لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

رشته مدیریت بازرگانی در آلمان | بررسی شرایط تحصیل + معرفی دانشگاه

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

مدیریت بازرگانی

رشته مدیریت بازرگانی (BWL) یکی از رشته های پرطرفدار در آلمان است و افرادی که این رشته را انتخاب می کنند می توانند بسته به مهارت ها و نوع شرایط تحصیل خود، حقوق و درآمد خوبی داشته باشند. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا شرایط تحصیلی رشته مدیریت بازرگانی در آلمان به همراه الزامات را برایتان شرح دهیم. همچنین شرایط آوسبیلدونگ رشته مدیریت بازرگانی در آلمان بررسی می کنیم. با لانر آوسبیلدونگ همراه باشید!

رشته مدیریت بازرگانی در آلمان (BWL)

در این مقاله به محتویات زیر میپردازیم:

 • مدرک بازرگانی BWL چیست؟
 • محتوا و موضوعات ارائه شده در مدیریت بازرگانی چیست؟
 • الزامات مطالعات بازرگانی چیست؟
 • مشاوره در مورد انتخاب رشته چگونه ارائه می شود؟
 • هزینه مدرک مدیریت بازرگانی چقدر است؟
 • چشم انداز شغلی مدیریت بازرگانی
 • حقوق تحصیلی بازرگانی چقدر است؟
 • برای مطالعات بازرگانی کدام محل تحصیل بهترین است؟
 • کسب تجربه حرفه ای در زمینه مطالعات بازرگانی و تامین مالی چگونه انجام می شود؟

رشته مدیریت بازرگانی

مدیریت بازرگانی در آلمان چیست و مدرک بازرگانی در آلمان چگونه است؟

قبل از توضیح مدرک بازرگانی لازم است به توضیح دو مدرک شبیه به هم بپردازیم که گاهی با هم اشتباه گرفته می شوند. در این خصوص لازم است بدانید که مدرک BWL با مدرک WiWi تفاوت دارد.

زیرا مدرک wiwi علاوه بر مدیریت بازرگانی، اقتصاد را نیز آموزش می دهد. بنابراین محتوای اقتصادی با توجه به شرکت‌های فردی و همچنین به کل اقتصاد منتقل می‌شود. بنابراین مدیریت بازرگانی زیرمجموعه ای از اقتصاد است.

به عنوان جایگزینی برای مطالعات تجاری کلاسیک، برخی از دوره های مرتبط مانند “تجارت بین المللی” نیز وجود دارد، که در آن تمرکز قوی تری بر توسعه شایستگی بین فرهنگی یا درک بازارهای جهانی وجود دارد.

برای دیدن دوره های آوسبیلدونگ مرتبط با این رشته کلیک کنید.

صفر تا صد ویزا آوسبیلدونگ آلمان

 BWL دقیقا به چه معناست؟

مدرک BWL به روابط اقتصادی می پردازد. به طور دقیق تر، شما مدیریت، کنترل و سازماندهی یک عملیات یا شرکت اقتصادی را مطالعه می کنید.

اگر قبلاً در ملاحظات خود در مورد انتخاب مدرک پیش رفته اید، ممکن است متوجه شده باشید که مدارک مختلفی برای مدرک کارشناسی وجود دارد. متداول ترین مدرک اعطا شده لیسانس است. این مدرک عمدتاً در علوم انسانی، علوم اجتماعی و اقتصاد اعطا می شود و همچنین رایج ترین مدرک برای مدرک مدیریت بازرگانی است.

شما همچنین می توانید مدرک مدیریت بازرگانی را با مدرک لیسانس علوم تکمیل کنید. این ممکن است به دلیل تمرکز محتوای مطالعه باشد، زیرا لیسانس علوم بیشتر بر روی علوم طبیعی و مهندسی تمرکز دارد.

رشته مدیریت بازرگانی در آلمان

محتوای آموزشی رشته مدیریت بازرگانی

در ابتدای دوره مدیریت بازرگانی ابتدا دانش روش شناسی و دانش پایه مدیریت بازرگانی و حسابداری آموزش داده می شود. شما باید یاد بگیرید که سیستم های پیچیده شرکت چگونه کار می کنند و مهارت های مدیریت و سازماندهی شرکت ها را توسعه دهید.

شما می توانید لیست دقیق موضوعات را در کتابچه راهنمای ماژول برای هر دوره بیابید. یک ماژول یک منطقه موضوعی را پوشش می دهد و چارچوب زمانی را دیکته می کند.

برخی از مقالات مرتبط عبارتند از:

ماژول های ممکن در مطالعات تجاری عبارتند از:

 •      مبانی مدیریت بازرگانی
 •      حسابداری و حسابداری
 •      مبانی فناوری اطلاعات
 •      حسابداری بهای تمام شده و عملکرد
 •      مبانی اقتصاد
 •      ریاضیات کسب و کار
 •      قانون تجارت
 •      تامین مالی و سرمایه گذاری
 •      بازار یابی
 •      مبانی لجستیک
 •      سازمان
 •      قانون پرسنل

سپس می توانید بعداً در تحصیل خود (معمولاً از ترم سوم) یک رشته تخصصی را انتخاب کنید. در اینجا، برای مثال، لجستیک، مالی یا بازاریابی از جمله زمینه های تخصصی به شمار می روند. در اکثر دوره های مدیریت بازرگانی، دوره های زبان اضافی نیز ارائه می شود.

دریافت مدرک رشته مدیریت بازرگانی در آلمان

دوره مدیریت بازرگانی شش تا هشت ترم طول می کشد، بسته به اینکه در کجا تحصیل می کنید و چه مدارک اضافی – مانند دوره کارآموزی – می خواهید تکمیل کنید.

اگر می خواهید دانشی را که از مدرک لیسانس به دست آورده اید گسترش دهید، بهتر است مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (دو تا چهار ترم) را بگذرانید. همچنین می توانید استادان تخصصی مانند روانشناسی کسب و کار یا کارشناسی ارشد را با تمرکز روی بازاریابی تکمیل نمایید.

بهترین دانشگاه های مدیریت بازرگانی در آلمان ausbildungs.ir

دانشگاه های رشته مدیریت بازرگانی در آلمان

دانشکده مدیریت بازرگانی GISMA

مدرسه بازرگانی GISMA یا مدرسه فارغ التحصیل بین المللی مدیریت و مدیریت آلمان در سال 1999 با ابتکار رئیس وقت گرهارد شرودر تأسیس شد. از زمان تأسیس، این مدرسه شگفت انگیز به هدف خود یعنی تبدیل شدن به یک مدرسه کسب و کار با رتبه بالا و یک مرکز بزرگ برای باهوش ترین ذهن ها عمل کرده است.

بر اساس بسیاری از رتبه‌بندی‌های مرتبط که مجموعه‌ای از کیفیت‌های آموزشی مختلف را اندازه‌گیری می‌کنند، GISMA در بین بهترین مدارس بازرگانی در آلمان قرار می‌گیرد. با توجه به نتایج عالی تحصیلی، شهرت آنها در سالهای اخیر جهش بزرگی برای فراتر رفتن از مرزهای ملی داشته است. امروزه GISMA میزبان تعداد زیادی از دانشجویان خارجی است که این مدرسه را بر سایر مقاصد تحصیلی محبوب در بازار بین المللی انتخاب کرده اند.

برنامه های تحصیلی تدریس شده در مدرسه بازرگانی GISMA طیف گسترده ای از موضوعات تجاری را پوشش می دهد و برای کمک به شما در شناسایی نقاط قوت فکری و توسعه بیشتر آنها طراحی شده است. علاوه بر این، این برنامه‌ها همیشه تحت بازنگری هستند تا مطمئن شوند که استانداردهای آموزشی با کیفیت بالا را منعکس می‌کنند و خواسته‌های بازار کار را برآورده می‌کنند.

محتوای دوره شما کاملاً بهینه شده است و آموزش با حرفه ای ارائه می شود تا به راحتی مطالب درسی را دنبال کنید و همه چیزهایی را که از شما انتظار می رود درک کنید. علاوه بر این، میزان آموزش عملی اغلب در بین مدیران ارشد کسب و کار تأثیری ماندگار بر حرفه تجاری شما خواهد داشت.

 • نام دوره: MBA (تمام وقت)
 • شرایط ورود:  مدرک لیسانس – حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط – تسلط به زبان انگلیسی (TOEFL 94 یا IELTS 6.5)
 • شروع برنامه: شهریور
 • مهلت درخواست: بدون مهلت.
 • شهریه: 33000 یورو

مدرسه تجارت و نوآوری برلین

مدرسه کسب و کار و نوآوری برلین (BSBI) واقع در قلب برلین، مدرسه کسب و کار و نوآوری برلین یکی از معتبرترین مدارس کسب و کار در آلمان برای بسیاری از دانشجویان بین المللی است.

برنامه های کسب و کار در BSBI بر اساس مفاهیم سازمانی، رهبری و موفقیت است. همه این مفاهیم در برنامه ها اجرا می شوند تا به دانش آموزان کمک کنند تا مهارت های قرن بیست و یکم را تقویت کنند.

چیزی که این مدرسه را از بسیاری دیگر متمایز می کند، روش عملی آموزش و تمرکز بر روی عمل به جای صرف تئوری است، نه به ذکر کمک های شغلی که به دانش آموزان راهنمایی و کمک می کند تا فرصت شغلی عالی پیدا کنند.

 • نام دوره: MBA جهانی.
 • شرایط ورود: مدرک کارشناسی – حداقل 3 سال سابقه مرتبط با مدیریت – تسلط به زبان انگلیسی (IELTS 6.0).
 • شروع برنامه: مهرماه
 • مهلت درخواست: بدون مهلت.
 • شهریه: 6500 یورو (دانشجویان آلمانی/اروپایی) و 12500 یورو (دانشجویان غیر اتحادیه اروپا).

الزامات تحصیل در مدیریت بازرگانی در آلمان

مهمترین شرط برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی، طبق معمول در هنگام تحصیل در دانشگاه، مدرک عمومی ورودی آموزش عالی است. علاوه بر این باید به معدل مورد نیاز مدرک بازرگانی هم توجه داشت. این معدل میتواند در هر دانشگاه یا کالج متفاوت باشد.

NC در رشته مدیریت بازرگانی مخفف Numerus Clausus (نومروس کلاوسوس) بوده و تعیین کننده محدودیت برای پذیرش متقاضیان در دوره هایی است که تقاضای ویژه ای دارند.

بسته به دانشگاه و کالج، این معدل بر اساس میانگین نمرات دبیرستان بر اساس سیستم امتیاز دهی خاصی معین می شود.

اما نباید شما را منصرف کند، زیرا تنها پس از درخواست های ترم مشخص می شود و همچنین در صورت وجود تقاضای کمتر برای دوره، می تواند متفاوت باشد.

اینکه سایر شرایط پذیرش مانند مصاحبه های شغلی یا آزمون های استعداد نیز باید با موفقیت انجام شود از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

شرایط شغلی رشته مدیریت بازرگانی

به شما توصیه می کنیم مقاله نحوه نگارش رزومه را برای داشتن شغلی را مطالعه کنید :

“نحوه نگارش رزومه”

علایق و مهارت های لازم در رشته مدیریت بازرگانی:

 •      درک پایه از روابط اقتصادی، موضوعات و مسائل
 •      درک اعداد
 •      دانش زبان انگلیسی (البته مهمتر از همه، در دوره های مدیریت بازرگانی بین المللی)
 •      توانایی تحلیلی

با توجه به طیف گسترده ای از محتوا در رشته مدیریت بازرگانی در آلمان، بسیاری از دانشجویان هنوز نمی دانند که می خواهند در زندگی حرفه ای بعدی خود چه کار کنند. به همین دلیل است بهتر است از همان ابتدا حوزه مورد علاقه خود را بدانید تا بتوانید تصمیم بهتری در مورد مهارت های خود بگیرید.

سپس می توانید دوره های کارآموزی در زمینه مدیریت بازرگانی را در طول تحصیل خود بگذرانید، که شما را از سایر دانشجویان متمایز می کند و اولویت های خاصی را در طول تحصیلتان تعیین خواهد مرد.

آیا رشته مدیریت بازرگانی در آلمان مناسب شما است؟

ما می دانیم که تصمیم گیری در مورد مسیر آینده پس از ترک مدرسه چقدر می تواند دشوار باشد.

چگونگی ادامه دادن و آنچه باید به خصوص برای مدرک مدیریت بازرگانی بدانید، در این قسمت آورده شده است:

اطلاعات جامعی در مورد مدرک مدیریت بازرگانی، محتوا و دانشگاه های مختلف دریافت کنید.

آیین نامه تحصیلی یا برنامه درسی دانشگاه مورد علاقه خود را دانلود کنید.

نگاهی دقیق تر به اینکه مشاغل فارغ التحصیلان مدیریت بازرگانی چگونه است، بیندازید.

در نمایشگاه های کالج شرکت کنید. در آنجا مسئولین دوره ها خود را معرفی می کنند. یا به سخنرانی های آزمایشی بروید.

به این فکر کنید که کدام شهرها برای تحصیل مناسب هستند.

در پایان فهرستی از عواملی که در انتخاب رشته تحصیلی شما تأثیر می گذارد تهیه کنید و آنها را اولویت بندی کنید. این باید تصمیم گیری را بسیار آسان تر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022 کلیک کنید.

هزینه دریافت مدرک رشته مدیریت بازرگانی در آلمان چقدر است؟

در مجموع، متوسط ​​هزینه ماهانه دانشجویان در آلمان در سال 2019، 850 یورو بوده است. این مقدار تا حد زیادی به نیازهای فردی شما بستگی دارد. ما عواملی را که باید در اینجا در نظر بگیرید را گردآوری کرده ایم.

در آلمان هیچ شهریه عمومی وجود ندارد. اگر می خواهید در یک موسسه خصوصی تحصیل کنید، باید دریابید که چه هزینه هایی را باید در اینجا انتظار داشته باشید.

با این وجود، به اصطلاح برای هر دانشجو هزینه ترم وجود دارد که می تواند بین 85 تا 290 یورو باشد. هزینه‌های اضافی برای خرید کتاب‌ها (البته بسیاری از اینها در کتابخانه دانشگاه یا از طریق دسترسی به کتابخانه‌های کتاب الکترونیکی در دسترس هستند)، مجوزهای نرم‌افزار (مثلاً برای برنامه‌های آماری یا ارزیابی) و بلیط ترم تحصیلی نیز باید در نظر گرفته شود. همچنین برای اطلاعات بیشتر در این موضوع به مقاله زیر مراجعه کنید:

ارزانترین شهرهای آلمان

اکثر دانش آموزان نیز هنگام شروع تحصیل از خانه والدین خود خارج می شوند، بنابراین هزینه های زندگی اضافی وجود دارد.

که شامل:

 •      اجاره دادن
 •      غذا
 •      لباس
 •      هزینه برای فعالیت های اوقات فراغت

بسته به سن، بیمه سلامت وجود دارد. دانش آموزان از سن 25 سالگی دیگر توسط والدین خود بیمه نمی شوند و باید اضافه سهم خود را پرداخت کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی شرایط بیمه در آلمان، مقاله زیر را مطالعه کنید:

انواع بیمه در آلمان+بررسی انواع بیمه درمانی و غیر درمانی

حقوق دانشجویی مدیریت بازرگانی در آلمان

 

اگر در دوره دانشجویی به دنبال کسب درآمد هستید، مقاله درآمد دانشجوی شاغل در آلمان را مطالعه کنید :

“درآمد دانشجوی شاغل در آلمان”

 

آوسبیلدونگ مطالعات دوگانه مدیریت بازرگانی چیست؟

با شرکت در دوره های دوگانه می توانید در طول تحصیل کسب درآمد کنید.

یکی دیگر از گزینه های تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی دوره دوگانه می باشد، پیشینه دوره دوگانه این است که علاوه بر قسمت تئوری در دانشگاه، همزمان در یک شرکت مشغول به کار شوید و آموزش های عملی را در آنجا ببینید. به این ترتیب می توانید مطالبی را که آموخته اید مستقیماً در عمل به کار ببرید و روال یادگیری متنوعی داشته باشید.

یکی دیگر از گزینه های تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی دوره دوگانه می باشد، پیشینه دوره دوگانه این است که علاوه بر قسمت تئوری در دانشگاه، همزمان در یک شرکت مشغول به کار شوید و آموزش های عملی را در آنجا ببینید. به این ترتیب می توانید مطالبی را که آموخته اید مستقیماً در عمل به کار ببرید و روال یادگیری متنوعی داشته باشید.

مزیت مدرک دوگانه در مدیریت بازرگانی امنیت مالی و شانس بالای پذیرش پس از اتمام تحصیل شما است. به طور معمول، شما قبلاً در طول برنامه تحصیلی دوگانه از شرکت خود حقوق دریافت می کنید که می توانید بسیاری از هزینه های خود را با آن پوشش دهید. با این حال، باید توجه داشته باشید که یک دوره تحصیلی دوگانه – به ویژه در مراحل امتحانات و تعطیلات ترم – می تواند بسیار بیشتر از یک دوره معمولی تحصیلی استرس زا باشد. علاوه بر این، معمولاً همان انعطافی که یک دانشجوی عادی در مطالعات تجاری از آن برخوردار است، وجود ندارد.

برخی از دوره های آوسبیلدونگ نیز می توانند در کنار مطالعات دانشگاهی این رشته مفید باشند، برای مطالعه دلیل شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان مقاله زیر را مطالعه کنید :

“7 دلیل برای شرکت در آوسبیلدونگ های آلمان “

برخی از دوره های آوسبیلدونگ مرتبط به رشته مدیریت بازرگانی در آلمان عبارتند از:

 

بازار کار رشته مدیریت بازرگانی در آلمان

مدرک مدیریت بازرگانی امکان انتخاب بسیار وسیعی از رشته های حرفه ای را فراهم می کند. به ندرت هیچ دوره دیگری نمی تواند این تنوع گزینه های تخصصی را ارائه دهد.

به عنوان مثال، می توانید در زمینه تولید و تدارکات، بازاریابی، کنترل، مدیریت، مالی، مشاوره مدیریت، مدیریت منابع انسانی یا برنامه ریزی پروژه کار کنید.

اقتصاددانان تجاری در بازار کار تقاضای زیادی دارند، اما رقابت برای موقعیت های مناسب نیز شدید است. بنابراین، تجربه به دست آمده از طریق کارآموزی در مدیریت بازرگانی یا مشاغل دانشجویی کار مورد استقبال کارفرمایان قرار می گیرد.

اگر قبلاً تجربه عملی کسب کرده اید، شانس خوبی وجود دارد که بتوانید به عنوان یک فارغ التحصیل تجارت سریعتر به سمت های مدیریتی پیشرفت کنید.

رشته مدیریت بازرگانی در آلمان - لانرآوسبیلدونگ

 

حقوق رشته مدیریت بازرگانی در آلمان

با توجه به فرصت های شغلی مختلف پس از تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی و سایر جنبه ها مانند اندازه شرکت، تعیین میانگین کلی حقوق سالانه برای شروع یک شغل دشوار است. حقوق فارغ التحصیلان رشته مدیریت بازرگانی می تواند از حدود 36000 یورو ناخالص در سال شروع شده و به حدود 51000 یورو ناخالص در سال برسد.

پس از چند سال تجربه حرفه ای، حقوق در مدیریت بازرگانی می تواند بین 60000 تا 80000 یورو ناخالص در سال در نوسان باشد.

یک عامل تأثیرگذار قوی نیز منطقه محل خدمت شما است. به عنوان مثال، متوسط ​​بالاترین حقوق در اشتوتگارت، فرانکفورت یا مونیخ پرداخت می شود. با این حال، این باید همیشه در رابطه با هزینه زندگی در شهر مربوطه در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، در مونیخ و اشتوتگارت، این میزان به طور قابل توجهی بیشتر از شهرهای دیگر است. البته قوانین مالیاتی در آلمان، بسیار در دریافت حقوق شما تاثیرگذار خواهد بود.

اگر حقوق و مزایا برای شما مهم است، پیشنهاد می کنیم مقاله حداقل حقوق آوسبیلدونگ 2022 را مطالعه کنید :

“حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2022”

 

مطالعات تجاری: کدام محل تحصیل بهترین است؟

از آنجایی که مدرک مدیریت بازرگانی یکی از پرطرفدارترین رشته‌ها در آلمان است، برای انتخاب محل تحصیل گزینه های متعددی خواهید داشت. بسیاری از کالج ها، دانشگاه ها یا کالج های خصوصی دوره کلاسیک مدیریت بازرگانی یا یکی از دوره های مرتبط را ارائه می دهند. آموزش از راه دور، تحصیل در خارج از کشور یا تحصیل دوگانه نیز در زمینه مدیریت بازرگانی امکان پذیر است.

همچنین باید به مهلت درخواست نیز توجه داشته باشید. برای ترم تابستان، این معمولا در ژانویه است. برای ترم زمستان باید ژوئن / ژوئیه / آگوست را یادداشت کنید. علاوه بر دیپلم دبیرستان معمولا به مدارک دیگری مانند گواهی بیمه سلامت نیاز دارید. علاوه بر این، بسته به موسسه آموزشی که انتخاب کرده اید، باید در یک پورتال برنامه ثبت نام کنید.

 

سخن آخر!

لانر آوسبیلدونگ با داشتن پرونده های موفق در اخذ ویزا آوسبیلدونگ و سایر ویزاها، آماده کمک به شماست. ما حضور شما در آلمان، تضمین می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر برای درخواست مشاوره کلیک کنید.

با لانرآوسبیلدونگ زیر یک سال بیا آلمان!

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *