حقوق دندانپزشک در آلمان + عوامل موثر بر حقوق دندانپزشکان

حقوق دندانپزشکان در آلمان-compressed (1)

حقوق دندانپزشک در آلمان موضوع مورد بحث ما در این مطلب است. رشته پزشکی در آلمان از جمله رشته های پرطرفدار است، از آنجایی که پزشکان و به صورت کلی کلیه رشته های گروه پزشکی در آلمان مانند آوسبیلدونگ پرستاری، آوسبیلدونگ دستیار بیهوشی و… درآمد خوبی در این کشور دارند، افراد بسیاری برای کار در حوزه پزشکی به آلمان مهاجرت می کنند. یکی از نقاط قوت کشور آلمان در حوزه پزشکی نسبت به سایر کشورها، کمبود نیروی کار در این حوزه است. به همین دلیل همیشه برای پزشکان در آلمان کار وجود داشته و همچنین این افراد درآمدهای بسیار خوبی دارند. در ادامه همراه ما باشید تا میانگین حقوق دندانپزشک در آلمان را بیشتر بررسی کنیم.

هر آن چیزی که باید از ویزا آوسبیلدونگ آلمان بدانید

میانگین حقوق دندانپزشک در آلمان 2022

فردی که در آلمان به عنوان دندانپزشک کار می کند معمولاً حدود 8660 یورو در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 3980 یورو (کمترین) تا 13800 یورو (بالاترین) متغیر است.

این میانگین حقوق ماهانه شامل اجاره مسکن در آلمان، حمل و نقل و سایر مزایا است. دستمزد دندانپزشکان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی به شدت متفاوت است.

به علاوه نحوه نگارش رزومه کاری آلمان، نحوه حضور در جلسه مصاحبه کاری در آلمان و عوامل دیگر نیز بر حقوق دندانپزشکان آلمانی موثر خواهد بود.

 در زیر یک تفکیک دقیق بر اساس معیارهای مختلف را مشاهده خواهید کرد.

توزیع حقوق دندانپزشک در آلمان

حقوق دندان پزشکان در آلمان شامل سه مورد میانه، حداکثر، حداقل و محدوده می شود.

حقوق دندانپزشکان در آلمان از 3980 یورو در ماه (حداقل حقوق) تا 13800 یورو در ماه (حداکثر حقوق) متغیر است.

دندان پزشکی در آلمان

 حقوق متوسط

 حقوق متوسط 9350 یورو در ماه است، به این معنی که نیمی (50٪) از افرادی که به عنوان دندانپزشک کار می کنند کمتر از 9350 یورو درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 9350 یورو درآمد دارند. میانه نشان دهنده ارزش متوسط حقوق است.

 دو مقدار با میانه ارتباط نزدیک دارند: 25 و 75. با خواندن نمودار توزیع حقوق، 25 درصد از دندانپزشکان کمتر از 6000 یورو درآمد دارند در حالی که 75 درصد از آنها بیش از 6000 یورو درآمد دارند. همچنین از نمودار، 75 درصد از دندانپزشکان کمتر از 12500 یورو درآمد دارند در حالی که 25 درصد بیش از 12500 یورو درآمد دارند.

تفاوت بین میانگین و متوسط حقوق چیست؟

هر دو شاخص هستند. اگر حقوق هم از میانگین و هم از میانه بالاتر باشد، خیلی خوب کار می کند. اگر حقوق شما کمتر از هر دو باشد، پس بسیاری از افراد بیشتر از شما درآمد دارند و فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد. اگر دستمزد شما بین میانگین و میانه باشد، ممکن است اوضاع کمی پیچیده باشد.

برای اطلاعات بیشتر از حداقل حقوق آوسبیلدونگ در آلمان کلیک کنید.

مقایسه حقوق و دستمزد دندانپزشک بر اساس سالها تجربه

تجربه و سن چه تاثیری بر پرداخت شما دارد؟

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتاً هر چه سالهای تجربه بیشتر باشد، دستمزد شما بیشتر می شود.

یک دندانپزشک با کمتر از دو سال تجربه تقریباً 4520 یورو در ماه درآمد دارد.

در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین دو تا پنج سال 6040 یورو در ماه درآمد داشته باشد که 34 درصد بیشتر از فردی با تجربه کمتر از دو سال است.

با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوق 8920 یورو در ماه را به همراه دارد که 48 درصد بیشتر از فردی با دو تا پنج سال تجربه است.

علاوه بر این، دندانپزشک هایی که تخصص آنها بین ده تا پانزده سال است، حقوقی معادل 10900 یورو در ماه دریافت می کنند که 22 درصد بیشتر از افرادی با پنج تا ده سال تجربه است.

اگر سطح تجربه بین پانزده تا بیست سال باشد، دستمزد مورد انتظار 11900 یورو در ماه است که 9 درصد بیشتر از فردی با ده تا پانزده سال سابقه است.

در نهایت، کارمندانی که بیش از بیست سال سابقه حرفه ای دارند، ماهیانه 12800 یورو حقوق دریافت می کنند که 8 درصد بیشتر از افراد با پانزده تا بیست سال سابقه است.

یک راه میانبر برای افزایش تجربه و سابقه در این حوزه، شرکت در دوره های آوسبیلدونگ است، در مقاله 7 دلیل برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان می توانید اهمیت این موضوع را دریابید.

پزشکی در آلمان

مقایسه حقوق دندانپزشک بر اساس جنسیت

اگرچه جنسیت نباید بر میزان دستمزد تأثیری داشته باشد، اما در واقع تأثیر دارد. پس چه کسی حقوق بیشتری دریافت می کند: مردان یا زنان؟ کارمندان مرد دندانپزشک در آلمان به طور متوسط 6 درصد بیشتر از همتایان زن خود درآمد دارند.

  • مرد

8910 یورو

  • زن کمتر از 6%

8400 یورو

حقوق ساعتی دندان پزشکی در آلمان

میانگین درصد افزایش حقوق سالانه دندانپزشک در آلمان

افزایش حقوق سالانه در آلمان برای دندانپزشکان چقدر است؟ هر چند وقت یکبار کارمندان افزایش حقوق دریافت می کنند؟

دندانپزشکان در آلمان احتمالاً هر 17 ماه یکبار افزایش حقوق 11 درصدی را مشاهده خواهند کرد. میانگین افزایش سالانه ملی برای همه مشاغل مجموعاً 8٪ به کارمندان هر 16 ماه اعطا می شود.

حقوق سالانه دندان پزشکی در آلمان

ارقام ارائه شده در اینجا میانگین اعداد هستند. این ارقام باید به عنوان دستورالعمل های کلی در نظر گرفته شوند. افزایش حقوق از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد، اما عملکرد و سهم شما در موفقیت سازمان مهم‌ترین فاکتور در تعیین میزان و تعداد دفعات افزایش حقوق است.

پاداش دندان پزشکی در آلمان

آلمان / همه حرفه ها

اصطلاح “افزایش سالانه حقوق” معمولاً به افزایش در دوره 12 ماهه تقویمی اشاره دارد، اما از آنجایی که به ندرت اتفاق می افتد که حقوق افراد دقیقاً در یک سال بررسی شود، دانستن دفعات و نرخ آن در آن زمان معنادارتر است.

حقوق زنان دندان پزشک در آلمان

اگر رشته شما پزشکی است و علاوه بر دندانپزشکی، نیاز به اطلاع از حقوق سایر رشته های این حوزه دارید می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

همچنین در دسته بندی موضوعی آوسبیلدونگ ها می توانید به آوسبیلدونگ های حوزه پزشکی و پیراپزشکی مراجعه نمایید.

چگونه درصد افزایش حقوق را محاسبه کنیم؟

افزایش حقوق سالانه در یک سال تقویمی (12 ماه) را می توان به راحتی به شرح زیر محاسبه کرد:

 افزایش حقوق سالانه =  نرخ افزایش x 12 ÷ فرکانس افزایش

میانگین افزایش حقوق در یک سال (12 ماه) در آلمان 6 درصد است.

نرخ افزایش سالانه بر اساس صنعت 2021

بانکداری 9%

انرژی 9%

فناوری اطلاعات 9%

مراقبت های بهداشتی 9%

گردشگری 9%

ساخت و ساز 9%

 آموزش 9%

در بالا، میانگین نرخ‌های افزایش سالانه برای هر صنعت در آلمان برای سال 2021 ذکر شده است که در مورد آن ها استثنائات وجود دارد، اما به طور کلی، وضعیت هر شرکت ارتباط تنگاتنگی با وضعیت اقتصادی آن کشور یا منطقه دارد. این ارقام معمولاً تغییر می کنند.

پاداش دندانپزشک و نرخ تشویقی در آلمان

پاداش ها چقدر و چند وقت یکبار تعلق می گیرد؟

دندانپزشک به دلیل مشارکت محدود در ایجاد درآمد مستقیم، البته با استثناء، شغلی مبتنی بر پاداش بالا در نظر گرفته می شود.

افرادی که بالاترین پاداش را دریافت می کنند معمولاً به نوعی در چرخه درآمدزایی شرکت دارند.

11درصد از کارکنان مورد بررسی گزارش کردند که در سال گذشته هیچ گونه پاداش یا مشوقی دریافت نکرده اند در حالی که 89 درصد گفته اند که حداقل یک نوع پاداش پولی دریافت کرده اند.

کسانی که پاداش دریافت کردند، نرخ هایی را از 5 تا 9 درصد حقوق سالانه خود گزارش کردند.

  • جایزه 

89%

  • بدون پاداش

11%

حقوق مردان دندان پزشک در آلمان

در خصوص محاسبه میزان درصد پاداش می توانید از سایت های کاریابی در آلمان نیز کمک بگیرید که نه تنها برای یافتن شغل، حتی برای این موارد به شما کمک خواهند کرد.

انواع جوایز در نظر گرفته شده

جوایز فردی مبتنی بر عملکرد

استانداردترین شکل پاداش که در آن به کارمند بر اساس عملکرد استثنایی آنها اعطا می شود.

جوایز عملکرد شرکت

گاهی اوقات، برخی از شرکت ها دوست دارند درآمد و سود اضافی را با کارکنان خود به صورت دسته جمعی در قالب پاداش هایی که به همه اعطا می شود جشن بگیرند. مقدار پاداش احتمالاً از فردی به فرد دیگر بسته به نقش آنها در سازمان متفاوت خواهد بود.

جوایز مبتنی بر هدف

با دستیابی به یک هدف یا نقطه عطف مهم اعطا می شود.

جوایز تعطیلات / پایان سال

این نوع پاداش‌ها بدون دلیل داده می‌شوند و معمولاً شبیه نشانه‌های قدردانی هستند.

جوایز کمیسیون نیستند!

مردم تمایل دارند پاداش ها را با کمیسیون اشتباه بگیرند. کمیسیون نرخ پیشوندی است که در آن شخصی برای اقلام فروخته شده یا انجام معاملات پرداخت می شود، در حالی که پاداش در بیشتر موارد خودسرانه و برنامه ریزی نشده است.

برای اطلاعات بیشتر از مهمترین قوانین آوسبیلدونگ کلیک کنید.

چه چیزی یک موقعیت را شایسته پاداش خوب و حقوق بالا می کند؟

کارکنانی که مستقیماً در ایجاد درآمد یا سود برای سازمان نقش دارند. حوزه تخصص آنها معمولاً با نوع تجارت مطابقت دارد.

کارکنانی که کار تولیدکنندگان درآمد را حمایت و تسهیل می کنند. تخصص آنها معمولاً با تخصص عملیات اصلی تجاری متفاوت است.

مثال :یک طراح گرافیک که برای یک شرکت طراحی گرافیک کار می کند.

مثال : یک طراح گرافیک در بخش بازاریابی یک بیمارستان.

تولیدکنندگان درآمد معمولاً پاداش‌های بیشتر و بالاتر، حقوق بالاتر و افزایش حقوق مکرر دریافت می‌کنند. دلیل آن بسیار ساده است: زمانی که در تولید درآمد مشارکت می کنید، کمی کردن ارزش خود برای شرکت از نظر پولی آسان تر است.

سعی کنید برای شرکت‌هایی کار کنید که مهارت‌های شما می‌تواند درآمدزایی داشته باشد. همه ما نمی توانیم درآمدزایی کنیم و این کاملاً خوب است.

مقایسه پاداش بر اساس سطح ارشد

پرسنل مدیریت ارشد و کارمندان ارشد به طور طبیعی نرخ و فرکانس بالاتری نسبت به افراد جوان نشان می دهند. این امر به دلیل مسئولیت های ذاتی بالاتر بودن در سلسله مراتب بسیار

 قابل پیش بینی است. افرادی که در موقعیت‌های برتر قرار دارند به راحتی می‌توانند نسبت به کارمندان پایین هرم، نرخ پاداش دو یا سه برابری دریافت کنند.

میانگین دستمزد ساعتی دندانپزشک در آلمان

متوسط ​​دستمزد ساعتی (حقوق در ساعت) در آلمان 50 یورو است. این بدان معناست که متوسط ​​دندانپزشک در آلمان برای هر ساعت کار تقریباً 50 یورو درآمد دارد.

 حقوق سالانه=دستمزد ساعتی تقسیم بر 52×5×8

دستمزد ساعتی حقوقی است که در یک ساعت کار پرداخت می شود. معمولا مشاغل به دو دسته مشاغل حقوق بگیر و مشاغل ساعتی طبقه بندی می شوند. مشاغل حقوق بگیر مبلغ ثابتی را صرف نظر از ساعات کار پرداخت می کنند. مشاغل ساعتی به ازای هر ساعت کار پرداخت می شود. برای تبدیل حقوق به دستمزد ساعتی از فرمول فوق استفاده می شود (با فرض 5 روز کاری در هفته و 8 ساعت کاری در روز که استاندارد اکثر مشاغل است). محاسبه دستمزد ساعتی بسته به ساعات کار در هفته و کمک هزینه سالانه مرخصی ممکن است کمی متفاوت باشد. ارقام ذکر شده در بالا تقریب خوبی هستند و به عنوان استاندارد در نظر گرفته می شوند. یکی از تفاوت های عمده بین کارمندان حقوق بگیر و کارکنان ساعتی، واجد شرایط بودن اضافه کاری است. کارمندان حقوق بگیر معمولاً از اضافه کاری معاف هستند، برخلاف کارکنان ساعتی.

دندانپزشک در مقابل مشاغل دیگر

میانگین حقوق پزشک 48 درصد بیشتر از حقوق دندانپزشکی است. همچنین حقوق دندانپزشکی 3 درصد بیشتر از بهداشت و درمان است.

سخن آخر!

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی میانگین حقوق دندانپزشک در آلمان بپردازیم. اینکه دستمزد ساعتی دندانپزشک ها در آلمان چقدر است، بررسی شد و همچنین نحوه محاسبه حقوق و دستمزد و فرمول آن نیز بررسی گردید. برای اطلاعات بیشتر در این رابطه می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

با لانرآوسبیلدونگ، زیر یکسال بیا آلمان!

آیا با خواندن این مقاله چیزی به دانسته های شما اضافه کرد؟

با نشر این محتوا ،  لانر آوسبیلدونگ را همراهی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *