لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2023 + لیست جامع حقوق

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

حقوق آوسبیلدونگ

از ژانویه 2020، کارآموزان حداقل دستمزد را نیز دریافت می کنند. اما این قوانین به سادگی وضع نشده است و ببسته به نوع دوره آوسبیلدونگ میتواند متقاوت باشد. در اینجا می توانید دقیقاً متوجه شوید که حداقل دستمزد برای چه کسانی اعمال می شود و آیا از آن سود می برید یا خیر. چنانچه هنوز موفق به دریافت پذیرش آوسبیلدونگ نشدید، به مقاله مصاحبه کاری آوسبیلدونگ مراجعه کنید.

میانگین حقوق کارآموزان بسته به حرفه بین 600 یورو تا 1200 یورو در ماه است. پس از تکمیل برنامه می توان انتظار دستمزد ناخالص متوسط ​​بین 2000 تا 3000 یورو را داشت.

آلمان بیش از 300 شغل حرفه ای دارد و برای هر یک از آنها می توانید یک برنامه Ausbildung پیدا کنید! هر برنامه ای نیازمندی های متفاوتی دارد، اما امکان یافتن آموزش با هر پیشینه تحصیلی وجود دارد. حقوق ها بین مشاغل متفاوت است،

حداقل دستمزد آوسبیلدونگ

حداقل دستمزد یعنی چه؟

حداقل دستمزد حقوق و دستمزد عادلانه کارمندان را با قانون حداقل دستمزد تنظیم می کند و در 1 ژانویه 2015 در آلمان معرفی شد. این قانون، پاداش منصفانه و شفاف را تضمین می کند. علاوه بر این، حداقل دستمزد ضمن ایجاد شرایط مناسب کار، از فقر و مشکلات مال کارکنان تا حدودی جلوگیری می کند.
حداقل حفوف برای کارمندان مشاغل کوچک در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال شما به عنوان گارسون رستوران، حداقل حقوق را دریافت خواهید کرد. برای چنین شغل هایی مبلغ 9.60 یورو در ساعت طبق این قانون، در نظر گرفته شده است.

خبر خوب: حداقل دستمزد در ژانویه 2022 به 9.82 در ساعت و در جولای 2022 به 10.45 یورو افزایش خواهد یافت.

برای بخش‌های خاص، به‌عنوان مثال در آوسبیلدونگ متخصص فناوری اطلاعات، عوامل بسیاری همچون نوع شرکت و ایالت نیز تعیین کننده خواهد بود. به عنوان مثال شرکت های بزرگ مانند بوش Bosch، عموما مبلغی فراتر از حقوق متوسط، پرداخت می کنند.

به بیان دقیق، حداقل دستمزد کارآموزان به عنوان حداقل کمک هزینه آموزشی نامیده می شود و حداقل دستمزدی نیست که توسط قانون برای همه کارکنان تنظیم شده باشد. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی میانگین حقوق دوره های متنوع آوسبیلدونگ، به بخش دوره های آوسبیلدونگ مراجعه کنید و دوره ی مورد علاقه خود را بررسی کنید. و یا می توانید برای آگاهی از پردرآمدترین آوسبیلدونگ های آلمان کلیک کنید.

قانون دولت آلمان برای حداقل دستمزد

حداقل دستمزد در آموزش چقدر است؟

از ژانویه 2020، به کارآموزان جدید حداقل دستمزد ماهانه (به اصطلاح حداقل کمک هزینه آموزشی) حداقل 515 یورو از سال اول کارآموزی پرداخت می شود. البته در نظر داشته باشید این مقدار، سالانه افزایش می یابد.

نکته مهم: در صورتی که شما در حال حاضر، آوسبیلدونگ خود را می گذرانید و قرارداد آوسبیلدونگ خود را پیش از ژانویه 2022 بسته اید، شامل این قانون نمی شوید.

حقوق کارآموزان در سال های آینده همچنان افزایش می یابد:

حداقل دستمزد سالیانه ماهانه در سال اول کارآموزی

در سال 2020: 515 یورو
در سال 2021: 550 یورو
در سال 2022: 585 یورو
در سال 2023: 620 یورو

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی آوسبیلدونگ چیست کلیک کنید.

در ادامه حداقل حقوق برای برخی از آوسبیلدونگ های پرطرفدار را بررسی خواهیم کرد:

کنترل کننده ی ترافیک هوایی

کارمند کنترل‌کننده ترافیک هوایی یک شغل مسئولیت‌پذیر است، بنابراین در طول دوره Ausbildung در آلمان نیز دستمزد بسیار خوبی خواهد داشت. در زندگی حرفه ای، شما برخاست و فرود هواپیما را هماهنگ می کنید یا هواپیما را با خیال راحت از طریق ترافیک هوایی هدایت می کنید. شما فردی خواهید بود که حتی در مواقع خطر دستورات را صادر خواهید کرد.

کارآموزان در دوره آوسبیلدونگ کنترل ترافیک هوایی به مراتب بالاترین حقوق را در طول دوره کارآموزی در آلمان دریافت می کنند.

1 سال – 1250 یورو

2 سال – 1250-4000 یورو

3 سال – 4000-5900 یورو

مکانیک کشتی

تجهیزات فنی داخل کشتی بر عهده مکانیک کشتی است. شما در شرکت های حمل و نقل، در حمل و نقل بار و مسافر، در تاسیسات بندری یا کشتی سازی کار می کنید. وظایف اصلی شما عملیات، تعمیر و نگهداری و سرویس تجهیزات فنی و ابزار در کشتی است.

1 سال – 1020 یورو

2 سال – 1270 یورو

3 سال – 1760 یورو

 

برای اطلاعات بیشتر از آوسبیلدونگ بادبان ساز کلیک کنید.

 

پلیس

اگر می خواهید با اطمینان از نظم و قانون به مردم کمک کنید، می توانید افسر پلیس شوید. بسته به اینکه چه مدرکی دارید و در چه ایالتی می خواهید افسر پلیس شوید، به عنوان کارمند دولتی در خدمات متوسط ​​یا بالاتر آموزش خواهید دید.

وظایف و مسئولیت های شما و همچنین حقوق و دستمزد شما با رتبه شما افزایش می یابد. کارمند دولتی در خدمت بالاتر مطمئناً بیشتر از همکاران میانی درآمد دارد. حقوق در طول Ausbildung نیز به اندازه کافی بالا است که بتواند هزینه های زندگی را پوشش دهد و حتی مقداری پول را کنار بگذارید.

1 سال – 1170-1380 یورو

2 سال – 1170-1380 یورو

3 سال – 1170-1380 یورو

پرستار

پرستاری یکی از رایج ترین مشاغل حرفه ای در آلمان و همچنین شغلی پردرآمد است. آنها در بیمارستان ها، خانه های سالمندان، یا موسسات مشابه کار می کنند.

یک پرستار از بیماران مراقبت می کند و پاسخگوی نیازهای آنها در بیمارستان است. کنترل موجودی دارو و سفارش دارو نیز در حیطه وظایف آنها است. در اینجا ببینید که چقدر می توانید به عنوان پرستار در آلمان درآمد کسب کنید.

1 سال – 1100 یورو
2 سال – 1150 یورو
3 سال – 1250 یورو

فروشنده بیمه و مالی
فروشنده بیمه و امور مالی متخصص محصولاتی مانند بیمه عمر، انواع محصولات مالی تا بیمه بازنشستگی است. آنها اساساً به عنوان مشاور کار می کنند.

وظایف اصلی مشاوره به مشتریان، رسیدگی به مطالبات بیمه و انعقاد قراردادها است.

صنعت بیمه و امور مالی در آلمان بسیار سودآور است، در نتیجه، کارآموزان می توانند از قبل در طول برنامه با دستمزد خوب حساب کنند. در اینجا ببینید که چقدر می توانید به عنوان نماینده بیمه در آلمان درآمد کسب کنید.

1 سال – 1040 یورو
2 سال – 1115 یورو
3 سال – 1200 یورو

برای اطلاعات بیشتر از آوسبیلدونگ بیمه و امورمالی کلیک کنید.

آیا برای حداقل دستمزد استثنا وجود دارد؟

البته استثنائاتی وجود دارد که شرکت ها و اتحادیه های کارگری، بر اساس توافق نامه های اتحادیه خود، مبلغی فراتر از حداقل دستمزد را در نظر بگیرند.

کارآموزان دارای حقوق و تعهدات قانونی هستند. و با توجه به شرایط آوسبیلدونگ خود، مثلا سختی کار، مبلغی بر حقوق آن ها اضافه می گردد. به عنوان مثال در آوسبیلدونگ پرستاری میانگین حقوق 1165 یورو می باشد که بیشتر از حداقل دستمزد آوسبیلدونگ است.

قوانین به این شکل، بیشتر برای پدید آوردن آرامش خاطر در کارآموزان است تا بتوانند با شرایط مالی راحت تری، دوره کارآموزی خود را بگذرانند.

برای اطلاع از مهم ترین قوانین آوسبیلدونگ کلیک کنید.

استثنا قوانین آلمان

برای من چه گزینه هایی وجود دارد؟

اگرچه حداقل دستمزد توافقی در برخی موارد بیشتر از پرداخت در دوره های آموزشی خاص است، اما به ویژه بالا تعیین نشده است.

خبر خوب: می توانید برای تامین هزینه تحصیل خود کمک بیشتری دریافت کنید. به عنوان مثال، می توانید برای کمک هزینه آموزش حرفه ای یا کمک هزینه مسکن درخواست دهید.

برای اطلاع از راهنمای کامل اجاره مسکن در آلمان کلیک کنید.

تا سن 25 سالگی، یعنی تا رسیدن به 26 سالگی، مستحق دریافت کمک هزینه فرزند نیز هستید. علاوه بر این، شما همیشه این فرصت را دارید که قبل از شروع آوسبیلدونگ، در مورد انتظارات حقوق خود مذاکره کنید. 

سخن آخر!

لانرآوسبیلدونگ، با مشاوران تخصصی و برتر همواره در حال کمک کردن به متقضیان ویزای آوسبیلدونگ آلمان است. شما می توانید در سریع ترین زمان ممکن، به آلمان مهاجرت کنید، فقط کافی است مانند صدها نفر دیگری که ما را انتخاب کردند، ما را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید.

با ویزا لانر زیر یک سال بیا آلمان!

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *