لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

آوسبیلدونگ متخصص غذا و پذیرایی

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

آوسبیلدونگ غذا و پذیرایی

چه یک سوپ برای شروع باشد و چه یک منوی پنج ستاره ، وقتی پشت اجاق گاز ایستاده اید، می توانید در کمترین زمان یک مهمانی را برای خودتان تداعی کنید. حتی اگر در یخچال فقط چند ماده و مواد غذایی داشته باشد.

شما خلقت خود را در بشقاب تزئین می کنید تا تقریباً شبیه یک اثر هنری باشد. جای تعجب نیست که دوستان شما دوست دارند که به آنجا بیایند. اگر منتظر مهمان هستید، حتی تزئین میز هم کار مهمی می باشد. بدون شک شما میزبان متولد شده هستید.

پس کارآموزی به عنوان متخصص غذا در آلمان چطور است؟ ما در لانرآوسبیلدونگ به شما خواهیم گفت که چه وظایفی در این شغل در انتظار شماست.

 

یک متخصص غذا و پذیرایی چه می کند؟

به عنوان یک متخصص غذا و پذیرایی شما باید سعی کنید هنرهای مختلفی را بیاموزید. این قانون کلی که آشپزهای زیاد، غذا را خراب می کنند در اینجا صدق نمی کند. برعکس کار تیمی در این زمینه حرفه ای، امری عادی است. در اینجا کار به صورت گروهی است و همه باید به یکدیگر کمک کنند.

شما در طول آموزش خود به عنوان یک متخصص غذا، به استعدادی همه جانبه خواهید رسید. چه در سرویس، چه در آشپزخانه و یا هنگام برنامه ریزی رویدادها، شما همیشه می دانید که چه کاری باید انجام شود. آنچه قبلاً در کارآموزی مضاعف به عنوان سرآشپز و متخصص رستوران آموخته می شد، اکنون در آموزش به عنوان متخصص پذیرایی ترکیب شده است.

 

آموزش به عنوان متخصص تغذیه و پذیرایی به چه صورتی می باشد؟

قبل از اینکه بتوانید مهارت های آشپزی خود را در آشپزخانه آزمایش کنید، باید مواد را بر اساس جدول زمانی خرد کرده و آماده کنید. اگر اولین غذای خود را درست کنید که البته تزئین نیز بخشی از آن است، کمی ترستان خواهد ریخت. اما این به هیچ وجه همه آن چیزی نیست که در دوره آموزشی برای تبدیل شدن به یک متخصص غذا و خوراکی یاد خواهید گرفت. دانش کسب و کار نیز ضروری است.

به عنوان یک استعداد سازمانی، برنامه ریزی و اجرای رویدادها با اطمینان در دستان شما قرار می گیرد. شما قطعا باید به جزئیات توجه داشته باشید. از این گذشته، اتاق ها و میزها باید به زیبایی تزئین شوند. پس از ایجاد منوها و نوشیدنی ها و مراقبت از سلامت مهمانان، مهمانی می تواند شروع شود. در آموزش تبدیل شدن به یک متخصص خوراک شناسی، نحوه پذیرایی از مهمانان خود را یاد می گیرید، آنها را تا صندلی خود همراهی کرده و پس از دریافت مشاوره تخصصی، از آنها پذیرایی می کنید.

آموزش متخصص غذا به صورت دومنظوره انجام می شود. این بدان معناست که وقتی در یک هتل، رستوران یا شرکت پذیرایی کار می کنید، به مدرسه می روید و امتحان می دهید. مطمئناً نگران هستید که روز کاری شما می تواند کمی طولانی تر از روز کاری دوستانتان باشد.

اما نگران نباشید، شما مجبور نخواهید بود تا آخر شب کار کنید، زیرا ساعات کاری شما بر اساس قانون حمایت از جوانان است. تا زمانی که زیر شانزده سال هستید، شیفت شما در شیفت حداکثر تا ساعت 8 شب است. اگر بین شانزده تا هجده سال سن دارید، حد مجاز ساعت 11 شب است. این چیزی است که قانون آلمان تصریح می کند.

آوسبیلدونگ غذا و پذیرایی

حقوق افراد در دوره آوسبیلدونگ متخصص غذا و پذیرایی

چه در آشپزخانه و چه در سرویس  دهی به میهمانان ، شما به همه جا کمک می کنید تا از مهمانان خود پذیرایی کنید. سلامت جسمانی شما برای ما بسیار مهم است. حتی در شرایط استرس زا همه چیز را تحت کنترل دارید و اجازه نمی دهید هیچ چیز یا هیچ کسی شما را ناراحت کند. حتی اگر در ساعات پایانی، کمی پایان کار شما را به تاخیر بیفتد، روحیه شما را خراب نمی کند. اگر مهمانان شما راضی هستند، شما هم راضی هستید. اما حقوق شما به چه شکلی می باشد؟

 

یک متخصص غذا و پذیرایی در دوران کارآموزی چه درآمدی دارد؟

مطمئناً حتی در حین آموزش نیز برای کارتان پاداش دریافت خواهید کرد. دستمزد صنعت هتلداری و پذیرایی بر اساس قرارداد جمعی است که توسط اتاق بازرگانی اتریش توافق شده است. اگر دستمزد شما به عنوان متخصص غذا و پذیرایی در سال اول آموزش کمی پایین است و 625 یورو است. می توانید منتظر پول کمی بیشتر در سال بعد باشید. حقوق آموزشی شما در آن صورت 695 یورو ناخالص در ماه است. هرچه تجربه کاری بیشتری به دست آورید، درآمد شما بیشتر خواهد بود و در سال سوم آموزش 830 یورو ناخالص می باشد که هر ماه می توانید آن را دریافت کنید، در سال چهارم حقوق آموزشی شما به 910 یورو افزایش می یابد.

حقوق سال اول

حقوق سال دوم

حقوق سال سوم

حقوق سال چهارم

625 یورو

695یورو

830 یورو

910 یورو

 

حقوق افراد پس از اتمام دوره آوسبیلدونگ متخصص غذا و پذیرایی

به محض اینکه دوره کارآموزی خود را با موفقیت به پایان رساندید، می توانید منتظر افزایش حقوق زیادی باشید. به طور متوسط ​​حقوق اولیه به عنوان متخصص غذا حدود 1340 تا 1500 یورو ناخالص است. در این مورد، دستمزد توسط قرارداد جمعی تعیین می شود. بین حوزه های مختلف کاربرد مانند سرویس دهی یا آشپزخانه و همچنین بین موقعیت های مربوطه از پیشخدمت تا آشپز تمایز قائل می شود. بنابراین ارائه اطلاعات دقیق در مورد حقوق، کار دشواری است.

علاوه بر این، قراردادهای مختلف ایالت های فدرال وجود دارد، به این معنی که ما فقط می توانیم ارزش های راهنما را به شما ارائه دهیم. اگر قبلاً چند سال سابقه کار کسب کرده اید، حقوق شما به عنوان متخصص پذیرایی به تدریج افزایش می یابد. اصولاً در قرارداد جمعی هر دو سال یکبار افزایش حقوق پیش بینی شده است. به عنوان مثال، یک گارسون می تواند تا 2000 یورو ناخالص حقوق دریافت کند، یک سرآشپز حتی می تواند پس از چند سال تا 2250 یورو ناخالص در ماه دریافت کند.

و بهترین چیز این است: برای یک خدمات عالی، مطمئناً می توانید انعام به حقوق متخصص  غذا و پذیرایی اضافه کنید.

آوسبیلدونگ غذا و پذیرایی

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ متخصص غذا و پذیرایی وجود دارد؟

  • آموزش به عنوان متخصص غذا

هنگامی که آموزش خود را به عنوان متخصص غذا و پذیرایی  با موفقیت به پایان رساندید، فعالیت حرفه شما می تواند شروع شود. تنها سوال این است که آیا در آشپزخانه هستید یا در سرویس دهی به میهمانان کمک می کنید. شما به عنوان یک متخصص غذا، استعدادی همه جانبه در صنعت مهمانداری محسوب می شوید و با تمام موقعیت ها آشنایی کامل دارید. در سرویس دهی، مطمئن می شوید که همه مهمانان راضی هستند، در آشپزخانه دائماً منوهای جدیدی ایجاد می کنید که درنهایت اشتیاق غالب می شود و مطمئناً در طول آموزش این اشتیاق برای شما ایجاد می شود.

  • فرصت هایی برای پیشرفت

فرقی نمی کند که به عنوان یک متخصص پذیرایی در خدمات کار می کنید یا در آشپزخانه، شما همیشه می توانید یک پله از نردبان شغلی بالا بروید. اگر در طول زمان تجربه کاری به دست آورید و تلاش و جاه طلبی خود را ثابت کردید، قطعا رئیس شما بی توجه به شما نخواهد بود. به عنوان مثال، اگر بعد از آموزش به عنوان آشپز کار می کنید، می توانید به مرور زمان به عنوان آشپز بخش، معاون سرآشپز و در نهایت سرآشپز ارتقا پیدا کنید.

  • صلاحیت زیستی و فناوری غذایی

آموزش و صلاحیت های بیشتر، شغل شما را در هر حرفه ای از جمله به عنوان یک متخصص غذا سوق می دهد. به عنوان مثال، در مدارس سرکارگر، می توانید در یک دوره دو ساله بیوتکنولوژی و فناوری مواد غذایی ثبت نام کنید که در کنار شغل خود آن را تکمیل می کنید. مثلاً اگر به عنوان سرآشپز کار می کنید، بعداً سهم تعیین کننده ای در کیفیت غذاها با این مدرک خواهید داشت.

  • دوره مدیریت هتل حرفه ای

اگر قبلاً در طول دوره آموزشی خود به عنوان متخصص غذا به بخش مدیریت بازرگانی علاقه داشتید و می خواهید به برنامه ریزی و سازماندهی رویدادهای خوراک شناسی ادامه دهید، می توانید پس از اتمام دوره آموزشی خود به عنوان متخصص غذا شناسی مستقیماً به دوره تخصصی هتلداری برای حرفه ای ها  بروید. در قالب یک دوره کارآموزی عملی ، ظرف دو سال با موضوعات تجاری، زبانی و گردشگری آشنا خواهید شد (ممکن است بتوانید آن را به دلیل دانش قبلی دوره اول خود کوتاه کنید) تا بعداً بتوانید آن ها را اجرا کنید.

 

بعد از دوره آموزشی شما می توانید …

چه دوره های آموزشی پیشرفته ای برای شما در آوسبیلدونگ متخصص غذا و پذیرایی وجود دارد؟

  • برنامه ریزی و سازماندهی جشن ها
  • خرید برای رستوران ها
  • ایجاد منوهای غذا و نوشیدنی
  • پخت و پز  غذاهای بین المللی
  • تهیه انواع قهوه و کوکتل
با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *