدونگ چیست، آوسبیلدونگ به  دوره‌های کارآموزی در آلمان گفته می‌شود که ترکیبی از آموزش عملی و تئوری است. پس از گذراندن دوره های آوسبیلدونگ شما می توانید با گرفتن مدرک معتبر بین المللی و گذراندن آموزش های حرفه ای مرتبط با رشته ی خود، آینده ی درخشانی برای خود رقم بزنید. اگر برای شما سوال پیش آمده که آوسبیلدونگ در چه کشورهایی است، باید بگوییم فقط کشور آلمان این دوره‌ها را برگزار می‌کند. برای اطمینان خاطر شما نسبت به آینده ای که پیش رو دارید، بخشی از تعهدات و قوانین مربوط به دوره های کارآموزی را، شرح می دهیم. این قوانین شامل تعهدات کارفرما و وظایف شما در دوران کارآموزی و حتی پس از دوره می باشد. پس با ما و قوانین اوسبیلدونگ، همراه باشید!

قوانین مربوط به ویزای Ausbildung

قوانین مربوط به ویزای آوسبیلدونگ برای کسانی که قصد تحصیل در این دوره‌ها را دارند بسیار حائز اهمیت است. اگر شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید، باید از سفارت آلمان در کشور خود درخواست ویزا بدهید. همچنین اگر در آلمان هستید باید ازطریق اداره مهاجرت محلی خود برای ویزا درخواست دهید. برای دریافت ویزای کارآموزی آوسبیلدونگ ، متقاضیان باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • با یک شرکت آلمانی برای کار و تحصیل قرارداد بسته باشید.
 • مدارک مالی لازم برای پوشش هزینه‌‎های زندگی خود در آلمان را داشته باشید.
 • از آژانس کار فدرال آلمان تاییدیه بگیرید.
 • بیمه درمانی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: قوانین آوسبیلدونگ

مفاد قانون آموزش فنی و حرفه ای (آوسبیلدونگ)

قانون آموزش حرفه‌ای (BBiG)، ضوابط آموزش دوگانه، آموزش حرفه ای و بازآموزی، آمادگی آموزش حرفه ای و ارتقای آموزش حرفه ای برای گروه های خاص را شرح می‌دهد.

BBiG از جمله موارد زیر را تنظیم می کند:

 • چه کسانی مجاز به آموزش هستند؟
 • یک شرکت آموزشی مناسب چگونه باید باشد؟
 • کدام مشاغل آموزشی شناخته می شوند؟
 • شما به عنوان یک کارآموز چه حقوق و تعهداتی دارید؟
 • امتحانات چگونه برگزار می شود؟

نکته مهم: قانون آموزش حرفه ای فقط تا حدی مربوط به مشاغل و حرفه های صنایع دستی است. این قانون شامل آوسبیلدونگ پرستاری و کمک پرستار نمی شود. حتی پیراپزشکان، پرستاران سالمند، فیزیوتراپیست ها، دستیاران بیهوشی و ماماها/ پرستاران زایمان و می توانند با اطمینان خاطر این قانون را نادیده بگیرند.

مفاد مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ 2022

مربی آوسبیلدونگ

یکی از موارد قوانین اوسبیلدونگ، شرکت آموزشی موظف است یک فرد مرجع را برای کارآموزان به عنوان مربی تعیین کند – باید به کارآموز با صراحت اعلام شود که این فرد کیست؛ زیرا این شخص باید در تمام موارد مسئول کارآموز باشد. اگر مربی مشخصی به شما معرفی نشده باشد، می توانید برای داشتن یک مربی درخواست دهید. به عنوان مثال از طریق یک فرد قابل اعتماد یا شورای کاری شرکت.

هنگامی که مربی شما مشخص شد، آن‌ها می‌توانند آموزش شما را خودشان بر عهده بگیرند یا مسئولیت را به افراد منتخب محول کنند. برای برخورداری از حق آموزش، باید شرایط شخصی و حرفه ای رعایت شود که در بندهای 28 تا 30 قانون آموزش حرفه ای تعریف شده است.

شایستگی شخصی: شایستگی شخصیت شامل نحوه صحیح برخورد با کارکنان می‌شود. به عنوان مثال اگر شما به عنوان یک کامند جوان، قرارداد آوسبیلدونگ خود را بسته اید و وارد شرکت شده اید، مربی شما موظف است فرهنگ ارتباطی درست داشته باشد.

شایستگی حرفه ای: شایستگی حرفه ای به این معنا است که شخص مربی دوره‌های آموزشی را با موفقیت پشت سر گذاشته و مورد بررسی قرار گرفته است. از یک مربی انتظار می‌رود تجربه کاری داشته و دوره‌های آموزشی کافی برای تبدیل شدن به یک استادکار دیده باشد.

برخی از مقالات مرتبط به قوانین مهم آوسبیلدونگ 2023 عبارتند از:

به رسمیت شناختن دوره‌های کارآموزی

طبق بند چهار قانون آموزش حرفه ای، وزارتخانه‌های مسئول با توافق با وزارت آموزش و تحقیقات فدرال آلمان مجاز به شناسایی مشاغل آموزشی هستند.  مقررات آموزشی نیز طبق بند پنجم مبنای کار قرار می گیرد. آیین نامه آموزشی باید دارای پنج نکته باشد:

 • نام شغل آموزشی آوسبیلدونگ
 • مدت زمان آموزش
 • مشخصات کارآموزی
 • مکان و زمان آموزش
 • موارد امتحانی

بنابراین، شغل یک رشته آوسبیلدونگ طبق قوانین اوسبیلدونگ، تنها در صورتی به رسمیت شناخته می شود که دوره‌های آموزشی آن مطابق با این مقررات آموزشی انجام شود. مگر این که به عنوان یک آموزش غیر دولتی به رسمیت شناخته شده باشد.

اگر بعد از دوره های آوسبیلدونگ دغدغه پیدا کردن شغل مناسب را دارید، پیشنهاد می کنیم از بهترین سایت های کاریابی آلمان استفاده کنید.

حقوق و تعهدات برای کارآموزان

قوانینی برای هر دو طرف، مربیان و کارآموزان وجود دارد. شما اهداف یکسانی دارید: تکمیل موفقیت آمیز آموزش و همکاری هماهنگ. حقوق و تعهدات برای کارآموزان در خدمت این هدف است. به عنوان مثال، تعهد شما به تحصیل، مقررات شرکت، الزام به حضور در مدرسه فنی حرفه‌ای، اقدامات آموزشی و همچنین حق شما برای دستمزد و پایان کار.

تعهدات کارآموزان

نحوه برگزاری امتحانات

پس از آن که دوره‌ی آوسبیلدونگ خود را با موفقیت به پایان رساندید، نوبت امتحانات خواهد بود. این امتحانات، شایستگی و میزان یادگیری شما در طول دوره‌ی آموزشی را به نمایش خواهد گذاشت. (طبق قانون 37 تا 50 آموزش حرفه ای) مدرک نهایی که به شما اعطا می‌شود، به شما اجازه می‌دهد در آن رشته کار کنید و به مصاحبه کاری در آلمان دعوت شوید. همچنین در این قانون شرح امتحانات استاندارد به شکل زیر است:

 • دوره آوسبیلدونگ باید حداکثر دو ماه تا بعد از آزمون نهایی، به پایان برسد.
 • باید در آزمون‌های میانی شرکت کرده باشید و نمره مورد قبول برای شما ثبت شده باشد.
 • امکان برگزاری مجدد آزمون (به صورت پیش بینی نشده) وجود دارد.
 • آزمون طبق استاندارد سنجش وزرات علوم آلمان انجام بپذیرد و ضوابط و ساختارها، رعایت گردد.

هزینه آوسبیلدونگ

در بحث قوانین اوسبیلدونگ؛ دوره‌‌های آموزشی آوسبیلدونگ معمولا بدون هزینه هستند و افراد بدون پرداخت هزینه آوسبیلدونگ می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کرده، حقوق دریافت کنند و مدرک بگیرند. به عنوان مثال اگر شما لیست پردرآمدترین رشته های اوسبیلدونگ را بررسی کنید متوجه خواهید شد که برای شرکت در هیچکدام از آن‌ها نیاز به هزینه آوسبیلدونگ نیست. به عنوان مثال برای شرکت در آوسبیلدونگ پرستاری یا آوسبیلدونگ IT که از پردرآمدترین رشته های اوسبیلدونگ به شمار می‌روند نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای از سوی کارآموز نیست. اما برخی دوره‌های آوسبیلدونگ وجود دارند که نه تنها طی آن‌ها حقوقی به کارآموزان پرداخت نمی‌شود، بلکه آن‌ها باید به منظور تجربه اوسبیلدونگ این دوره‌ها هزینه نیز پرداخت کنند. مثل برخی رشته‌های آوسبیلدونگ هنر و موسیقی.

بد نیست مطالعه کنید : بلوکارت آلمان

تمکن مالی برای آوسبیلدونگ

تمکن مالی برای آوسبیلدونگ از موارد مورد نیاز است. افراد به منظور مهاجرت به آلمان و شرکت در آوسبیلدونگ باید بتوانند ثابت کنند که می‌توانند از پس هزینه‌های خود در آلمان بربیایند. مبلغ تمکن مالی اعلام شده توسط آوسبیلدونگ 12324 یورو است. یعنی شما برای گذراندن هر ماه در کشور آلمان به 1027 یورو احتیاج خواهید داشت. اما از آنجایی که می‌دانید، کارآموزان آوسبیلدونگ حین تحصیل حقوق دریافت می‌کنند. طبق قوانین آوسبیلدونگ 2023، اگر حقوق شما طبق قرارداد آوسبیلدونگ خود با کارفرمای آلمانی از رقم 927 یورو بیشتر باشد، شما از ارائه تمکن مالی معاف خواهید شد. چون حقوق دریافت می‌کنید و بدی صورت می‌توانید از پس هزینه‌های زندگی خود در آلمان بربیایید.

در بحث قوانین اوسبیلدونگ، شما می توانید فایل جامع قوانین آوسبیلدونگ به زبان آلمانی را به صورت پی دی اف دانلود کنید:

قوانین آوسبیلدونگ

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *