لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

10 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ

شما پس از 12 سال توانستید به بهترین شکل ممکن دوران دبیرستان خود راه به اتمام برسانید و هدف شما از ادامه تحصیل، کسب درآمد و موقعیت شغلی مناسب است. دوره های آوسبیلدونگ، یکی از بهترین گزینه‌ها برای شماست. چرا که می‌توانید در کنار ادامه تحصیل، به قطب صنعتی و اقتصادی اروپا، یعنی آلمان مهاجرت کنید!
ما در این مقاله، می‌خواهیم 10 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ‌ شرح دهیم؛ پس با ما همراه باشید. به شما پیشنهاد می‌کنیم پیش از مطالعه این مقاله، اگر نمی دانید آوسبیلدونگ چیست؟ کلیک کنید!

1.حقوق دریافت می کنید!

شما در طول این دوره کارآموزی معمولا ماهانه حقوق دریافت می‌کنید و از لحظه‌ی ورود به آوسبیلدونگ و دریافت اولین حقوق خود، می توانید خودتان را تامین کنید. البته در نظر داشته باشید، حقوق شما ناخالص است و مواردی مانند حقوق بازنشتگی و بیمه و … از آن کسر خواهد شد.
اینکه حقوق شما دقیقاً چقدر است، به حرفه‌ی شما، اندازه شرکت آموزشی شما و دوگانه بودن آموزش شما بستگی دارد. زیرا شما فقط در مشاغل آموزشی دوگانه حقوق دریافت می‌کنید. بدین معنی که اگر آموزش‌های مدرسه‌ای ببینید، حقوقی دریافت نخواهید کرد. (به جز آوسبیلدونگ پرستاری)

2. شانس خوبی در بازار کار دارید!

بارها شاید در اخبار به گوش شما رسیده باشد که نیروی کار در آلمان، کم وجود دارد و نیاز دارند نیروی کار متخصص و یا کارگران ماهر را از سایر کشورها استخدام کنند. این یک موقعیت ویژه است که به شما این امکان را می‌دهد که توسط شرکت‌های بسیار بزرگ و موفق استخدام شوید. این امر سبب می شود رزومه شما قوی‌تر شود و شانس خود را در بازار کاری آلمان افزایش دهید. درواقع شما با یک تیر دو نشان می‌زنید! هم مدرک معتبر تخصص خود را دریافت می‌کنید و هم رزومه کاری خود را قوی می‌کنید. در سال 2023، شرکت‌ها به شدت دنبال استخدام کارآموز هستند. این فرصت طلایی را از دست ندهید و هر چه سریع تر توسط مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، آینده خود را بسازید!

بیشتر بخوانید: مهاجرت به آلمان از طریق آوسبیلدونگ

3. بدون تمکن مالی مهاجرت می‌کنید!

آوسبیلدونگ معمولا تمکن مالی ندارد؛ اما اگر حقوق ناخالص ماهیانه­‌ی شما از یک حد مشخصی پایین­‌تر باشد، شما باید مابه التفاوت مقدار حقوق خودتان با تمکن مالی تصویب شده را داشته باشید و به عنوان تمکن مالی ارائه دهید.

4. هزینه‌ای برای این دوره‌ها پرداخت نخواهید کرد

یکی از بزرگ ترین مزایای دوره های آوسبیلدونگ این است که متقاضیان خارج از کشور هزینه‌ای برای دوره‌های آموزشی پرداخت نمی‌کنند. به علاوه از آنجایی که در طول دوره Ausbildung حقوق ماهیانه دریافت می‌کنید، می‌توانید از طریق آن، هزینه‌های مسکن، غذا، پوشاک، بیمه، حمل‌ونقل و مالیات را پوشش دهید.

5. به صورت تجربی، همه‌چیز را یاد می‌گیرید!

چنانچه از دروس تئوری خسته شده‌ و می‌خواهید هر چه سریع‌تر وارد بازارکار شوید، آوسبیلدونگ بهترین گزینه برای شماست. یکی از مهم‌ترین روش‌های متخصص شدن در انجام یک کار، تجربه‌ی عملی است. این فرصت را برای اولین بار، دولت آلمان در اختیار شما قرار داده است.

6. مزایای جانبی خواهید داشت!

از روز اول شما مانند یک کارمند از مزایای بسیاری برخوردار خواهید بود. کمک هزینه رستوران، مرخصی استعلاجی، کارت رفت و آمد و … تنها بخشی از امکاناتیست که شرکت در اختیار شما قرار خواهد داد.

به عنوان مثال در آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات، بسیاری از شرکت ها، لب تاب و هدفون را در اختیار افراد قرار می دهند. شما از ابتدا، وارد دنیا جذاب بازار کار آلمان خواهید شد.

اگر دوره­‌ی آوسبیلدونگ را شروع کنید، حتی مجبور نیستید خود را بیمه درمانی کنید؛ چون هنگامی که دوره­‌ی آوسبیلدونگ شما شروع می‌­شود، به طور خودکار بیمه‌­ی سلامت خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: آوسبیلدونگ یا دانشگاه؟

7. باز هم می‌توانید ادامه تحصیل دهید!

پس از آوسبیلدونگ، دوره‌هایی به نام Weiter Bildung وجود دارد. این دوره‌ها کاملا اختیاری هستند و شما می‌توانید با گذراندن این دوره به مدت 6 ماه تا 2 سال، تبدیل به یک فوق حرفه‌ای در کار خود شوید. به عنوان مثال در آوسبیلدونگ کارمند رویداد، پس از گذراندن دوره وایتابیلدونگ، تبدیل به مدیر رویداد خواهید شد. از مزایای آن نیز می توان به ارتقا موقعیت شغلی و افزایش حقوق اشاره کرد.

آوسبیلدونگ

8. دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ بسیار متنوع هستند

کسب مهارت در هر شغلی که تصور آن را داشته باشید، در دوره‌های آموزشی آوسبیلدونگ وجود دارد. آوسبیلدونگ بیش از 300 فرصت شغلی مختلف را پوشش می‌دهد؛ مشاغلی که اصول آن‌ها باید به طور سیستماتیک در طی 3 تا 4 سال آموزش آموخته شود؛ این خود یک مزیت بزرگ به حساب می‌آید.

9. مدرک بین المللی دریافت خواهید کرد

با گذراندن موفقیت آمیز این دوره‌ها، مدرک دولتی کارگر ماهر را دریافت خواهید کرد. با داشتن این مدرک می‌توانید فرصت‌های شغلی عالی در آلمان را داشته باشید. مدرک کارگر ماهر مرحله مهمی برای درخواست اجازه اقامت دائم در آلمان است.
پس از چندین سال کار در آلمان، اخذ تابعیت آلمان نیز اصولاً امکان پذیر است. این مدرک در سراسر اتحادیه اروپا تایید شده است و فرصت‌های شغلی عالی را در سراسر جهان ارائه می‌دهد.

10. خانواده‌تان می‌توانند به شما بپیوندند

این امکان وجود دارد که اعضای نزدیک خانواده کارآموزان بتوانند به آلمان بیایند. این مورد حتی مورد نظر بسیاری از کارفرمایان است. مثلاً ممکن است محل های کارآموزی برای همسران یا شرکا پیدا شود و آموزش با هم تکمیل شود. همچنین این امکان وجود دارد که فرزندان شما در طول دوره کارآموزی در آلمان به شما بپیوندند.

سخن آخر!

با توجه به شرایط آوسبیلدونگ، فرصت طلایی برای ایرانیان فراهم آمده تا بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن به آلمان مهاجرت کنند و آینده‌ی خود را بسازند. برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم مشاوره را پر کنید تا متخصصان ما با شما تماس بگیرند.

 با لانر آوسبیلدونگ
زیر یک سال
بیا آلمان

با لانر آوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره