لانرهلدینگ برترین موسسه مهاجرتی به کشور آلمان

میانگین حقوق داروساز در آلمان 2023

ما را در شبکه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید:

درآمد داروساز در آلمان

اگر از حقوق داروساز در آلمان اطلاعات کافی ندارید و قصد دارید در این حوزه مشغول به کار شوید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا اطلاعات لازم را بدست آورید. داروسازی یکی از زیرشاخه های مربوط به علم پزشکی است و به صورت کلی از آنجایی که این حوزه در آلمان همیشه با کمبود نیروی کار مواجه بوده است، افرادی که در حوزه های مربوط به پزشکی مشغول به کار هستند دغدغه شغلی نداشته و حتی می توانند درامد بسیار خوبی را نیز داشته باشند. ما در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی حقوق داروساز در آلمان بپردازیم و جزییات این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

درآمد یک داروساز در آلمان چقدر است؟

فردی که به عنوان داروساز در آلمان کار می کند معمولاً حدود 4600 یورو در ماه درآمد دارد. دستمزدها از 2110 یورو (کمترین) تا 7310 یورو (بالاترین) متغیر است.

این میانگین حقوق ماهانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق داروسازان بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت یا موقعیت مکانی بسیار متفاوت است. در زیر یک تفکیک بر اساس معیارهای مختلف را مشاهده خواهید کرد. موارد دیگری که بر حقوق و دستمزد داروسازان می تواند تاثیرگذار باشد، نحوه نگارش رزومه و نحوه عقد قرارداد نیز هست.

توزیع حقوق داروساز در آلمان

درآمد داروسازان در آلمان به سه گروه میانه، حداکثر، حداقل و محدوده تقسیم بندی می شود.

حقوق داروسازان در آلمان از 2110 یورو در ماه (حداقل حقوق) تا 7310 در ماه (حداکثر حقوق) متغیر است.

حقوق متوسط 4960 یورو در ماه است، به این معنی که نیمی (50%) از افرادی که به عنوان داروساز(ها) کار می کنند کمتر از 4960 یورو درآمد دارند در حالی که نیمی دیگر بیش از 4960 یورو درآمد دارند. میانه نشان دهنده ارزش متوسط حقوق است.

دو مقدار با میانه ارتباط نزدیک دارند: صدک 25 و 75. با خواندن نمودار توزیع حقوق، 25 درصد از داروسازان کمتر از 3190 یورو درآمد دارند در حالی که 75 درصد از آنها بیش از 3190 یورو درآمد خواهند داشت. همچنین از نمودار مشخص است که ، 75 درصد از داروسازان کمتر از 6630 یورو درآمد دارند در حالی که 25 درصد بیش از 6630 یورو درآمد دارند.

اگر رشته شما پزشکی است و علاوه بر داروسازی، نیاز به اطلاع از حقوق سایر رشته های این حوزه دارید می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید:

همچنین در دسته بندی موضوعی آوسبیلدونگ ها می توانید به آوسبیلدونگ های حوزه پزشکی و پیراپزشکی مراجعه نمایید.

رشته داروسازی

تفاوت بین میانگین و متوسط حقوق چیست؟

هر دو شاخص هستند. اگر حقوق شما هم از میانگین و هم از میانه بالاتر باشد، خیلی خوب کار می کنید. اگر حقوق شما کمتر از هر دو باشد، پس بسیاری از افراد بیشتر از شما درآمد دارند و فضای زیادی برای پیشرفت وجود دارد. اگر دستمزد شما بین میانگین و میانه باشد، ممکن است اوضاع کمی پیچیده باشد.

مقایسه حقوق داروساز بر اساس سال‌ها تجربه

تجربه و سن چه تاثیری بر پرداخت شما دارد؟

سطح تجربه مهمترین عامل در تعیین حقوق است. طبیعتاً هر چه سالهای تجربه بیشتر باشد، دستمزد شما بیشتر می شود.

یک داروساز با کمتر از دو سال تجربه تقریباً 2400 یورو در ماه درآمد دارد.

در حالی که انتظار می رود فردی با سطح تجربه بین دو تا پنج سال 3210 یورو در ماه درآمد داشته باشد که 34 درصد بیشتر از فردی با تجربه کمتر از دو سال است.

با حرکت رو به جلو، سطح تجربه بین 5 تا 10 سال حقوقی معادل 4740 یورو در ماه به دست می آورد که 48 درصد بیشتر از فردی با دو تا پنج سال تجربه است.

«به طور متوسط، حقوق یک فرد تا زمانی که از مرز 10 سال تجربه عبور کند، حقوق اولیه خود را دو برابر می کند ”

علاوه بر این، داروساز(هایی) که تخصص آنها بین ده تا پانزده سال است، حقوقی معادل 5780 یورو در ماه دریافت می کنند که 22 درصد بیشتر از فردی با پنج تا ده سال تجربه است.

اگر سطح تجربه بین پانزده تا بیست سال باشد، دستمزد مورد انتظار 6290 یورو در ماه است که 9 درصد بیشتر از فردی با ده تا پانزده سال سابقه است.

در نهایت، کارمندانی که بیش از بیست سال تجربه حرفه ای دارند، ماهیانه 6810 یورو حقوق دریافت می کنند که 8 درصد بیشتر از افراد با پانزده تا بیست سال سابقه است.

یک راه میانبر برای افزایش تجربه و سابقه در این حوزه، شرکت در دوره های آوسبیلدونگ است، در مقاله 7 دلیل برای شرکت در دوره های آوسبیلدونگ آلمان می توانید اهمیت این موضوع را دریابید.

 

حقوق داروسازی در آلمان

تغییر میانگین حقوق داروساز بر اساس تجربه در آلمان

0 – 2 سال

2400 یورو

 

2 تا 5 سال +34%

3210 یورو

 

5 تا 10 سال +48٪

4740 یورو

 

10 تا 15 سال + 22٪

5780 یورو

 

15 تا 20 سال + 9٪

6290 یورو

 

20 سال + 8٪

6810 یورو

مقایسه حقوق داروساز بر اساس تحصیلات

سطح تحصیلات چه تاثیری بر حقوق و دستمزد دارد؟

در زیر تفاوت میانگین حقوق بین داروساز(های) مختلف با تجربه مشابه اما سطوح تحصیلات متفاوت نشان داده شده است.

تحصیلات عالی برابر با حقوق بیشتر است، اما یک مدرک چقدر می تواند به درآمد شما اضافه کند؟ ما حقوق داروسازان را بر اساس سطح تحصیلات تقسیم کردیم تا بتوانیم مقایسه کنیم.

وقتی سطح تحصیلات لیسانس باشد، میانگین حقوق یک داروساز 2790 یورو در ماه است.

در حالی که فردی با مدرک کارشناسی ارشد 5390 یورو در ماه حقوق دریافت می کند، 93 درصد بیشتر از فردی که دارای مدرک لیسانس است.

اگر بین انتخاب آوسبیلدونگ و دانشگاه شک دارید، می توانید در مقاله آوسبیلدونگ یا دانشگاه پاسخ سوالات خود را در رابطه با اینکه ادامه تحصیل در حوزه داروسازی بهتر است یا شرکت در دوره های آوسبیلدونگ، بگیرید.

 

راه های افزایش حقوق داروسازی در آلمان

تفاوت میانگین حقوق داروساز بر اساس سطح تحصیلات در آلمان

مدرک کارشناسی

2790

 

 

فوق لیسانس +93%

5,390

 

آیا مدرک کارشناسی ارشد ارزشش را دارد؟

یک برنامه کارشناسی ارشد یا هر برنامه تحصیلات تکمیلی در آلمان از 19100 یورو تا 57200 یورو هزینه دارد و تقریباً دو سال طول می کشد. این کاملا یک سرمایه گذاری است.

با فرض اینکه قبلاً شغلی دارید، واقعاً نمی توانید انتظار افزایش حقوق در طول دوره تحصیلی داشته باشید. در بیشتر موارد، پس از اتمام تحصیلات و اخذ مدرک، بازنگری حقوق و دستمزد انجام می شود.

بسیاری از افراد تحصیلات عالی را به عنوان تاکتیکی برای تغییر شغل با درآمد بالاتر دنبال می کنند. به نظر می رسد اعداد از این موضوع حمایت می کنند. میانگین افزایش غرامت هنگام تغییر شغل تقریباً 10٪ بیشتر از افزایش حقوق مرسوم است.

اگر بتوانید هزینه های آموزش عالی را بپردازید، بازگشت سرمایه قطعا ارزشش را دارد.

 

مقایسه حقوق داروسازان در آلمان

مقایسه حقوق داروساز بر اساس جنسیت

اگرچه جنسیت نباید بر میزان دستمزد تأثیری داشته باشد، اما در واقع تأثیری دارد. پس چه کسی حقوق بیشتری دریافت می کند: مردان یا زنان؟ کارمندان مرد داروساز در آلمان به طور متوسط 6 درصد بیشتر از همتایان زن خود درآمد دارند.

مرد

4730 یورو

زن 6%

4,460 یورو

 

عوامل موثر بر حقوق داروسازان در آلمان

مقایسه حقوق بر اساس جنسیت در آلمان برای همه مشاغل

افزایش حقوق سالانه در آلمان برای داروساز(ها) چقدر است؟ هر چند وقت یکبار کارمندان افزایش حقوق دریافت می کنند؟

داروساز(های) در آلمان احتمالاً هر 16 ماه یکبار افزایش حقوق حدوداً 11 درصدی را مشاهده می کند. میانگین افزایش سالانه ملی برای همه مشاغل مجموعاً 8٪ به کارمندان هر 16 ماه اعطا می شود.

ارقام ارائه شده در اینجا میانگین اعداد هستند. این ارقام باید به عنوان دستورالعمل های کلی در نظر گرفته شوند. افزایش حقوق از فردی به فرد دیگر متفاوت است و به عوامل زیادی بستگی دارد، اما عملکرد و سهم شما در موفقیت سازمان مهم‌ترین فاکتور در تعیین میزان و تعداد دفعات افزایش حقوق است.

اصطلاح “افزایش سالانه حقوق” معمولاً به افزایش در دوره 12 ماهه تقویمی اشاره دارد، اما از آنجایی که به ندرت اتفاق می افتد که حقوق افراد دقیقاً در یک سال بررسی شود، دانستن دفعات و نرخ آن در آن زمان معنادارتر است.

اگر فارغ از جنسیتی که دارید، به دنبال توافق برای کسب بیشترین درآمد در بازار کار هستید، باید بر فنون مصاحبه تسلط پیدا کنید که ما در مقاله مصاحبه کاری آوسبیلدونگ تمامی نکات مربوط به آن را بررسی کرده ایم.

 

حداقل حقوق داروسازان در آلمان

چگونه درصد افزایش حقوق را محاسبه کنیم؟

افزایش حقوق سالانه در یک سال تقویمی (12 ماه) را می توان به راحتی به شرح زیر محاسبه کرد:

مبلغ حقوق سالانه = نرخ افزایش x 12 ÷ فرکانس افزایش

میانگین افزایش حقوق در یک سال (12 ماه) در آلمان 6 درصد است.

در خصوص محاسبه میزان درصد افزایش حقوق می توانید از سایت های کاریابی در آلمان نیز کمک بگیرید که نه تنها برای یافتن شغل، حتی برای این موارد به شما کمک خواهند کرد.

 

حداکثر حقوق داروسازان در آلمان

پاداش و نرخ تشویقی داروساز در آلمان

پاداش ها چقدر و چند وقت یکبار تعلق می گیرد؟

یک داروساز به دلیل مشارکت محدود در ایجاد درآمد مستقیم، البته با استثناء، شغلی مبتنی بر پاداش متوسط در نظر گرفته می شود. افرادی که بالاترین پاداش را دریافت می کنند معمولاً به نوعی در چرخه درآمدزایی شرکت دارند.

 38 درصد از کارکنان مورد بررسی گزارش کردند که در سال گذشته هیچ گونه پاداش یا مشوقی دریافت نکرده اند؛ در حالی که 62 درصد گفته اند که حداقل یک شکل از پاداش پولی دریافت کرده اند. کسانی که پاداش دریافت کردند، نرخ هایی را بین 2 تا 7 درصد حقوق سالانه خود گزارش کردند.

جایزه دریافت کرد

62%

بدون پاداش

38%

انواع جوایز در نظر گرفته شده

جوایز فردی مبتنی بر عملکرد

استانداردترین شکل پاداش که در آن به کارمند بر اساس عملکرد استثنایی آنها اعطا می شود.

جوایز عملکرد شرکت

گاهی اوقات، برخی از شرکت ها دوست دارند درآمد و سود اضافی را با کارکنان خود به صورت دسته جمعی در قالب پاداش هایی که به همه اعطا می شود جشن بگیرند. مقدار پاداش احتمالاً از فردی به فرد دیگر بسته به نقش آنها در سازمان متفاوت خواهد بود.

جوایز مبتنی بر هدف

با دستیابی به یک هدف یا نقطه عطف مهم اعطا می شود.

جوایز تعطیلات / پایان سال

این نوع پاداش‌ها بدون دلیل داده می‌شوند و معمولاً شبیه نشانه‌های قدردانی هستند.

جوایز کمیسیون نیستند!

مردم تمایل دارند پاداش ها را با کمیسیون اشتباه بگیرند. کمیسیون نرخ پیشوندی است که در آن شخصی برای اقلام فروخته شده یا انجام معاملات پرداخت می شود، در حالی که پاداش در بیشتر موارد خودسرانه و برنامه ریزی نشده است.

 

داروسازی در آلمان

چه چیزی یک موقعیت را شایسته پاداش خوب و حقوق بالا می کند؟

کارکنانی که مستقیماً در ایجاد درآمد یا سود برای سازمان نقش دارند. حوزه تخصص آنها معمولاً با نوع تجارت مطابقت دارد.

کارکنانی که کار تولیدکنندگان درآمد را حمایت و تسهیل می کنند. تخصص آنها معمولاً با تخصص عملیات اصلی تجاری متفاوت است.

مثال:

یک طراح گرافیک که برای یک شرکت طراحی گرافیک کار می کند.

مثال:

یک طراح گرافیک در بخش بازاریابی یک بیمارستان

تولیدکنندگان درآمد معمولاً پاداش‌های بیشتر و بالاتر، حقوق بالاتر و افزایش حقوق مکرر دریافت می‌کنند. دلیل آن بسیار ساده است: زمانی که در تولید درآمد مشارکت می کنید، کمی کردن ارزش خود برای شرکت از نظر پولی آسان تر است.

سعی کنید برای شرکت‌هایی کار کنید که مهارت‌های شما می‌تواند درآمدزایی داشته باشد. همه ما نمی توانیم درآمدزایی کنیم و این کاملاً خوب است.

میانگین دستمزد ساعتی داروساز در آلمان

ساعتی 27 یورو

متوسط ​​دستمزد ساعتی (حقوق در ساعت) در آلمان 27 یورو است. این بدان معناست که متوسط ​​​​داروساز در آلمان برای هر ساعت کار تقریباً 27 یورو درآمد دارد.

دستمزد ساعتی حقوقی است که در یک ساعت کار پرداخت می شود. معمولا مشاغل به دو دسته مشاغل حقوق بگیر و مشاغل ساعتی طبقه بندی می شوند. مشاغل حقوق بگیر مبلغ ثابتی را صرف نظر از ساعات کار پرداخت می کنند. مشاغل ساعتی به ازای هر ساعت کار پرداخت می شود. برای تبدیل حقوق به دستمزد ساعتی از فرمول فوق استفاده می شود (با فرض 5 روز کاری در هفته و 8 ساعت کاری در روز که استاندارد اکثر مشاغل است). محاسبه دستمزد ساعتی بسته به ساعات کار در هفته و کمک هزینه سالانه مرخصی ممکن است کمی متفاوت باشد. ارقام ذکر شده در بالا تقریب خوبی هستند و به عنوان استاندارد در نظر گرفته می شوند. یکی از تفاوت های عمده بین کارمندان حقوق بگیر و کارکنان ساعتی، واجد شرایط بودن اضافه کاری است. کارمندان حقوق بگیر معمولاً از اضافه کاری معاف هستند، برخلاف کارکنان ساعتی.

برای اطلاع از حداقل دستمزد آوسبیلدونگ در سال 2023 کلیک کنید.

داروساز در مقابل مشاغل دیگر

میانگین حقوق داروساز 10 درصد کمتر از داروسازی و بیوتکنولوژی است. همچنین حقوق داروسازی و بیوتکنولوژی 34 درصد بیشتر از همه مشاغل است.

سخن آخر!

ما در این مطلب سعی کردیم به بررسی میزان حقوق و دستمزد داروسازان در آلمان بپردازیم. اینکه رشته داروسازی تحت تاثیر چه مواردی است و چه فاکتورهایی می تواند بر حقوق و دستمزد افراد در رشته داروسازی موثر باشد، مورد بررسی قرار گرفت. به صورت کلی حقوق و درآمد افراد در رشته داروسازی به عوامل مختلفی همچون تجربه، جنسیت و غیره بستگی دارد؛ اما به صورت کلی می توان گفت که این رشته جزء موارد پردرآمد محسوب خواهد شد.

 

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

فهرست مطالب

با لانرآوسبیلدونگ زیر یکسال بیا آلمان...

درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *