آوسبیلدونگ نجاری

Tischler/in

کاربردی

متوسط حقوق ماهیانه دوره:

690 یورو

متوسط درآمد ماهیانه پس از دوره:

2320 یورو

پیش نیاز:

دیپلم

نوع کار:

روزانه

گروه دوره:

عمومی

طول دوره:

3 سال

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ نجاری موضوع مورد بحث ما در این مطلب است.  در صورتی که قصد دارید از طریق این آوسبیلدونگ وارد بازارکار آلمان شوید، می توانید در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا از جزییات مربوط به این موضوع اطلاعات لازم را بدست آورید.

آوسبیلدونگ نجاری چقدر درآمد دارد؟

در سال اول آموزش، کارآموزان حداقل 585 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت می کنند. حداقل دستمزد طی چند سال آینده به تدریج افزایش خواهد یافت. در سال دوم حداقل 690 یورو و در سال سوم 790 یورو ناخالص در ماه دریافت خواهید کرد. با این حال، استثنائاتی وجود دارد! اگر شرکت به یک قرارداد جمعی متعهد باشد، قرارداد جمعی اعمال می شود – حتی اگر پاداش کمتر از حداقل دستمزد باشد. اما این اغلب اتفاق نمی افتد. به هر حال، یک نتیجه خوب در آزمون میانی نه تنها با تمجیدهای زیادی همراه است؛ به عنوان مثال، در نوردراین وستفالن، کارآموزان در صورتی که امتحان میانی خود را با عملکردی خوب به پایان برسانند، 130 یورو پاداش موفقیت دریافت می کنند. شما برای ارزیابی شانس خود در آوسبیلدونگ نجاری، می توانید با مشاوران تخصصی لانر آوسبیلدونگ، ارزیابی رایگان داشته باشید. به شما پیشنهاد می کنیم برای یافتن آوسبیلدونگ مورد علاقه ی خود، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ نجاری

پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ نجاری، چه چیزی می توانم کسب کنم؟

قراردادهای جمعی حتی پس از آموزش دوباره اعمال می شود. این بدان معناست که نجاران بسته به صلاحیت و سابقه کاری، حقوق یکسانی دریافت می کنند. قراردادهای جمعی همچنین استحقاق دریافت مرخصی و پاداش کریسمس و همچنین ساعات کار هفتگی را تنظیم می کند. برای مثال، در نوردراین-وستفالن، پس از اتمام موفقیت آمیز دوره آوسبیلدونگ نجاری، حقوق اولیه حداقل 2010 یورو ناخالص را به شما تعلق می گیرد. در شمال غرب، متوسط ​​درآمد حدود 2320 یورو در ماه است، یعنی 14.50 یورو در ساعت با 40 ساعت کار در هفته. لازم به ذکر است که اغلب تفاوت های قابل توجهی در حقوق بین ایالت های فدرال وجود دارد. دستمزدها در ایالت‌های فدرال جدید اغلب پایین‌تر است، که تا حدودی می‌تواند با هزینه‌های پایین‌تر زندگی توضیح داده شود. دستمزد شما در طول دوران حرفه ای شما همچنان به رشد خود ادامه خواهد داد. اگر تجربه حرفه ای شما با تعداد سال های نجار افزایش یابد، حقوق شما نیز در همان زمان افزایش می یابد. صلاحیت های بیشتر نیز نتیجه می دهد. در نوردراین وستفالن، نجاران با دانش تخصصی، هشت سال تجربه حرفه ای و موقعیت مدیریتی تا 3430 یورو به صورت ناخالص در ماه دریافت می کنند. به عنوان یک نجار چیره دست، شما مبالغ بالاتری نیز کسب می کنید. اگر آموزش پیشرفته خود را به عنوان یک استادکار با موفقیت به پایان رسانده اید و در موقعیتی مشابه قرار گرفته اید، می توانید حقوق اولیه حدود 2600 یورو را در نوردراین-وستفالن انتظار داشته باشید. به عنوان رئیس یک شرکت با حداقل 35 کارمند، به عنوان یک استاد نجار، حقوق ناخالصی در حدود 3600 یورو در ماه دریافت می کنید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

به عنوان یک نجار، می توانید به طور قابل توجهی بر درآمد خود تأثیر بگذارید. به طور کلی، هر چه بیشتر روی مدارک خود سرمایه گذاری کنید، شانس شما برای افزایش حقوق بیشتر است.

مسیر شغلی آوسبیلدونگ نجاری

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

اگر امتحان کارفرمایی را با موفقیت گذرانده اید و نجار هستید، با ابزارهای مختلف آشنا شده اید و می توانید بر اساس نیاز مشتری انواع مبلمان بسازید. اگر به یک منطقه کاری علاقه خاصی دارید یا می خواهید از نردبان شغلی بالا بروید، گزینه های مختلفی برای شما وجود دارد.

سه دوره ممکن برای پیشرفت

اگر می‌خواهید خود را به عنوان یک کاردان در تجارت نجاری آموزش دهید، سه دوره آموزشی پیشرفته برای شما باز است که در صورت لزوم می‌توانید بخش‌هایی از آزمون استادکار را نیز اعتبار دهید: مشاور مشتری خبره، برنامه‌ریز تولید خبره و مدیر ساخت و ساز.دارای گواهی است.

صنعتگر

برای پیشرفت حرفه ای، می توانید آموزش های بیشتری را در یک کالج فنی بگذرانید تا به یک صنعتگر ماهر تبدیل شوید، به عنوان مثال برای تبدیل شدن به یک تکنسین دارای گواهینامه دولتی متخصص در فناوری چوب یا یک تکنسین دارای گواهی دولتی متخصص در طراحی داخلی یا ساخت و ساز داخلی.

استاد نجار

برای تبدیل شدن به یک استاد نجار، ابتدا باید چندین سال تجربه حرفه ای داشته باشید. پس از آن گواهی استاد صنعت به شما این فرصت را می دهد که به صورت خوداشتغالی یا موقعیت مدیریتی مسئول را به عنوان مدیر عملیات شاغل یا رئیس بخش های تخصصی فردی به عهده بگیرید.

آموزش بیشتر برای تبدیل شدن به یک مرمتگر

اگر به اشیاء قدیمی علاقه دارید، می توانید آموزش ببینید تا یک مرمتگر شوید. این حرفه در مورد حفظ و مرمت و همچنین ثبت آثار علمی و فنی هنری و فرهنگی است.

معمار داخلی، معمار، طراح، مهندس فناوری چوب و پلاستیک

آیا دوست دارید یک طراح داخلی، معمار، طراح یا مهندس فناوری چوب و پلاستیک شوید؟ برای این کار باید در صورت نداشتن مدرک ورودی دانشکده فنی و سپس در دانشکده فنی مربوطه شرکت کنید. با یکی از حرفه های ذکر شده در بالا یا با داشتن دیپلم دبیرستان، می توانید در آکادمی هنرهای زیبا یا دانشگاه شرکت کنید و مدرک Dipl.-Holzwirt یا Dipl.-Ing را دریافت کنید. طراح شوید به عنوان یک مدیر چوب واجد شرایط، می توانید موقعیت های پیشرو در صنعت چوب و به عنوان یک مهندس واجد شرایط را به عهده بگیرید. طراح شما شکل می دهد و مبلمان و اشیاء دیگر را ایجاد می کند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی ساعت کار در آوسبیلدونگ کلیک کنید.

راه اندازی کسب و کار

اگر می خواهید خوداشتغال شوید، می توانید کسب و کار نجاری خود را راه اندازی کنید. اما برای انجام این کار، باید تجربه حرفه ای طولانی داشته باشید و به خوبی آگاه و آماده باشید. برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتبط عبارتند از:

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در این حرفه وجود دارد؟

 • خودتان مبلمان را مطابق با طرح های خودتان بسازید.
 • انواع چوب و خواص مربوط به آنها را نام ببرید.
 • ماشین آلات لازم را راه اندازی کند.
 • مشتریان را با توجه به خواسته ها و ایده های آنها توصیه می کنند.
 • مونتاژ مبلمان.
 • تعمیر مبلمان آسیب دیده.
 
حقوق سال چهارم حقوق سال سوم حقوق سال دوم حقوق سال اول
790 یورو 690 یورو 585 یورو
 
شغل 3 شغل 2 شغل 1 این دوره میزان حقوق
مکانیک چوب نجار استاد نجاری
1700 یورو 1600 یورو 2200 یورو 1470 یورو مینیمم حقوق
2300 یورو 2100 یورو 4000 یورو 2600 یورو ماکزیمم حقوق
 
اسم پوزیشن های شغلی نام شرکت جنسیت شروع دوره لوکیشن دوره
نجار   LMC Caravan GmbH & Co. KG group of companies خانم / آقا 09.08.2022 Sassenberg
نجار   Land Niedersachsen group of companies خانم / آقا 01.09.2022 Braunschweig
نجار   Wirtschaftsbetriebe Lünen GmbH group of companies خانم / آقا 01.08.2022 Lünen

معرفی دوره آوسبیلدونگ

وقتی به اطراف خانه خود نگاه می کنید، متوجه می شوید که قسمت اعظم فضای داخلی شما از چوب ساخته شده است؟ و اگر چیزی خراب شد، آیا ابزار مناسب را برداشته و خودتان آن را تعمیر می کنید؟ شکی در مورد آن نیست، شما باید نجاری را آموزش ببینید و نحوه کار با چوب را به طور حرفه ای یاد بگیرید. از اینکه چه چیزی از مواد اولیه می توان تهیه کرد و وظایف یک نجار که فراتر از ساخت صندلی، میز و نیمکت است چقدر متنوع است شگفت زده خواهید شد. در محل کار باید با ماشین های زیادی سر و کار داشته باشید که در پایان آموزش قادر خواهید بود بدون مشکل کار کنید. البته ممکن است بلند و کثیف هم شوید و برای اجرای دقیق ایده محصول به دستان ماهر و تخیل خوب نیاز دارید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

یک نجار چه می کند؟

برای اینکه شما تصور روشنی از کارآموزی به عنوان نجار داشته باشید، مراحل کار در این مرحله برای شما توضیح داده می شود: اول از همه، نجار باید با مشتری ملاقات کند و ایده یک محصول را به بحث بگذارد. بنابراین شما فقط در کارگاه کار نمی کنید، بلکه با مردم نیز ارتباط برقرار می کنید، به همین دلیل باید صمیمی و اجتماعی باشید. سپس به کار آماده سازی کار می پردازید، که به موجب آن مهارت های ریاضی مورد نیاز است. بالاخره یک نجار باید ابعاد را دقیق محاسبه کند تا بعداً همه چیز کج نشود. حالا به چوب می رسد، باید فرآوری شود و بریده شود. شما می توانید کارهای خشن را با ماشین انجام دهید، اما برای کارهای خوب، کار دستی لازم است. قبل از اینکه محصول را به مشتری تحویل دهید یا آن را نصب کنید، شما به عنوان یک نجار سطوح را تکمیل می کنید. اما در دوره کارآموزی خود به عنوان نجار چه محصولاتی را تولید می کنید؟ از کابینت ها، مبلمان صندلی، میزها، پنجره ها و درها گرفته تا یراق آلات داخلی گرفته تا یراق آلات نمایشگاهی و فروشگاهی، طیف محصولات گسترده است – و کار شما متنوع است. شما همچنین به عنوان نجار در سایت‌های ساختمانی کار می‌کنید، جایی که از پنجره‌ها، پله‌ها و درها استفاده می‌کنید، و در اتاق‌های نشیمن یا دفاتر کار می‌کنید، کفپوش پارکت می‌کنید و مبلمان داخلی، جداکننده‌های اتاق یا روکش دیوار را نصب می‌کنید. کار نجار همچنین شامل تعمیر مبلمان آسیب دیده و ایجاد نمونه است. به شما پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را بخوانید:

7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان

تفاوت بین نجار و وصال چیست؟

پاسخ بسیار ساده است: وجود ندارد! نجاری و وصال هم همین حرفه است. به سادگی دو نام برای آموزش و حرفه وجود دارد. در جنوب آلمان مردم بیشتر از نجار استفاده می کنند، در شمال آلمان بیشتر از وصال استفاده می کنند. با این حال، عنوان شغل رسمی، نجار است – این چیزی است که مقررات صنایع دستی می گوید.

آیا قبلاً می دانستید که …

 • بزرگترین سکویا غول پیکر زنده در کالیفرنیا 83.8 متر ارتفاع دارد و بین 1900 تا 2500 سال قدمت دارد؟
 • مسابقه “Die Gute Form” هر ​​ساله برگزار می شود که در آن به بهترین طراحی از قطعه های سالگرد جایزه تعلق می گیرد؟
 • هریسون فورد نجار بود، امتحان کارشناسی ارشد را گذراند و حتی برای گروه راک ایالات متحده “The Doors” کار کرد؟ جورج لوکاس او را زمانی که در حال انجام مأموریتی از او بود، کشف کرد.
 • بزرگترین صندلی جهان ثبت شده در گینس 25 متر ارتفاع دارد و در نورنبرگ قرار دارد؟
 • گران‌ترین چوب جنگل‌های آلمان درخت خدمات است که هر متر مکعب آن حدود 600 یورو است؟
 • 90 درصد این حرفه توسط مردان انجام می شود؟

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی قرارداد آوسبیلدونگ کلیک کنید.

ویژگی های شخصیتی یک نجار چگونه است؟

اگر می خواهید یک کارآموزی را به عنوان یک نجار شروع کنید و تبدیل به استاد بعدی شوید، باید خلاق و مراقب باشید و همچنین بتوانید از ابزارهای دستی به خوبی استفاده کنید. زیرا در کار روزانه خود باید با اره ها، ماشین های سبک دستی مانند آسیاب زاویه دار و ماشین های سنگین سر و کار داشته باشید. اینها ثابت هستند و تا حدی با رایانه کنترل می شوند تا کار شما آسان تر شود. علاوه بر چوب، شما باید با پلاستیک، فلز و شیشه نیز سر و کار داشته باشید که آنها را به صورت جداگانه پردازش و طراحی می کنید – که بیشتر آنها در حالت ایستاده اتفاق می افتد. سال اول کارآموزی به عنوان یک نجار معمولاً به عنوان یک سال آموزش حرفه ای پایه با آموزش تمام وقت در مدارس حرفه ای انجام می شود و پس از آن سیستم آموزشی دوگانه است. اما زمانی که در نهایت امتحان خود را پس داده اید و گواهینامه کاردانی خود را در دست دارید، لازم نیست به همین جا ختم شود! اکنون گزینه های مختلفی برای تخصص یا آموزش بیشتر در اختیار شما قرار دارد.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مصاحبه کاری آوسبیلدونگ کلیک کنید.

شما باید نجار شوید اگر …

 • شما دوست دارید عملی کار کنید.
 • رگه های خلاقانه شما به شما کمک می کند تا طرح ها و پیش نویس ها را ایجاد کنید.
 • از بودن در کنار مردم لذت می برید.

تحت هیچ شرایطی نباید نجار شوید اگر …

 • شما در مدرسه فقط “ایستگاه قطار” را در ریاضی می فهمیدید.
 • در صورتی که نیاز به گذاشتن یک قفسه ساده داشته باشید، به کمک نیاز دارید.
 • شما فقط “حلقه” را به عنوان راهی برای اتصال دو رشته به یکدیگر می شناسید.

آوسبیلدونگ‌های مرتبط

آخرین مقالات

Cresta Help Chat
Send via WhatsApp